Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dvi-d към vga конвертер

Препоръчан отговор

Здравейте,

Съществуват ли истински конвертери от dvi-d (дигитален) към d-sub (vga аналогов сигнал) ?

http://www.ebay.co.uk/itm/DVI-D24-1-Male-to-VGA-Female-Cable-Adapter-Converter-Lead-for-Display-Card-PC-/201138120893

Това пише, че е конвертер, не само преходник, и работел от захранването на dvi-d порта.

---

В компютърната фирма питах два пъти, става ли с преходен кабел, 5 пъти повторих че ми трябва дъно към което да включа 2 d-sub монитора и т.н.

Било елементарно, никакъв проблем, супер лесно ставало...

В момента имам чисто ново нелошо дъно с d-sub и dvi-d плюс някакъв преходник, който дори не мога да вкарам в dvi буксата на дъното.

И два монитора с dsub. (единия не съм го купувал, иначе щях да ходя и сериозно да се развикам там).

---

Та се чудя, на малоумни ли се правеха, или наистина хал хабер си нямат по въпроса :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен в това захранване от DVI порта

на подобен адаптер има предвидено и USB ако не може да се захрани от DVI

This portable adapter works to convert a standard powered DVI bus to VGA, without an external power source. For low-powered DVI ports, a USB cable is included that can power the device from any USB power source.

DVI2VGAE

Колкото до това дали има дъно с 2 VGA или VGA+DVI-I - може и да има ама аз досега не съм виждал такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

thx :)

И аз мисля че не съм виждал, поразтърсих се няколко дни по нета. Поне можеше да ми кажат директно.

Сега се чудя, дали да се занимавам с някаква видеокарта на старо с DVI-I, D-sub или да сбирам за DVI монитор.

Графичното ядро на процесора се оказа доста зле: pentium g3220, видимо по-зле се представя от някои селерони, примерно 1610.
Няма да играя игри, но мисля да включвам 2 монитора.

п.с.

Какво тр. да се очаква, ако включа 2 монитора с различна резолюция към дъното?
Преди ползвах втори монитор към лаптопа, 15.4 матрица и 19.5 външен и беше ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от meccho
      Здравейте, може би е коментирано и преди, но от много четене, накрая стигнах до никъде...
      Искам да свържа лаптопа Compaq presario cq57 с телевизора. Телевизора е с кинескоп Samsung, за съжаление, не мога да кажа модела.
      Значи, лаптопа има VGA изход, а телевизора има два SCART входове, и един RCA(червено, бяло, жълто). 
      Искам да попитам за три начина, дали въобще някои ще стане Важно е само картината, звука не чак толкова.
      1-ви начин:
      http://ziton-electronics.com/produkt/кабел-преходен-от-scartm-vgam-за-пренос-видео-с/
      с този кабел дали ще стане.
      2-ри начин:
      http://ziton-electronics.com/produkt/кабел-vga-s-video-3x-rca-женски/
      http://ziton-electronics.com/produkt/кабел-scart-3-rca-с-ключе/
      това много свързване ще доведе ли до голяма загуба.
      3-ти начин:
      http://ziton-electronics.com/produkt/кабел-usb-3-rca/
      USB(от лаптопа) към RCA на телевизора. Дали е възможно.
      Дали ще има проблем за лаптопа, видеокартата(не знам дали е важна) е AMD Raedon HD 6320 Graphics.
      Дано това е достатъчно информация. Ако не, кажете кое още е нужно. Просто искам да знам, дали по някой от тези три начина ще стане.
      П.С. Благодаря предварително!

• от gydi
      Има ли конвектор VGA->HDMI ? Да може да се гледа от VGA на компютъра в HDMI на телевизора?
      (телевизора няма VGA,lan,wifi, компютъра няма HDMI)
      Ако има къде се продават?

• от Metin Ralchev
      Здравейте, мой приятел има странен проблем с видео картите или с дъното.
      Той има две HD 7850 с crossfire. Каза ми, че когато се е прибрал от работа и е пуснал компютъра е започнал да бръмчи много не е видял от кое е ама най - вероятно някой вентилатор не мога да кажа дали е от видео картите но няма значение това. По важното е, че след като го е пуснал не е показвало в amd managera, че е имал 2 видео карти.И се е сменила темата на basic и резолюцията на 1024 x 768 и това е била максималната възможна резолюция а монитора му е 1920x1080. Пробвал е след това да махне едната и да я слага и по двата слота и е работела тази, която не е била отчитана, че работи, когато е била сама е работела и на двата слота така е била и другата изпробвана и е работела. А когато са слагани и двете с crossfire и кабела от монитора е бил вкарван в едната видео карта (в тази на горния слот е тръгвал монитора след зареждане на windows с тази грешка   и темата на basic и резолюция 1024/768 с вид все едно е без дривери. А когато е вкарван кабела на картата в долния слот не е тръгвал изобщо. По отделно работят без проблем. Не знам аз не разбирам толкова не мога да си го обясня къде е проблема и в кое точно този проблем се е появил изведнъж без причина. И докато писах тук му махнах старите и му сложих нови дривери и проблема с това където в amd managera дори не отчиташе едната се оправи и вече и двете са там Но сега пък не искат да се пуснат в crossfire и дава тази грешка Ще съм ви много благодарен ако някой от вас може да ме съветва нещо защото искам да му помогна

Дъно: ASRock B75 Pro3
      CPU: Intel i5-3470 3.4mhz
      AMD SAPPHIRE HD 7850 2G 256bit
      http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=93A60248-F32A-4115-9798-1C50E8986AA3&lang=eng
      Windows 7 64bit
    • от Soviet Soldier
      Здравейте. Виждам в днешно време при съвременните монитори има наистина много портове ,с горе-долу едно предназначение. До колкото знам единственият отличаващ се порт е HDMI с възможността си да пренася и аудио сигнал. DVI , VGA , DP Само в това отношение ли му отстъпват? Налични ли са други сериозни разлики ,или в крайна сметка качеството на картината е една и съща през споменатите портове? 

Съществува ли порт ,който обединява и пренася сам ,audio ,video и USB Upstream? 
    • от DarkEdge
      Здравейте, ще се радвам на съдействие за намиране в България на 4пинов Ф70мм вентилатор за VGA. С диаметрално захващане към основата с 40мм междуцентрово разстояние.

http://www.ebay.com/itm/111315346062?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
      Този е подобен, но не точно и може да е мой най-рано след месец, а аз търся вариант за бързо сдобиване с такъв.
      Моля, не спамете много.
      Въпросният вентилатор ще замести 3 пинов такъв на Zalman VF700FS01 - ще охлажда NVidia FX570 и искам да използвам ефективно управлението на NVidia.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване