Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

лаптоп за уеб дизайн

Препоръчан отговор

здр
аз ще ходя на курсове по уеб дизайн и уеб разработване за целта ми трябва лаптоп кйто да работи без проблемно с фотошоп,флаш,Adobe Dreamweaver,PHP,Skype и подобни програми за интернет също ще се ползва,Да може едновремено да работи с 3 или 4 програми без проблемно,и ако може и матрицата да не уморява бързо учите, търся си до 1500лева
очаквам вашите предложения и съвети.
благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са абсолютно ненатоварващи софтуери. Може да си вземеш, каквото пожелаеш според харесванията за марка.

Евентуално за по бърза работа на приложенията и прилагане на ефектите в тях, може да се насочиш към лаптоп със ssd диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте да е с поне 8гб рам и IPS матрица на монитора.

Що ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що ???

Фотошоп ... но си мисля, че хубаво е да е с 17 инчов диспей!(заради PHP-то)! На 15,6 ще се мъчи при писането...

Иначе процесор Intel i3 от Haswell и без отделна видеокарта, ще е най-удачно!

НО нека да каже авторът на темата с какъв бюджет разполага, защото моделите с 17 инчов диагонал на диспея, са малко, а ако се е насочил към IPS, най-евтините варианти почват от 1100лв. нагоре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фотошоп ... но си мисля, че хубаво е да е с 17 инчов диспей!(заради PHP-то)! На 15,6 ще се мъчи при писането...

Иначе процесор Intel i3 от Haswell и без отделна видеокарта, ще е най-удачно!

НО нека да каже авторът на темата с какъв бюджет разполага, защото моделите с 17 инчов диагонал на диспея, са малко, а ако се е насочил към IPS, най-евтините варианти почват от 1100лв. нагоре...

Питах, не се заяждах. Това IPS не можах да го схвана. 17" си е ... по-голямо - аз съм с 17,3 и като седна на някой 15" ....

Аз принципно съм си харесал едно нещо - http://www.laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_S70_B-toshiba_satellite_s70_b_10z - ама търся спонсор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не го взимай никога. Аз съм с такъв гланцов екран и работя на лаптопа, мога да ти кажа, че е много тежко за очите. Слава богу, все още нямам сериозни проблеми. Навън е абсурд да работиш с гланцов дисплей, защото екрана лови всякакви отблясъци. Понякога и в помещение е невъзможно - ако грее слънце директно в стаята или е преосветена или стоиш с гръб към някой прозорец.

Щом ще работиш на лаптопа, при това като съдя по програмите, не малко време - вземи си матов дисплей, по възможност IPS. Те са скъпички, та може и да не намериш добър лаптоп с IPS дисплей на добра цена, но тая Тошиба не я взимай, освен ако нямаш намерение да се бръснеш пред лаптопа...

Ето ти няколко удачни варианта, които комбинират матов екран, SSD и добър процесор. Рам паметта винаги можеш да си добавиш при покупка на лаптоп.

1/ Asus ROG G550JK-CN266

2/ ASUS N56JN-CN082D
3/ ASUS N56JN-CN082D - втори вариант
4/ ASUS N56JN-CN047D - кажи-речи трети вариант
5/ Lenovo Thinkpad Edge e540
6/ Lenovo Thinkpad Edge e540 - втори вариант

7/ Аcer Aspire V3-772G

Като ти препоръчвам да вземеш Ейсъра, защото

1/ Матов екран - щади очите
2/ По-голям екран - 17 инча, ще е доста по-удобен за работа във фотошоп, а вероятно и за другите програми
3/ Добър процесор- не е най-добрият от 7-те предложения, но разликата е незначителна , ще е предостатъчен за всички операции
4/ Наличие на SSD - този тип хард диск е в пъти по-бърз от стандартните. Най-голяма полза от него може да се усети за операционната система и при работа с професионални програми, които искат много рам памет - фотошоп например. Често се случва, при недостатъчно рам програмата да се обръща към хард диска - в този случай е по-добре да е бърз, много бърз. Има и стандартен HDD за обем.
5/ Видеокартата му е най-добрата и е с DDR5 памет (затова е най-добрата). Освен това е с по-широка шина 128 бита, което я прави много подходяща както за игри, така и за някои професионални програми, които се нуждаят от по-голям видеоресурс.

Минуси - сравнително тежък и трудно преносим е и е 500лв над бюджета.

В заключение: Acer-a е Best value for money.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе обясних, че точно това е най-важното за комфортна работа. Пред лъскав дисплей можеш да се обръснеш (и това казах). Тоя дългият пост не съм го писал, за да си чеша езика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP ProBook 470 + подарък чанта

ASUS N56JN-CN082D

И двата са на 80% алуминиеви  и здрави като изработка.  Лично съм работил и на двата модела  и нямам забележки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе обясних, че точно това е най-важното за комфортна работа. Пред лъскав дисплей можеш да се обръснеш (и това казах). Тоя дългият пост не съм го писал, за да си чеша езика.

Много си прав - когато вечерта (сутринта) гледаш "като заварчик" - ще ти е все тая коя програма колко бързо се отваря ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SEO-to
      Уеб дизайн и изработка, лого дизайн, графичен дизайн на флаери, визитки, плакати. Web design, web site building, logo design, graphic design of flyers and others. 
      СЕО.бг
      ТЕЛ.: 0897758715
      https://сео.бг
      https://пазара.бг
      https://селото.ею

WEB DESIGN SERVICES, SEO marketing, CMS installation, logo design, other graphic design.
      УЕБ ДИЗАЙН усуги, СЕО оптимизация, CMS инсталация, лого дизайн, друг графичен дизайн. 
      Базов сайт - HTML, CSS3, 7 страници, контактна форма, лого, промо домейн  или домейн с отстъпка ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) промо хостинг + ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация и други екстри.
      Basic HTML5 website with CSS, 7 pages, contact ( e-mail ) form, logo + promo domain, or discounted domain ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) + promo hosting + free ANDROID app and free main SEO optimization 
      Инсталация на CMS платформа (WORDPRESS, JOOMLA, Drupal и др.) - безплатен премиум темплейт от списък с предлаганите от нас (изработката на темплейт се заплаща допълнително), промо домейн  или домейн с отстъпка ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ), промо хостинг + ANDROID приложение, начална SEO оптимиизация и други екстри.
      CMS platform instalation ( Joomla. Wordpress, Drupal, PHPBB and etc. ) plus free promo premium template from our list ( if you want custom made template you need to pay for it, or you can by from internet ), logo + promo domain, or discounted domain ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) + promo hosting + free ANDROID app and free main SEO optimization 
      SEO оптимизация: Първи стъпки - индексиране, карта на сайта, регистрация в търсачки, подбор на ключови думи, регистрация в директории по няколко категории и ключови думи, настройки на сайта, инсталация на плъгини, линк билдинг. 
      Про -  включва ''Първи стъпки'' и месечно подновяване на всички регистрации изискващи го, продължително регистриране в хиляди директории и търсачки, писане на статии, поддръжка и изграждане на блог сайт с безплатен домейн , регистрации по форуми и други уеб страници + фейсбук, туитър, ютуб и ггугъл страници, безплатни реклами в гуугъл и други медии. 
      SEO optimization: ''First steps'' - search engine registrations, indexing and site map building, keyword selection, directory registrations, website settings, plugin installation for CMS sites, link building, 
      ''PRO'' - Package includes ''First steps'' and month renew of all registrations, continued registering in thousands directories and search engines, posts writing, maintains and Blog site building with FREE DOMAIN ( .com ; .net ; .biz ; info ; .org ; .in ; .eu ; .uk ; .club ; .us ) and hosting from us, forum registrations and other web pages. Facebook, twitter, G+ youtube and google business pages making, free adds in google and other medias. 
      Поддръжка на уеб сайт - включва основна SEO оптимизация, публикуване на информация, редактиране, обновяване, поправки и оптимизиране на самият уеб сайт, добавяне на продукти за онлайн магазини и други услуги по договаряне. Отстраняване на проблеми по уеб сайта. 
      Website maintenance - package includes SEO ''First steps'', posts making, changing website information, website optimizing, products for online shop and other services. 

КЛЮЧОВИ ДУМИ: dafa web design, изработка на сайт, изработка на сайтове, ниски цени, дизайн на ниски цени, dafa web design, дафа уеб дизайн, уеб дизайн, лого дизайн, дизайн на флаери, флаери, лого, дизайн на визитки, дизайн, визитки, графичен дизайн, реклама, рекламен

Посетете сайта ни за безплатни обяви - пазара.бг - продавалник, олкс, оль, олх, олкс, пазар, пазара, базар, базара, битак, olx, bazar, alo, bg, prodavalnik, купува, продава, търси, предлага, имоти, електроника, автомобили, за дома, за офиса, мебели, софия, бургас, пловдив, варна, благоевград, стара загора, сливен, смолян, свищов, пазарджик, перник, хасково, димитровград, кърджали
      Както и фен сайта ни - продавалник.бг - продавалник, prodavalnik, prodavalnik.com, olx.bg, olx, олкс, олх, оль
    • от webmonster
      Webmonster е компания която се занимава с изработка и поддръжка на уеб сайтове. Освен тези услуги ние предлагаме: сео оптимизация, копирайтинг, интернет маркетинг, видео обработка и много други. Посетете нашия сайт или ни позвънете ако имате нужда от допълнителна информация.
    • от AleksofT
      Здравейте,

Искам да ви споделя за нещо хубаво случващо се в нашата родина.
      В българите е вкоренен израза "няма нищо безплатно".Затова винаги като прочетем нещо започващо се с "безплатно" подхождаме със съмнителност.

Аз исках да се запиша на курс по уеб дизайн и бях готов да дам от 200лв. и на горе за да науча и да получа сертификат че съм работоспособен в дадена сфера.
      И до като търсех на кой точно курс да се запиша попаднах на http://academy.telerik.com/student-courses/web-front-end-course/about.Позаинтересувах се по други форуми и т.н. и се оказа че всичко е наред при тях и хората са доволни.
      Записах се на "http://academy.telerik.com/student-courses/web-front-end-course/about" след като изгледах първия http://academy.telerik.com/student-courses/web-design-html-5-css-3-javascript/video, останах доволен от избора си на курс.http://academy.telerik.com/student-courses/web-design-html-5-css-3-javascript/trainers са млади специалисти запознати с най-новите технологии, динамични и начина на водене на лекцията не е мотонна, а постоянно те държи под внимание.Пропуснах да кажа може би най-важното и това е възможността за дистанционно обучение.Всеки може да учи от дома си и ако предава на време домашното си и успее да защити проекта си на живо ще получат също сертификат.Имат си http://forums.academy.telerik.com/questions/web-design-with-html5-css-and-javascript в който се обсъждат домашните и всякакви други теми свързани с уеб дизайна.

Ако случайно сте пропуснали да се запишете може да бъдете спокойни, защото към края на годината пак ще се организират, най-добре се абонирайте от http://academy.telerik.com/ за да не пропуснете.

И така на път да стана не просто web developer, a пожелавам успех на всички и приятно обучение.
    • от gogolino 98
      Занимавам се с геймплей и искам да си направя официален сайт (не, че съм известен). До момента става що годе добре, но когато прикача видео от VBox7 или YouTube то ми стои с размери ( widht="450"  height="103), когато се опитам да променя стойностите нищо не се получава  . Казвайте какво да правя, че не знам. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване