Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изгорял пискел на лаптоп asus x550vc

Data66

Препоръчан отговор

Преди година си взех лаптопа от технополис, но не съм на място където има технополис , и едва ли се покрива гаранция над пиксел, имали начин да го оправя.. като погледна лаптопа от горе изглежда безцветна точка, а от пред е черна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори да е в гаранция мисля че тя важи само ако пискела е бил неработещ при самото закупуване на лаптопа и на място е направена забележката, или ако в последствие станат повече пикселите - например 5-6.

Не знам да може да се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава прочетете внимателно гаранционната си карта (ако лаптопа е в гаранция) и отидете в официален сервиз на АСУС, там където сте. Ако ви е трудно да разберете кой е сервиза, един имейл до съпорта на Асус и ще ви отговорят, към кой да се обърнете (ако става въпрос за голям град).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Закупих го от Technopolis..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огледайте внимателно кутията, някъде (вероятно на малко етикетче) трябва да е написана фирмата вносител. По нея може да се ориентирате кой е обслужващия сервиз. 

Най-вероятно е "MOST Computers", но не съм 100% сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огледайте внимателно кутията, някъде (вероятно на малко етикетче) трябва да е написана фирмата вносител. По нея може да се ориентирате кой е обслужващия сервиз. 

Най-вероятно е "MOST Computers", но не съм 100% сигурен.

Сигурно е така, но като изхвърлих кутията с все гаранцията....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е така, но като изхвърлих кутията с все гаранцията....

Тогава свиквай с дефекта. 

Инак се признава като дефект изгарнето на определен брой пиксели и то гаранционно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава свиквай с дефекта. 

Инак се признава като дефект изгарнето на определен брой пиксели и то гаранционно!

Дайте 1 линк с матрици за asus x550  да си поръчам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За целта ще трябва повече информация и някой от колегите ще те насочи!!!! Освен модела на машината , то матрицата също има свой номер! Няма как да я смениш сам, а удоволствието ще ти струва към 200-250лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За целта ще трябва повече информация и някой от колегите ще те насочи!!!! Освен модела на машината , то матрицата също има свой номер! Няма как да я смениш сам, а удоволствието ще ти струва към 200-250лв.

Парите не са проблем.... благодаря за отговора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно е да се свали матрицата и да се види точния модел. Може да минете и с по малко пари с матрица втора ръка така или иначе на новите се дава гаранция 1-3 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно е да се свали матрицата и да се види точния модел. Може да минете и с по малко пари с матрица втора ръка така или иначе на новите се дава гаранция 1-3 месеца.

Ясно, аз като цяло не съм доволен от лаптопа, вярно е че е с 2гб карта 8гб рам, и3 цпу, обаче , една тошиба, ще е по добра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съвременните карти количеството памет е един от най-малко важните показатели.

Знам че е така, подведох се какво да направя, и много като мен се подвеждат, знам че е важна чистотата а не паметта , но се подведох

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставам с впечатление, че тая серия X550 с всичките си модификации  е някакъв петъчен сбирщайн. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставам с впечатление, че тая серия X550 с всичките си модификации  е някакъв петъчен сбирщайн. 

Повярвай ми, повече асус няма да си купя.

ИНСТАЛИРАМ МУ WINDOWS 8.1 СВАЛЯМ НАЙ НОВИТЕ ДРАЙВЕРИ , БЪГВА СЕ: ТВ ТО, БЪГВА СЕ ПРИ ИГРИ, БЪГВА СЕ ПРИ ФИЛМИ.... ИНСТАЛИРАМ WINDOWS 7, БАТЕРИЯТА ПАДА ЗА 1Ч.... НАПРАВЕН Е ДА РАБОТИ С WINDOWS 8 ... ПРИ WINDOWS 8 НЯМА НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ С НИЩО, НО СИ Е КОФТИ ШАЙГА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване