Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 8 забива здраво

Майкъл Статев

Препоръчан отговор

Здравейте! Първо да си кажа характеристиките на лаптопа:

Lenovo модел G580

Процесор Intel Core i3 31-10M 2.40 GHz (Ivy Bridge)

RAM 8 GB DDR3

Видеокарта Intel HD Graphics 4000 + NVidia GeForce 630M 2GB

Твърд диск 1 TB (ако е от значение: 195 ГБ в C, от които 120 Гб свободни; 736 ГБ в D, от които 300 ГБ свободни)

А операционната система е Windows 8.1 Enterprise 64 bit.

Допреди 3-4 седмици бях с Windows 7, но минах на Windows 8 и може би това е една голяма грешка...

Първите няколко дена всичко си вървеше гладко, после постепенно нещата започнаха да се влошават.

Искам да кажа, че операционната система започна много да забива през повечето време. Сканирах за вируси, открих един, изтрих го, но проблемите си продължиха. Да започнем от там, че като пусна някой филм да се сваля, дискът се натоварва до 100 %. Също така, при стартиране на Steam, докато филмът се сваля, започват актуализации на игри. Но вместо игрите да се актуализират, пише, че системата  е ангажирана с писане по диска (което не ми се е случвало никога при Windows 7). Ако вместо сваляне на филм тече инсталиране на нещо, същия проблем със Steam (предполагам няма как това да е проблем от тях, тъй като се случва само когато свалям нещо)

Вторият проблем - диспечерът се отваря за 10-15 секунди, а на Windows7 това ставаше на момента. Третият проблем, че Opera-та също се отваря много бавно, понякога за минута, което също не ми се беше случвало с предишната ОС. Когато дам десен бутон върху даден файл, курсорът се върти доста време понякога, днес дори това беше причината Windows Explorer-а да спре да работи (Not Responding).

Друг проблем - натискам Start менюто, давам на Search и една минута нищо не става, дори и да не тегля/инсталирам. Computer също се отваря изключително бавно понякога. 

Когато включих днес компютъра, забелязах, че ми се губят 30 ГБ в C, а не съм инсталирал или премествал нищо там. Вчера бяха 150 ГБ свободни, днес са 120... Само съм дефрагментирал диска.

Като цяло всичко забива понякога, сякаш по мистериозни причини. Не знам какво да направя. Лаптопът не е чистен от 1г. и 7 мес., но пък Windows 7 си вървеше добре...

ПС: Забравих да кажа, че когато пусна някоя игра, RAM паметта от 20-25 процента в използване се вдига на над 40 %, при положение, че играта изисква много по-малко RAM и в диспечера пише, че използва по-малко памет, но в действителност използва два пъти повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Първо да си кажа характеристиките на лаптопа:

Lenovo модел G580

Процесор Intel Core i3 31-10M 2.40 GHz (Ivy Bridge)

RAM 8 GB DDR3

Видеокарта Intel HD Graphics 4000 + NVidia GeForce 630M 2GB

Твърд диск 1 TB (ако е от значение: 195 ГБ в C, от които 120 Гб свободни; 736 ГБ в D, от които 300 ГБ свободни)

А операционната система е Windows 8.1 Enterprise 64 bit.

Допреди 3-4 седмици бях с Windows 7, но минах на Windows 8 и може би това е една голяма грешка...

Първите няколко дена всичко си вървеше гладко, после постепенно нещата започнаха да се влошават.

Искам да кажа, че операционната система започна много да забива през повечето време. Сканирах за вируси, открих един, изтрих го, но проблемите си продължиха. Да започнем от там, че като пусна някой филм да се сваля, дискът се натоварва до 100 %. Също така, при стартиране на Steam, докато филмът се сваля, започват актуализации на игри. Но вместо игрите да се актуализират, пише, че системата  е ангажирана с писане по диска (което не ми се е случвало никога при Windows 7). Ако вместо сваляне на филм тече инсталиране на нещо, същия проблем със Steam (предполагам няма как това да е проблем от тях, тъй като се случва само когато свалям нещо)

Вторият проблем - диспечерът се отваря за 10-15 секунди, а на Windows7 това ставаше на момента. Третият проблем, че Opera-та също се отваря много бавно, понякога за минута, което също не ми се беше случвало с предишната ОС. Когато дам десен бутон върху даден файл, курсорът се върти доста време понякога, днес дори това беше причината Windows Explorer-а да спре да работи (Not Responding).

Друг проблем - натискам Start менюто, давам на Search и една минута нищо не става, дори и да не тегля/инсталирам. Computer също се отваря изключително бавно понякога. 

Когато включих днес компютъра, забелязах, че ми се губят 30 ГБ в C, а не съм инсталирал или премествал нищо там. Вчера бяха 150 ГБ свободни, днес са 120... Само съм дефрагментирал диска.

Като цяло всичко забива понякога, сякаш по мистериозни причини. Не знам какво да направя. Лаптопът не е чистен от 1г. и 7 мес., но пък Windows 7 си вървеше добре...

ПС: Забравих да кажа, че когато пусна някоя игра, RAM паметта от 20-25 процента в използване се вдига на над 40 %, при положение, че играта изисква много по-малко RAM и в диспечера пише, че използва по-малко памет, но в действителност използва два пъти повече.

Проверете машината си със антивиросна (ако разполагате със такава) ако нямате ви препоръчвам Nod32 

Проверете хард диска за лоши сектори ако сте удряли лаптопа,изтървали има възможност да е това проблема.Можете да го направите със програма (HD sentinel)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да си спестиш по нататъшните главоболия се върни на windows 7. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално заминаващ си твърд диск. Проверето го с HD Tune да речем, но е възможно програмата да не покаже проблема, а диска всъщност да е за кофата. Как разбрахте, че реалното използване на оперативната памет е по-високо от показанията на вградения инструмент в ОС?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверете машината си със антивиросна (ако разполагате със такава) ако нямате ви препоръчвам Nod32 

Проверете хард диска за лоши сектори ако сте удряли лаптопа,изтървали има възможност да е това проблема.Можете да го направите със програма (HD sentinel)

Евентуално заминаващ си твърд диск. Проверето го с HD Tune да речем, но е възможно програмата да не покаже проблема, а диска всъщност да е за кофата. Как разбрахте, че реалното използване на оперативната памет е по-високо от показанията на вградения инструмент в ОС?

Добре де, защо WIndwos 7 вървеше идеално? Лаптопът нито е удрян, нито е изтърван. Уж пише, че производителността при WIndows 8 е по-висока, а май боклук се оказа.

Относно RAM паметта. ще дам конкретен пример: Пускам игра. Свалям я долу, отварям Task manager (което става за 10-30 секунди) и пише за играта, че използва малко над 800 МБ RAM памет. Но всъщност, когато я отворя, RAM паметта ми се вдига от 20-25 процента използваемост на над 40-45 %. А за да използва 800 МБ играта, трябва да е около 32-33 % (по мои изчисления и съм сигурен че съм преобразувал и пресметнал всичко правилно).

Операционната система я свалих от Zamunda., де факто крадена. Но 720 евро не ми се дават....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сканирах за вируси, открих един, изтрих го, но проблемите си продължиха.

Може би е най-добре да посетите линка за инструкции за борба с вредители.

https://www.kaldata.com/forums/topic/219961-какво-да-направя-ако-компютърът-ми-работи-бавно/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих диска с HD Sentiel и пише, че работи перфектно, и то perfect с главни букви, така че ще се върна на Windows 7. Безценен е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо WIndwos 7 вървеше идеално? Лаптопът нито е удрян, нито е изтърван. Уж пише, че производителността при WIndows 8 е по-висока, а май боклук се оказа.

Относно RAM паметта. ще дам конкретен пример: Пускам игра. Свалям я долу, отварям Task manager (което става за 10-30 секунди) и пише за играта, че използва малко над 800 МБ RAM памет. Но всъщност, когато я отворя, RAM паметта ми се вдига от 20-25 процента използваемост на над 40-45 %. А за да използва 800 МБ играта, трябва да е около 32-33 % (по мои изчисления и съм сигурен че съм преобразувал и пресметнал всичко правилно).

Операционната система я свалих от Zamunda., де факто крадена. Но 720 евро не ми се дават....

Не е задължително условие диска да е удрян или изпускан за да даде дефекти. Или му е дошло времето или пиратското копие на операционната система го е довършило. Дайте снимка на таск мениджъра да видим за какво става дума. И съм сигурен, че сметките ви са криви относно използването на оперативната памет. А тази сума 720 евра ми звучи фантастична. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително условие диска да е удрян или изпускан за да даде дефекти. Или му е дошло времето или пиратското копие на операционната система го е довършило. Дайте снимка на таск мениджъра да видим за какво става дума. И съм сигурен, че сметките ви са криви относно използването на оперативната памет. А тази сума 720 евра ми звучи фантастична. :)

Не мисля, че е нужно да давам снимка. 800 МБ са си едва 8 % от 8 GB, не са 20...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е нужно да давам снимка. 800 МБ са си едва 8 % от 8 GB, не са 20...

Добре, успех тогава. И математиката не ви е силната страна. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сам сте се усетил , че сте сгрешили с избора си към по млада ос
Уиндоус 7 остарява  достойно и за мен си е доста по стабилна ос
Мисля , че тук в kaldata.com четох , че връщали старт бутона на уин 9 
За мен тая осмица е нестандартен експеримент, който не може да се похвали с 
хубави резултати . уефи биос не знам си кво си разбутаха много неща 
Ми айде ходете си с 8 на таблета че била правена за тъч
Щом ви е вървяла 7-цата може да запишете един диск с линукс или флашка
да направите live cd или usb и да пробвате как че се държи без инсталация 
така за 1 2 часа да речем и усещам , че ви е писнало да се тормозите и още малко
ви остава да форматирате със 7 най добре
Както казват тук във форума нещо ,като върви добре по добре не го пипай.
Успех и дано да е здрава машината.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft определено зарязаха десктоп ОС, насочвайки усилията си към ОС за нам кви си  фони. Тенденцията се затвърждава с новата "9". Но вината не е у тях, а в хората, които като луди се оринтират към такива устройства, които са просто едни по-модерни телефони..., които според мен, едва ли някога ще заместят десктоп машините. Мicrosoft целенасочено провалят желанието на много хора да останат с ХР или "7", спирайки подръжката не само на ъпдейтете, но основно на драйвърите, което е по-лошото... Но това едва ли ще работи дълго за тях... Вероятно любителите на РС-тата ще се преориентират към Линукс и ще теглят по една на чичко Бил...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, успех тогава. И математиката не ви е силната страна. :D

Добре, кажете вие как мислите. Не че се заяждам, не съм нито математик, нито компютърен специалист, така че евентуално греша някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купен или краден е Windows 8 ?

Недейте да приказвате наизуст. Какво значи "краден" уиндоус, ако е с купен рег. № ???

По правилно е въпросът да е - модифициран ли е уин-а или не.

МС вече не продават уиндоуси - продават регистрации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, кажете вие как мислите. Не че се заяждам, не съм нито математик, нито компютърен специалист, така че евентуално греша някъде.

Мисля, че сте изтеглил много пипнато копие на Windows и от там и започват проблемите. Не мога да кажа със сигурност, че диска заминава без лично да съм го проверил и поради тази причина се въздържам от конкретно мнение по тази точка. Ами занесете компютъра на човек, който се занимава професионално с такива неща. Тук и да теглим локуми ползата няма да е особено голяма. За оперативната памет - има заделени допълнителни ресурси, но по принцип 800МБ не са 8% от 8ГБ. За философите по-горе ще кажа, че са тесногръди люде невиждащи по-далече от носа си. Линукс скоро няма да се наложи на пазара на ОС, колкото и напредничава да се води. Тя си има ниша, в която е непобедима.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cruze, дотук всички симптоми показват, че си заразен със зловреден софтуер. Твоя си работа, преинсталирай, като искаш. На мен пък на лаптоп с по-скромни възможности от твоя Win8 вървеше по-леко от седмицата.

Но според мен, все пак поискай помощ от HJT Team, може да ти спасят инсталираната ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft определено зарязаха десктоп ОС, насочвайки усилията си към ОС за нам кви си  фони. Тенденцията се затвърждава с новата "9". Но вината не е у тях, а в хората, които като луди се оринтират към такива устройства, които са просто едни по-модерни телефони..., които според мен, едва ли някога ще заместят десктоп машините. Мicrosoft целенасочено провалят желанието на много хора да останат с ХР или "7", спирайки подръжката не само на ъпдейтете, но основно на драйвърите, което е по-лошото... Но това едва ли ще работи дълго за тях... Вероятно любителите на РС-тата ще се преориентират към Линукс и ще теглят по една на чичко Бил...

Да се преориентираме към Линукс, ама как ще стане, след като лично аз имам една единствена игра за Линукс - MetroLL? От стотина закупени игри от Steam  и други места, единствено MetroLL  е с ключ, ставащ и за Линукс! А вече как ще върви там, това е друг въпрос.  Относно това, че Microsoft  се ориентират към ...фон-ите се надявам, че и разработчиците на игри няма да се откажат да разработват игри за PC. Причината ми се струва проста. Ако се откажат, това ще означава поне 5 години застой с конзолите и невъзможност да изкарат нещо ново и добро на пазара, което да привлече купувачи. Пък и АМД духат на Интел зад врата и когато Интел почнат да ни запояват процесорите, АМД се надъхват да ни ги дават разпоени. Надявам се по тоя начин да има хляб и за нас, геймърите. Къде къде по-удобна си е голямата клавиатурка, големия монитор и голямата мишка пред отвратителния ...фон. В крайна сметка първото поколение геймъри отдавна минаха 40-те, а зрението отслабва, слуха също, навиците остават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това с натоварването на CPU  и харддиска е от  Windows Defender, по точно от защитата по реално време.

Изключи го и може би ще се оправи, после си тегли антивирусна от интернет, препоръчвам аваст.

Имах подобен проблем при отваряне на папка, която има .ехе файлове вътре.

Дори когато бяха 5-10 ехе-та, ОС-а спираше да работи за малко време, един път чаках 5 минути за да се нормализира.

Успех :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирайте windows8/8.1 и после идвайте в сервиза да ви оправям :D

windows-ът си е калпавичък - restore,recovery и всякакви подобни думички не работят коректно. говоря за оригинален windows защото горе някой си спомена, че имало значение... Може би и с 8/8.1 има някаква оправия, но май е за хора с много сили и стабилни нерви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, хора! Реших да мина на Windows 7 отново. :) Бихте ли ме насочили към определен торент от zamunda? Мислех, че имам windows 7 на диск, но явно греша...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, хора! Реших да мина на Windows 7 отново. :) Бихте ли ме насочили към определен торент от zamunda? Мислех, че имам windows 7 на диск, но явно греша...

Прочетете отново точка 2.10 от правилата на форума!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване