Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лагване на игри при PS3

Qncho Qnchev

Препоръчан отговор

Здравейте!!! Имам Playstation 3 super slim. На 6 месеца е. И онзи ден си купих GTA IV и ми лагва на конзолата. Игрите като NFS Most wanted 2012, Rainbow six vegas 2, Tekken revolution при тях няма лаг. Но конкретно за тази игра, мисля че не е редно да лагва на Playstation. Диска не е надран, абсолютно чист е. Някой има ли идеи какво причинява лага. Благодаря предварително :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм специалист на тема PS,  мога да ти дам един линк с клипчета и сравнение на игри за PS3, PS4  и PC. PS3  доколкото си спомням е още от 2007 година и е базиран на видеокарти от седма серия на NVIDIA,  ама старата седма серия, не новата. Освен това процеосрчето също е базирано на P4  ако не греша. Как очакваш GTA4  да не лагва, след като и на 10 пъти по-мощни щайги се случва това? Ето ти линк да разгледаш кое как върви и да прецениш, защо хората купуват вече PS4. 

ПП: И за да не търсиш много, ето ти точния линк, да видиш защо лагва GTA 4. И утре да кажеш на баща си  - искам PS4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От клипчето видях че XBOX се справя по добре от PS3. Щом тази игра забива не искам да си мисля какво ще стане ако си пусна GTA V. А това за PS4 едва едва ли ще се навият наще да го вземат пък и те игрите струват по 50-100 лева. На лаптопа играх много игри като GTA IV на Ultra settings без лаг както и Battlefield 4 na medium но лаптопа много грееше и затова спрях да играя на него и затова ми взеха PS3. Мислех че ще се представи добре, но останах много разочарован. Е само за GTA IV за другите игри няма грешка. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм специалист на тема PS,  мога да ти дам един линк с клипчета и сравнение на игри за PS3, PS4  и PC. PS3  доколкото си спомням е още от 2007 година и е базиран на видеокарти от седма серия на NVIDIA,  ама старата седма серия, не новата. Освен това процеосрчето също е базирано на P4  ако не греша. Как очакваш GTA4  да не лагва, след като и на 10 пъти по-мощни щайги се случва това? Ето ти линк да разгледаш кое как върви и да прецениш, защо хората купуват вече PS4. 

ПП: И за да не търсиш много, ето ти точния линк, да видиш защо лагва GTA 4. И утре да кажеш на баща си  - искам PS4.

В по-тежките сцени със огъня, XBOX 360 изостава доста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как очакваш GTA4  да не лагва

Добре но защо като гледах клипчета в youtube как играят Gta iv на ps3, няма лаг а точно на моят super slim модел има. Трябва да има причина за този лаг, тя ако лагва играта на всяка конзола изобщо нямаше да я правят за ps3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре но защо като гледах клипчета в youtube как играят Gta iv на ps3, няма лаг а точно на моят super slim модел има. Трябва да има причина за този лаг, тя ако лагва играта на всяка конзола изобщо нямаше да я правят за ps3.

Според теб при наличието на под 30 кадъра в секунда ще има  ли лаг или няма да има? Имай предвид, че при PS3  игрите се играят с вертикална синхронизация на 30 Hz,  докато при PS4  на 60, понеже и конзолата е доста по-мощна и може повечето игри да държат над 60 fps. При 20 fps  каква игра искаш да имаш? Ами вземи си твоя компютър за проба, включи адаптивна вертикална синхронизация на 30 херца и играй някоя игра с 20  fps  да видим какво ще се получи при падане на кадрите под 30 фпс. И не приемай клипчетата в интернет за действителност. Първо, важно е с каква програма е правен тоя клип и на каква честота. Второ, важно е как е конвертиран и в тубата. Трето, не по-маловажно е и какъв браузер с какъв плейър ползваш. Дори да го смъкнеш това клипче на компътъра си, пак е важно дали си с WMP, KM Player, Goom Player и т.н. Единия от тях работи на 60 херца, другия показва клипове на 50, третия не е ясно на колко. Тук вече имз значение и бързината на харда ти, защото ако не може да насмогне на битрейта, ще имаш или насечена картина или временен дроп в кадрите или неравномерни fps. Изобщо недей сравнява клипове от Интернет с това, което получаваш ти на компютъра си или на конзолата. Дори и снимките от игри могат да бъдат различни и то още при направата на скрийншота по време на игра. Може да нямат нищо общо с картината, която ти виждаш, поради особеностите на драйверите и видеокартата. да не говорим, че и монитора ти може да работи на 50, 59, 60, 75, 85, 65, и дори 30 Херца. Тогава клипът ще изглежда различно в различните ситуации с различните плейъри и така нататък. Това мога да ти кажа за клиповете в интернет. Ако виждаш клип с точно 30 фпс без и за момент да има спад на кадрите, значи няма лаг. Ама ако виждаш спад в кадрите, няма как да няма лаг или дроп, което според мен е по-правилно.  Що се отнася до конкретния хардуер, аз казах, че не съм специалист и не се занимавам с конзоли. Не ме и интересуват. Просто ти намерих клипчета в интернет, които бях открил преди година и реших да ти ги покажа. А дали има разлика между slim PS3  и другите, не мога да кажа, защото не съм изобщо, ама изобщо запознат с тая техника, ако може изобщо да се нарече техника, щото за мен е един боклук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, значи имам последен въпрос, ако сложа SSD на конзолата ще има ли лаг и тази игра щом забива на всички PS3 защо са я направили?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много игри са направени за да забиват. Не е първата, няма да е и последната. 

Тая игра имаше пачове за PC  и след определен номер се оправяше. Не знам как е за конзолите, щото не се занимавам с това. ако някой се е занимавал, нека каже. Мога да ти кажа защо играта не върви на PC  и по-точно защо се появява тоя лаг както казваш. Това е така, защото при високи настройки на картината в зависимост от тях, се натоварват повече или процесор или видеокарта. В случая за да върви идеално тая игра с 55 fps  примерно и включена вертикална синхронизация, са необходими и мощен процесор и мощна видеокарта. Без едно от тия неща не става хубава игра, защото различните настройки на картината влияят различно на натоварването на видеокарта и процесор. Тоест, играта си иска хардуер, нищо че е вече стара. Една съвременна конфигурация с добър четириядрен процесор и карта малко над средния клас се справя добре с тая игра при леко намалени настройки на картината. За full  ти трябва и върхов хардуер в лицето на някоя по-скъпа геймърска карта. Иначе темите си вървят за тая GTA4  и малко хора разбират същнината на проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок но не разбрах, ако сложа SSD ще има ли тоя лаг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване