Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

лаптоп за уеб дизайн

Препоръчан отговор

здр
аз ще ходя на курсове по уеб дизайн и уеб разработване за целта ми трябва лаптоп кйто да работи без проблемно с фотошоп,флаш,Adobe Dreamweaver,PHP,Skype и подобни програми за интернет също ще се ползва,Да може едновремено да работи с 3 или 4 програми без проблемно,и ако може и матрицата да не уморява бързо учите, търся си до 1500лева
очаквам вашите предложения и съвети.
благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са абсолютно ненатоварващи софтуери. Може да си вземеш, каквото пожелаеш според харесванията за марка.

Евентуално за по бърза работа на приложенията и прилагане на ефектите в тях, може да се насочиш към лаптоп със ssd диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте да е с поне 8гб рам и IPS матрица на монитора.

Що ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що ???

Фотошоп ... но си мисля, че хубаво е да е с 17 инчов диспей!(заради PHP-то)! На 15,6 ще се мъчи при писането...

Иначе процесор Intel i3 от Haswell и без отделна видеокарта, ще е най-удачно!

НО нека да каже авторът на темата с какъв бюджет разполага, защото моделите с 17 инчов диагонал на диспея, са малко, а ако се е насочил към IPS, най-евтините варианти почват от 1100лв. нагоре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фотошоп ... но си мисля, че хубаво е да е с 17 инчов диспей!(заради PHP-то)! На 15,6 ще се мъчи при писането...

Иначе процесор Intel i3 от Haswell и без отделна видеокарта, ще е най-удачно!

НО нека да каже авторът на темата с какъв бюджет разполага, защото моделите с 17 инчов диагонал на диспея, са малко, а ако се е насочил към IPS, най-евтините варианти почват от 1100лв. нагоре...

Питах, не се заяждах. Това IPS не можах да го схвана. 17" си е ... по-голямо - аз съм с 17,3 и като седна на някой 15" ....

Аз принципно съм си харесал едно нещо - http://www.laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_S70_B-toshiba_satellite_s70_b_10z - ама търся спонсор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не го взимай никога. Аз съм с такъв гланцов екран и работя на лаптопа, мога да ти кажа, че е много тежко за очите. Слава богу, все още нямам сериозни проблеми. Навън е абсурд да работиш с гланцов дисплей, защото екрана лови всякакви отблясъци. Понякога и в помещение е невъзможно - ако грее слънце директно в стаята или е преосветена или стоиш с гръб към някой прозорец.

Щом ще работиш на лаптопа, при това като съдя по програмите, не малко време - вземи си матов дисплей, по възможност IPS. Те са скъпички, та може и да не намериш добър лаптоп с IPS дисплей на добра цена, но тая Тошиба не я взимай, освен ако нямаш намерение да се бръснеш пред лаптопа...

Ето ти няколко удачни варианта, които комбинират матов екран, SSD и добър процесор. Рам паметта винаги можеш да си добавиш при покупка на лаптоп.

1/ Asus ROG G550JK-CN266

2/ ASUS N56JN-CN082D
3/ ASUS N56JN-CN082D - втори вариант
4/ ASUS N56JN-CN047D - кажи-речи трети вариант
5/ Lenovo Thinkpad Edge e540
6/ Lenovo Thinkpad Edge e540 - втори вариант

7/ Аcer Aspire V3-772G

Като ти препоръчвам да вземеш Ейсъра, защото

1/ Матов екран - щади очите
2/ По-голям екран - 17 инча, ще е доста по-удобен за работа във фотошоп, а вероятно и за другите програми
3/ Добър процесор- не е най-добрият от 7-те предложения, но разликата е незначителна , ще е предостатъчен за всички операции
4/ Наличие на SSD - този тип хард диск е в пъти по-бърз от стандартните. Най-голяма полза от него може да се усети за операционната система и при работа с професионални програми, които искат много рам памет - фотошоп например. Често се случва, при недостатъчно рам програмата да се обръща към хард диска - в този случай е по-добре да е бърз, много бърз. Има и стандартен HDD за обем.
5/ Видеокартата му е най-добрата и е с DDR5 памет (затова е най-добрата). Освен това е с по-широка шина 128 бита, което я прави много подходяща както за игри, така и за някои професионални програми, които се нуждаят от по-голям видеоресурс.

Минуси - сравнително тежък и трудно преносим е и е 500лв над бюджета.

В заключение: Acer-a е Best value for money.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за това само дисплея не матов дали ще уморява учите бързо

очаквам коментари за този модел

благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе обясних, че точно това е най-важното за комфортна работа. Пред лъскав дисплей можеш да се обръснеш (и това казах). Тоя дългият пост не съм го писал, за да си чеша езика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP ProBook 470 + подарък чанта

ASUS N56JN-CN082D

И двата са на 80% алуминиеви  и здрави като изработка.  Лично съм работил и на двата модела  и нямам забележки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе обясних, че точно това е най-важното за комфортна работа. Пред лъскав дисплей можеш да се обръснеш (и това казах). Тоя дългият пост не съм го писал, за да си чеша езика.

Много си прав - когато вечерта (сутринта) гледаш "като заварчик" - ще ти е все тая коя програма колко бързо се отваря ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...