Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп за средни игри. Бюджет до 1000 лева.

Препоръчан отговор

В 1 друга тема, която пуснах наскоро за лаптоп до 900 лева, избрах този лаптоп - http://www.technomarket.bg/products/09133126/toshiba-satellite-c55-a-1nu

Може би, някой ще ме попита защо пускам нова тема, след като съм избрал лаптоп ? Защото 100-150 лева отгоре мога да взема нещо по-добро. Лаптопа ще се използва за игри, като World of Warcraft, Minecraft, Counter-strike, Need for speed the run/most wanted/, Fifa 12+, PES 13-14, но не се знае може да опитам и някоя по-сериозна, като Battlefield 4  или  Assassin Creeds :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В 1 друга тема, която пуснах наскоро за лаптоп до 900 лева, избрах този лаптоп - http://www.technomarket.bg/products/09133126/toshiba-satellite-c55-a-1nu

Може би, някой ще ме попита защо пускам нова тема, след като съм избрал лаптоп ? Защото 100-150 лева отгоре мога да взема нещо по-добро. Лаптопа ще се използва за игри, като World of Warcraft, Minecraft, Counter-strike, Need for speed the run/most wanted/, Fifa 12+, PES 13-14, но не се знае може да опитам и някоя по-сериозна, като Battlefield 4  или  Assassin Creeds :P

Предлагам ти да си вземеш настолен компютър за тези пари 

Ще имаш по добра производителност 

по добро охлаждане 

и шанс за подобряване на конфигурацията 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Масовите лаптопи не са подходящи за игри. А този, който сте избрал е трагедия. Първите три игри ще вървят почти безпроблемно на лаптоп в порядъка на 1000лв стойност. NFS The Run е доста тежка за лаптоп от тази категория, както и AC поредицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако 60 лв. не са голям проблем, предлагам ти да погледнеш това предложение. -->  HP Probook 450

П.п. По-добре вложи тези пари в настолен компютър ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че настолен компютър е по-добре имам и тема за настолен компютър, но за сега ми трябва лаптоп, тъй като ще ми се налага да пътувам често (заради училището), затова компютъра остава за другата година. Искам да чуя и други мнения за лаптопи.

Аз (тоест родителите ми) ще вземат лаптопа на изплащане и искам да попитам този магазин laptop.bg предлага ли тази услуга, ако НЕ тогава този лаптоп отпада и изобщо всички предложения, които не включват изплащане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че настолен компютър е по-добре имам и тема за настолен компютър, но за сега ми трябва лаптоп, тъй като ще ми се налага да пътувам често (заради училището), затова компютъра остава за другата година. Искам да чуя и други мнения за лаптопи.

Аз (тоест родителите ми) ще вземат лаптопа на изплащане и искам да попитам този магазин laptop.bg предлага ли тази услуга, ако НЕ тогава този лаптоп отпада и изобщо всички предложения, които не включват изплащане.

Доколкото знам предлагат тази услуга. Аз предлагам това:

fujitsu lifebook ah532 - изпитан производител с добро предложение според цената, за която се предлага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цъкаш на "купи" --> "Поръчай на лизинг" --> след това, ако искаш можеш да провериш, как искаш да го вземеш с първоначална/без първоначална вноска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам предлагат тази услуга. Аз предлагам това:

fujitsu lifebook ah532 - изпитан производител с добро предложение според цената, за която се предлага.

Кое му е доброто на този лаптоп ? До колкото разбирам 2,4 Гхз е малко , картата е ГТ 640, което не е ново ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О, за тия пари преди 2 години се вземаше отличен Acer  с i3  и GT620M. Новите игри по принцип имат и леки настройки за стари конфигурации, както и такива за лаптопи, с каквито са повечето западни задръстеняци. Затова няма да са проблем за лаптоп, струващ 1000 лева. Проблема може да дойде от несъответстващ процесор на видеокарта. На тоя етап е глупаво да се взема двуядрен процесор за игри, без да притежава HT. Демек търси поне i3. The Run  е игра, която много набляга на процесора, но пък е ограничена на 30 fps. Те хората не напразно са я ограничили, знаейки колко некадърни конфигурации и мобилни компютри са закупени от нищо неподозиращи купувачи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е доброто на този лаптоп ? До колкото разбирам 2,4 Гхз е малко , картата е ГТ 640, което не е ново ?

Имате много повърхностно мислене относно хардуеъра и неговата работа и експлоатация. За тези парички лаптопа е страхотен избор с добър процесор, достатъчен като обем твърд диск, достатъчна като обем и скорост оперативна памет, мобилна графика с добри параметри и резултати в реална работа. Това всичко според зададения бюджет. И не на последно място качествено шаси с много добро " Ноу-Хау" от фирмата производител.

О, за тия пари преди 2 години се вземаше отличен Acer  с i3  и GT620M. Новите игри по принцип имат и леки настройки за стари конфигурации, както и такива за лаптопи, с каквито са повечето западни задръстеняци. Затова няма да са проблем за лаптоп, струващ 1000 лева. Проблема може да дойде от несъответстващ процесор на видеокарта. На тоя етап е глупаво да се взема двуядрен процесор за игри, без да притежава HT. Демек търси поне i3. The Run  е игра, която много набляга на процесора, но пък е ограничена на 30 fps. Те хората не напразно са я ограничили, знаейки колко некадърни конфигурации и мобилни компютри са закупени от нищо неподозиращи купувачи. 

Писах по-горе за игрите, които биха вървяли безпроблемно на лаптоп до 1000лв. Разлика м/у I3, 2020М и B960 примерно ще усети точно на "Кукуво лято". И производителите на мобилни устройства мисля по-добре от нас могат да преценят какъв баланс да заложат м/у процесор и видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В 1 друга тема попаднах на тези http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo-m5400-59-410389.html и http://laptop.bg/laptops-acer-E1_570-acer_aspire_e1570g_NX_MESEX_004 ? Не са ли по-добри от този, който Джейсьн е дал ?

И зависи според цената ще му бутна още 4 ГБ РАМ, тоест да е с 8 ГБ РАМ. Тоест ще е с 8 ГБ РАМ - 1028 лева, а пьк ще е 8 ГБ за 1058 лева.

Писах по-горе за игрите, които биха вървяли безпроблемно на лаптоп до 1000лв. Разлика м/у I3, 2020М и B960 примерно ще усети точно на "Кукуво лято". И производителите на мобилни устройства мисля по-добре от нас могат да преценят какъв баланс да заложат м/у процесор и видеокарта.

Тези игри, които сьм избрал трьгват и сега на минимални настройки, а пьк сьм с 2 ГБ РАМ + Вградена карта Nvidia 7025, но не е в това целта искам лаптоп на който да трьгват поне на медиум средните игри, като Battlefield 4

FIFA 14,PES 14

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имате много повърхностно мислене относно хардуеъра и неговата работа и експлоатация. За тези парички лаптопа е страхотен избор с добър процесор, достатъчен като обем твърд диск, достатъчна като обем и скорост оперативна памет, мобилна графика с добри параметри и резултати в реална работа. Това всичко според зададения бюджет. И не на последно място качествено шаси с много добро " Ноу-Хау" от фирмата производител.

Ще усети, ако му наблъскат една GT640М  :) i3-ката едва се справя с GT620M при игри, искащи повечко процесор като F1_2012  например. Все пак това е мобилен процесор, работещ на по-ниски честоти от десктоп вариантите. Картите в същото време не са чак толкова слаби в сравнение с десктоп моделите. Да не говорим, че има игри, които направо не могат да вървят с две ядра. Точно днес си експериментирах с FarCry3,  като му му пусках от една до 8 нишки. При едно ядро се сещаш какво става. При две през 5 секунди се чуди накъде да поеме картината след завъртане на мишката. С HT на първото ядро нещата се пооправят леко, а с HT  на двете почти всичко е идеално, но почти. Едва при 3 ядра  с малко HT  имаме добра картина. Вярно, конфигурацията ми е доста по-различна, но пък това показва тенденцията при новите игри. Две ядра с не толкова слаба видеокарта   са шит. Лично аз не бих си взел подобен лаптоп. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да се съглася, че Пентиума на Фуджитсуту е добър процесор. Изобщо, колкото и да е добър тоя лаптоп е с доста остарял хардуер. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое да взема с 8 ГБ РАМ http://www.laptop.bg/laptops-fujitsu-Lifebook_AH532_GFX-fujitsu_lifebook_ah532_AH532MC2A2EE излиза 1028 лева или http://laptop.bg/laptops-acer-E1_570-acer_aspire_e1570g_NX_MESEX_004, който излиза 1058 лева, ако ще взимам Fujitsu няма ли начин да е с Windows 7 Ultimate ? Искам сьщо да попитам и за вентилатор, тоест охладител или както се нарича за Fujitsu-то или за Acer-a.

Аз не мога да се съглася, че Пентиума на Фуджитсуту е добър процесор. Изобщо, колкото и да е добър тоя лаптоп е с доста остарял хардуер. 

+1

Това с 8 ГБ РАМ ? - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E1_572G_black-acer_aspire_e1572g_NX_M8JEX_015

Или пьк това ? сьщо с 8 ГБ РАМ - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E5_571-acer_aspire_e5_571g_NXM_CEX_002

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За качествената сглобка, сте прав! Но за производителността - не!

Къде ще сравняваме например i3-4000M с 2020M - разликата е наистина голяма, поне според мен! +30% повече производителност за i3!

И продължаваме - дори вградената HD 4600 е с по-добра производителност от Nvidia 620 и то не с малко разлика!

Така че може би посечения от Вас лаптоп да е наистина качествен, но вече си е остарял доста и не е рентабилен за цената си!

Иначе към автора - за тези пари, ще си купиш лаптоп, за който е сигурно, че ще му дефектира видеото! Винаги е така при комбинацията бюджетен лаптоп+отделна видеокарта!  А, първото Ви предложение е безумно! Не мога да разбера кой от технотатта им поръчва лаптопите! Защо слагат толкова слаба видеокарта с такъв процесор! Вградената видеокарта на процесора е далеч по-производителна от Nvidia 710M!!! :D :D :D

По-горе, хубаво са ти дали HP Probook 450 като вариант, който е по-малкото зло! Наистина е по-качествено направен и донякъде си заслужава парите, но не е толкова здрав, колкото предишния Probook 4540s! :)

И за предпочитане си купи варианта без видеокарта, ако искаш да го ползваш по-дълго!

И просто забрави да купуваш лаптопи от техно-тата - те основно имат само бюджетни лаптопи, които не стават за нищо! Не знам, но качеството на техниката им, е под всякаква критика! Някак си е по-некачествена от другите специализирани магазини, поне аз останах с такова впечатление!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

В интерес на истината Нвидиа картите имат по-голям афинитет към разлепване по мои наблюдения. Та Пробук-а изобщо не е лош вариант. Старият (4540s) наистина беше по-добър, но какво да се прави, така са решили от HP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, реших да купя този - http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-hp-probook-450-f7y04es.html?___SID=U#box-additional - http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_450-hp_probook_450_F7Y04ES още не сьм купил нищо ще изчакам, докато кажете дали си заслужава или дадете по-добьр вариант и сьщо така се чудя от laptop.bg или pcstore

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване