Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Имам ли нужда от друга видео карта

Препоръчан отговор

Здрасти на всички!От известно време се чудя къде е проблема и не мога да си отговоря,а се консултирах с много хора,за това ще се допитам и до вас.Значи имам HP SFF 6005 PRO,който е с AMD B55 CPU,вградено видео ATI 4200 HD,4 gb RAM dual chanel,Windows 8.1 64 bit и ползвам за монитор телевизор LG 22MA33D.Сега за проблема,при гледане на филми имам едно много дразнещо явление:при местене на камерата при панорамен изглед движението е насечено,все едно през кадри върви картината,при бързи движения няма проблем или поне не забелязвам.Трябва да спомена,че съм с дисплей порт от компютъра към hdmi в телевизора,без преходници.При проверка на натоварването при гледане на Блурей процесора не се товари повече от 10%,но не знам какво се случва с видеокартата,за нея питах доста хора да ми кажат как мога да проверя колко се товари,но нямам  отговор за сега.Мисля си,че след като процесора не се товари,значи проблема е във видео картата,но пък технически грамотни хора ми казват,че мойта видео карта е достатъчна за гледане на HD филми и няма смисъл от купуване на външна,още повече,че не играя игри и реално е нямало да хвана някаква рализка.Чудя се,дали може проблема да е от телевизора,в смисъл някакво опресняване на картината и т.н.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами реално погледнато картата е слабичка, тъй като е интегрирана в чипсета на дъното на машината. Вероятно не поддържа и хардуерна акселерация. Процесора не е проблем в случая, но слабата видеокарта която му партнира е проблема. Една дискретна карта от по-ниския клас дори ще е по-производителна. Поради размера на кутията обаче ще трябва да търсите low profile такава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами реално погледнато картата е слабичка, тъй като е интегрирана в чипсета на дъното на машината. Вероятно не поддържа и хардуерна акселерация. Процесора не е проблем в случая, но слабата видеокарта която му партнира е проблема. Една дискретна карта от по-ниския клас дори ще е по-производителна. Поради размера на кутията обаче ще трябва да търсите low profile такава.

Дам,най-вероятно ще взема външна нископрофилна карта.Най-евтините почват от 50лв,но мисля да взема XFX R7 240,която е малко над 100 лв,но е нов модел и мисля,че ще е добре.

п.п Не знам дали е важно,но уиндоус 8 не инсталира драйвъра на АМД за моята видео карта,а си ползва негов си майкрософтски.С 7-ца картата работи само с драйвър от АМД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйверите ги търси в сайта на производителя на дъното.

Точно там ги търся!Инсталирам драйвър за моята видео карта и операционна система,но работи единствено като utility,т.е имам АТИ Каталист без никакви функции в него,и не е той драйвъра с който работи картата,замени и деинсталации на драйвърите не променят гореописаното.Тази карта на уин 8 работи само с WDDM v 1.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има специален драйвер за тази операционна система в сайта на дъното,не би трябвало да имате проблем.Ако ли не,тогава вече става малко трудничко.Евентуално да се търси по vendor,но не е много сигурно дали ще се намери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми предложите хубава видео карта за AGP слот защото сега сам с една Nvidia GeForce 5200 128 mb ,а ми трябва по-хубава не само за игри а и защото започна да ми прави проблеми на XP-то като й инсталирам драйберите. :crying10:  :shake_puter:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми предложите хубава видео карта за AGP слот защото сега сам с една Nvidia GeForce 5200 128 mb ,а ми трябва по-хубава не само за игри а и защото започна да ми прави проблеми на XP-то като й инсталирам драйберите. :crying10:  :shake_puter:

Общо взето - каквото успееш да намериш читаво... поради простата причина, че AGP карти не се произвеждат от доста години.

Освен това, за да ти препоръчаме нещо конкретно, трябва да кажеш и какъв бюджет ще отделиш за нова карта. А също така и какво ти е захранването, пък и като цяло каква ти е конфигурацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е ясно описан проблема. Може да не си за нова видеокарта. Ако имаш обаче артефекти, вероятно си. Като ти гледам картата, предполагам и какъв е процесора ти. Дано само не е Celeron, че по-добре да се направи още малко ъ пгрейд с един P4. На старо се намират по 5-6 лева. Доста ще ти помогне при игри. А за карта, зависи от процесора. Имам една 7600GT, която се представя отлично с P4 и отвратително със стария Селерон. Та вземаш някаква подобна + P4  ако си с Интелска конфигуртация и си свиркаш.  АМД процесорите от ония времена се представят по-добре от Селероните на Интел. Бих казал много по-добре. Дори и Семпроните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така бюджета ми е до 80 лв. Характерисики

Дънно :Gigabyte GA-8ST(-L)

Процесор: Intel Celeron, 1700 MHz (17 x 100)

Рам: DIMM3: 512 MB PC3200 DDR SDRAM
Сегашна Видео Карта: NVIDIA GeForce FX 5200  (128 MB)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така бюджета ми е до 80 лв. Характерисики

Дънно :Gigabyte GA-8ST(-L)

Процесор: Intel Celeron, 1700 MHz (17 x 100)

Рам: DIMM3: 512 MB PC3200 DDR SDRAM
Сегашна Видео Карта: NVIDIA GeForce FX 5200  (128 MB)

Значи освен картата намираш и някой Pentium 4  задължително! Трябва само да погледнеш дали се поддържа от дъното ти. Ето списъка с поддържани процесори. Поддържа само процесорите с OK,  тоест Nrthwood. Аз имам подобно дъно и се сдобих с един Pentium 4 Northwood  на 2.66 GHz. Без проблеми работи на 3.2 GHz,  а го бях пуснал и на 3.4 GHz. По-нагоре почваше да тротва.  За игри ще е добре и още една плочка RAM  от 512 МБ. Повече не ти трябва за тая щайга. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за проблема с компа е авто рестарт т.е. иисуква и се ресартиара от само себе си. Не знам защо го прави но преди не беше така. Windowsa ми е на Mahers с SATA draivers. Аз чесно каано мисля че е от сата драйверите но немога да ги деинсталирам с нищо.Но на старото ХР започна така един месец преди инсталацията ,точно когато упдеитнах видео драйверите започна всичко. :cant believe:

Значи освен картата намираш и някой Pentium 4  задължително! Трябва само да погледнеш дали се поддържа от дъното ти. Ето списъка с поддържани процесори. Поддържа само процесорите с OK,  тоест Nrthwood.

Кой от всичките предлагаш ти защото не сам много на ти с тия нещица.

Добреде крайна цена мойеш ли да кажеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за проблема с компа е авто рестарт т.е. иисуква и се ресартиара от само себе си. Не знам защо го прави но преди не беше така. Windowsa ми е на Mahers с SATA draivers. Аз чесно каано мисля че е от сата драйверите но немога да ги деинсталирам с нищо.Но на старото ХР започна така един месец преди инсталацията ,точно когато упдеитнах видео драйверите започна всичко. :cant believe:

Кой от всичките предлагаш ти защото не сам много на ти с тия нещица.

Процесор Pentium 4 Northwood  на колкото се може по-висока честота. В твоя случай 2.66GHz  са максимума, но ако намериш и на 2,53 или 2.4 GHz  не е проблем. Проблемът е само ако искаш да клокваш, защото тук клока е по-висок при процесори с по-висока честота, тоест с по-голям множител. Клоква се по шина и точно там е проблема - трябва множител за по-голям клок. 

А рестарта може да е от много работи. Възможно е и захранването ти да си заминава. Има вероятност процесора да вдига температура или пък същото да прави видеокартата. Бях дал моята щайга временно на брат ми и след няколко месеца ми я върна с проблем - рестарти. Оказа се, че вентилаторът на видеокартата се е затлачил от боклуци и е спрял да се върти. Затова картата загряваше и компютъра рестартираше. Друга причина за рестарт може да са лоши сектори в хард диска или проблеми с паметта. излиза ли син екран?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крайната ти цена е каквото си намериш в продавалника.

Колкото до рестартирането,изключи го и виж каква грешка дава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесор Pentium 4 Northwood  на колкото се може по-висока честота. В твоя случай 2.66GHz  са максимума, но ако намериш и на 2,53 или 2.4 GHz  не е проблем. Проблемът е само ако искаш да клокваш, защото тук клока е по-висок при процесори с по-висока честота, тоест с по-голям множител. Клоква се по шина и точно там е проблема - трябва множител за по-голям клок. 

А рестарта може да е от много работи. Възможно е и захранването ти да си заминава. Има вероятност процесора да вдига температура или пък същото да прави видеокартата. Бях дал моята щайга временно на брат ми и след няколко месеца ми я върна с проблем - рестарти. Оказа се, че вентилаторът на видеокартата се е затлачил от боклуци и е спрял да се върти. Затова картата загряваше и компютъра рестартираше. Друга причина за рестарт може да са лоши сектори в хард диска или проблеми с паметта. излиза ли син екран?

Ако изписука забие да излиза , На моята видео катрата фкс 5200 няма вентилатор . Направо можеш ли да ми дадеш сайт в които да видя цената на процесора рамтаи т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако изписука забие да излиза , На моята видео катрата фкс 5200 няма вентилатор . Направо можеш ли да ми дадеш сайт в които да видя цената на процесора рамтаи т.н.

olx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Там е проблема няма само интел пентиниум все някаде е закачен.А за рам или пак видео карта да не говорим.

Как да няма. В момента съм малко зает, но може да погледна по-късно.

ПП: Ето първия, на който попаднах:

http://olx.bg/prodavam-intel-pentium4-cpu-2-40ghz-i56062892

Макар че тоя е на 400 MHz,  което не е най-добрия вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че темата не е за тук, но се извинявам за това. Значи ще поръчвам Видео Карта и искам да знам дали ще бачка нормално, Компютъра ми подържа ето тези параметри: Pentium Dual Core 2.8 GHz E6300, HDD 150GB, RAM 4GB DDR2, Дъно Asus P5KPL-VM/V-P5G31 има слот PCI Express x16, Захранване Delta Electronic Made In China,  Power 250W, Peak 300W, Rated 250W, ОС Windows 7 64bit. Картата която искам да поръчам от emag.bg е - Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730 2048MB DDR3 128bit.

Благодаря предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че темата не е за тук, но се извинявам за това. Значи ще поръчвам Видео Карта и искам да знам дали ще бачка нормално, Компютъра ми подържа ето тези параметри: Pentium Dual Core 2.8 GHz E6300, HDD 150GB, RAM 4GB DDR2, Дъно Asus P5KPL-VM/V-P5G31 има слот PCI Express x16, Захранване Delta Electronic Made In China,  Power 250W, Peak 300W, Rated 250W, ОС Windows 7 64bit. Картата която искам да поръчам от emag.bg е - Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730 2048MB DDR3 128bit.

Благодаря предварително !

Да, ще работи нормално. Друг е въпроса, че по принцип трябва да се избягват карти с DDR3 памет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо, каква е причината?

DDR5  паметта при тия карти оказва огромно влияние и понякога производителността при игри е до 50% по-висока, само със замяна на DDR3  с DDR5  памет. Разбира се, тук влияят и други фактори. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Няма ли да спреш да подновяваш отдавна забравени теми? Не обичам да правя забележки и не ми е работата, ама която и тема да отворя, се мъдри твоя коментар поне една седмица след последния. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване