Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да настроя видео картата да държи 4k видео във Youtube

Препоръчан отговор

Здравейте Как да настроя видео картата да държи 4k видео във Youtube защото като пусна на 2160п резолуция и почва леко да сече а като пусна таск мениджъра и процесора яко бачка на 70 и отгоре процента а видео картата седи на 1/2 процента-Load..  Как мога да направя и видео картата да  подпомага за възпроизвеждането на видео ?

Ето една снимка при 2160п 4к видео как е натоварването..    

http://prikachi.com/images/295/7609295A.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Как да настроя видео картата да държи 4k видео ......

И следва въпроса имате ли 4к монитор на който да го гледате това 4к видео? Предполагам отговора е не, и тогава за какво ви е РСто да плейва тази резолюция след като така или иначе няма да я видите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И следва въпроса имате ли 4к монитор на който да го гледате това 4к видео? Предполагам отговора е не, и тогава за какво ви е РСто да плейва тази резолюция след като така или иначе няма да я видите?

Може да нямам чак 4к монитор но си имам монитор на който ясно се вижда че 4к видеото е още по добро дори от 1440п а 1440п си ми върви нормално...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX 470 поддържа pure video HD от 4-то поколение и съответно

Feature Set C Supports complete acceleration for MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 Part 2 (a.k.a. MPEG-4 ASP), VC-1/WMV9 and H.264. Global motion compensation and Data Partitioning are not supported for MPEG-4 Part 2.

Източник Уикипедия. Статия   Та вероятно не е проблем да се потърси човек, дали и как може или не може да се справя с 4к и как да си направи нужните настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да нямам чак 4к монитор но си имам монитор на който ясно се вижда че 4к видеото е още по добро дори от 1440п а 1440п си ми върви нормално...

Кажи с каква резолюция е монитора ти, вероятността да поддържа и 1440р е нулева.

И в двата случая се налага да се преизчисляват пикселите за да се създаде пиксел който монитора ти може да покаже.

Ако монитора ти е 1920х1080 при 4К просто ще трябва от четири пиксела да се изкара един усреднен който да видиш докато при 1440 ...... е сложна математика.

Но имаш правото да си вярваш, че виждаш 4К на монитор който няма толкова пиксели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега..Нещо така малко на български, поне едно изречение. Някаква обосновка и тъй нататък, ако не те мързи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има съществена разлика м/у гледането на 4к видео и 1080п от сайтове. Резолюцията на монитора не е релевантна в случая. Причината е в приложената компресия на видеото. Съответно при по-голяма резолюция се компенсира високата компресия като от 4 пиксела ти изкарва 1(ако предположим че екрана е 1080п).

А на автора бих препоръчал да си свали тоя клип както е 4к и да го пусне през плеър на компа и да види какво ще е положението.

Edit:

А ето как стои при мен положението с 1080p:

Core2Duo P8700 | 4GB DDR2 | ATI 4650M

screenshot01_t.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам също каква е разликата когато променям херците на монитора смисал по добре ли е по високи херци или ниските са по добре реално аз в момента съм на 72 херца защото ми се стори най чиста картината а като го направя на 60 херца и е леко замазано  и се чудя каква е ролята на херците??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sliderum Щом производителя на чипа  е дал листа със картите които поддържат хардуерно ускорение  никакви врътки няма да накарат  тая карта да  тръгне да декодира 4к . В момента всичките сметки се поемат от процесора . Пък и питащия ако сподели  все пак какъв аджеба му е процесора ще е само плюс за всички като информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sliderum Щом производителя на чипа  е дал листа със картите които поддържат хардуерно ускорение  никакви врътки няма да накарат  тая карта да  тръгне да декодира 4к . В момента всичките сметки се поемат от процесора . Пък и питащия ако сподели  все пак какъв аджеба му е процесора ще е само плюс за всички като информация.

Овърклокнат  Intel Core 2 Quad Q8200  4X-2.9 GhZ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че темата не е за тук, но се извинявам за това. Значи ще поръчвам Видео Карта и искам да знам дали ще бачка нормално, Компютъра ми подържа ето тези параметри: Pentium Dual Core 2.8 GHz E6300, HDD 150GB, RAM 4GB DDR2, Дъно Asus P5KPL-VM/V-P5G31 има слот PCI Express x16, Захранване Delta Electronic Made In China,  Power 250W, Peak 300W, Rated 250W, ОС Windows 7 64bit. Картата която искам да поръчам от emag.bg е - Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730 2048MB DDR3 128bit.

Благодаря предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване