Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dvi-d към vga конвертер

Препоръчан отговор

Здравейте,

Съществуват ли истински конвертери от dvi-d (дигитален) към d-sub (vga аналогов сигнал) ?

http://www.ebay.co.uk/itm/DVI-D24-1-Male-to-VGA-Female-Cable-Adapter-Converter-Lead-for-Display-Card-PC-/201138120893

Това пише, че е конвертер, не само преходник, и работел от захранването на dvi-d порта.

---

В компютърната фирма питах два пъти, става ли с преходен кабел, 5 пъти повторих че ми трябва дъно към което да включа 2 d-sub монитора и т.н.

Било елементарно, никакъв проблем, супер лесно ставало...

В момента имам чисто ново нелошо дъно с d-sub и dvi-d плюс някакъв преходник, който дори не мога да вкарам в dvi буксата на дъното.

И два монитора с dsub. (единия не съм го купувал, иначе щях да ходя и сериозно да се развикам там).

---

Та се чудя, на малоумни ли се правеха, или наистина хал хабер си нямат по въпроса :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен в това захранване от DVI порта

на подобен адаптер има предвидено и USB ако не може да се захрани от DVI

This portable adapter works to convert a standard powered DVI bus to VGA, without an external power source. For low-powered DVI ports, a USB cable is included that can power the device from any USB power source.

DVI2VGAE

Колкото до това дали има дъно с 2 VGA или VGA+DVI-I - може и да има ама аз досега не съм виждал такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

thx :)

И аз мисля че не съм виждал, поразтърсих се няколко дни по нета. Поне можеше да ми кажат директно.

Сега се чудя, дали да се занимавам с някаква видеокарта на старо с DVI-I, D-sub или да сбирам за DVI монитор.

Графичното ядро на процесора се оказа доста зле: pentium g3220, видимо по-зле се представя от някои селерони, примерно 1610.
Няма да играя игри, но мисля да включвам 2 монитора.

п.с.

Какво тр. да се очаква, ако включа 2 монитора с различна резолюция към дъното?
Преди ползвах втори монитор към лаптопа, 15.4 матрица и 19.5 външен и беше ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...