Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Струва ли си да се купуват китайски телефони?

S0uL

Препоръчан отговор

Както всички знаете китайските телефони са евтини, имат добри параметри, но дали наистина си струва покупката им? Как мислите вие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има специален канал в you tube ,който е създаден с цел да се тестват публично китайски стмартфони таблети и подобни. Днес излезе дори тест на видео с първото копие на Iphone 6. Влогъра който ги тества ,в повечето случаи ги и ползва известно време и твърди че някои са наистина качествени. https://www.youtube.com/channel/UCDCBP0UWEVgaLB7SQTF6nOA Това е канала ,разгледайте клиповете ,надявам се разбирате руски. Ако не аз следя редовно този канал и съм харесал 3-4 към които има много добри отзиви. Единия ми фаворит не е копие ,а напълно законен китайски бренд ,който се бори предимно за руските и китайски пазари. Изработката по думи на влогъра е на високо ниво ,в Русия от официалния сайт проверявах струва  12490 рубли ,което в лева е 450-500лв. Но става дума за 8 ядрен 1.7гхз процесор ,5 инчов дисплей 1920х1080 камера 13мп предна 5мп 2 сим карти 2гб рам 16гб вградена памет и слот за СД карта. Марков телефон с гаранция.

Това е официалния сайт на производителя: 
http://highscreen.org/portfolio/highscreen_thor/

А това е канала ,в който тестват само китайска стока: https://www.youtube.com/channel/UCDCBP0UWEVgaLB7SQTF6nOA

На въпроса струва ли си покупката им ,на едни категорично ДА ,на други категорично НЕ. Въпрос на правилен избор. 

П.С. Аз лично сериозно се замислям дали да поръчам въпросния телефон. На скоро купих Лумиа ,която напълно покрива потребностите ми ,и съм силно озадачен. Дизайна на китаеца ме грабна ,аз обичам изчистени ръбести семпли телефони. Параметрите също ме впечатлиха ,само андроида не ми харесва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има специален канал в you tube ,който е създаден с цел да се тестват публично китайски стмартфони таблети и подобни. Днес излезе дори тест на видео с първото копие на Iphone 6. Влогъра който ги тества ,в повечето случаи ги и ползва известно време и твърди че някои са наистина качествени. https://www.youtube.com/channel/UCDCBP0UWEVgaLB7SQTF6nOA Това е канала ,разгледайте клиповете ,надявам се разбирате руски. Ако не аз следя редовно този канал и съм харесал 3-4 към които има много добри отзиви. Единия ми фаворит не е копие ,а напълно законен китайски бренд ,който се бори предимно за руските и китайски пазари. Изработката по думи на влогъра е на високо ниво ,в Русия от официалния сайт проверявах струва  12490 рубли ,което в лева е 450-500лв. Но става дума за 8 ядрен 1.7гхз процесор ,5 инчов дисплей 1920х1080 камера 13мп предна 5мп 2 сим карти 2гб рам 16гб вградена памет и слот за СД карта. Марков телефон с гаранция.

Това е официалния сайт на производителя: http://highscreen.org/portfolio/highscreen_thor/

А това е канала ,в който тестват само китайска стока: https://www.youtube.com/channel/UCDCBP0UWEVgaLB7SQTF6nOA

На въпроса струва ли си покупката им ,на едни категорично ДА ,на други категорично НЕ. Въпрос на правилен избор. 

П.С. Аз лично сериозно се замислям дали да поръчам въпросния телефон. На скоро купих Лумиа ,която напълно покрива потребностите ми ,и съм силно озадачен. Дизайна на китаеца ме грабна ,аз обичам изчистени ръбести семпли телефони. Параметрите също ме впечатлиха ,само андроида не ми харесва. 

Какво мислиш за Xiaomi?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi са уникални телефони, отлична марка, номер едно по продажби в Китай ( там даже не може да го купиш, освен ако не вземеш карта, и бройките се разпродават за минути) А наскоро излезе статия че са в номер 5 по продажби в света, и скоро ще изпреварят другите. КАто цени са много изгодни, имат търговски партньор във България и дори и да си купил телефона от Китай може да ползваш гаранцията тук. Лично аз имам два такива MI2S и MI4 който е флагмана в момента, с отлична изработка са, с надстройката на андроид Миуи, като всеки петък си имат безплатни ъпдейти. Честно казано бях много против преди време срещу китайските ментета и винаги съм ползвал уж реномирани марки, докато не си взех един такъв, имат различни модели, като RedMi 1S i RedMi Note са по бюджетни и въпреки това със показатели изпреварващи други такива от марковият клас. Не бъркайте марковите китайски телефони със измислените китайски рреплики, просто не са навлезли в европейският пазар, но вече и това става. Ако се интересуваш разгледай из нета има доста написано, да не говорим че вече имат и доста последователи и сайтове, всичките ми познати вече минават на такива телефони, но все пак българина е особенно животно ( Както каза Вуте когато видел слона "Те такова животно нема!!!" ) И просто трябва първо да пипне и след това вече да се убеди че е добро. Не те ангажирам с моето мнение, нито пък съм представител или продавач на такива марки, просто наистина останах очарован от марката и не смятам да я сменям. Брат ми си взе Самсунг С4 когато излезна, а аз MI2S и когато ги сравнихме всички плюсове бяха към китаеца, не че самсунг или другите се произвеждат в Япония де :) Но пък има и хора които са твърди привърженици на дадена марка и трудно ще ги убедиш, но всеки си има собствено мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Честно казано бях много против преди време срещу китайските ментета ...

И аз бях (и още съм) против китайските ментета, но от момента в който китайците започнаха да правят свои марки - нещата са двупосочни.

Вярно, че има много боклук и там - но вече има много сериозни китайски фирми (не само за телефони - изобщо). Големият плюс все още им е ниската себестойност на труда.

А когато тази себестойност се вдигне още - ще изнасят производства в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно никакъв проблем, китайците вече като видят за къде е телефона качват направо мултиезичен ром, със всички настройки за страната включително и гугъл плей, само си пускаш акаунта и тръгва.Моят онзи ден пристигна, доставката е невероятна, поръчваш го през DHL за 25 долара доставка със застраховка, в събота сутринта го поръчах, и във понеделник следобяд ми го доставиха. Минава митницата без проблем, и не дължиш такси. Всичко беше инсталирано,качих си само моите нстройки и няколко игри и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как стои въпроса с достъпа им до Google Play?

Има ли Android е обвързан с Google Play.. така знам аз поне.

За този Xiaomi ли става дума? 

https://www.youtube.com/watch?v=BbRqlkEFAUo 

Става дума за Xiaomi MI4, но в канала няма клип за него, за съжаление.

Абсолютно никакъв проблем, китайците вече като видят за къде е телефона качват направо мултиезичен ром, със всички настройки за страната включително и гугъл плей, само си пускаш акаунта и тръгва.Моят онзи ден пристигна, доставката е невероятна, поръчваш го през DHL за 25 долара доставка със застраховка, в събота сутринта го поръчах, и във понеделник следобяд ми го доставиха. Минава митницата без проблем, и не дължиш такси. Всичко беше инсталирано,качих си само моите нстройки и няколко игри и готово.

Чрез сайта, който го поръча ли избираш опция DHL или трябва да напишеш допълнително? Също така от къде го поръча?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Параметрите също ме впечатлиха ,само андроида не ми харесва. 

Ха то остана параметрите да не ви впечатлят. То ако е със слаби параметри за вас е боклук. Това мислене при избора на телефон ми е много познато.

Един телефон не е само процесор и мегапиксели ами и софтуер дето да управлява тая купчина с пластмаса.

Наблягайте на бенчмарк тестовете а не на параметрите на телефоните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам Lenovo S650 и до сега не съм имал проблеми с него.

Сина ми и жената също ползват "китайци" ZOPO и Huawei и вече половин година нямат ядове.

Преди това една Xperia E dual ми съсипа нервите, нейсе - ожених я. :)

При китайските телефони според мен освен марката, трябва да случиш и на читава бройка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При китайските телефони според мен освен марката, трябва да случиш и на читава бройка.

Това важи за всички марки и на практика за всичко.

При всичко, което не се яде - добрите марки са добри не защото нямат кофти бройки, а защото са по-малко и имат добър сервиз. (Някой съвременни "българисти" биха казали - логистика) Когато ти се падне кофти бройка - просто ти я сменят.

ps. Винаги когато казвам сервиз, принципно го казвам сЪрвис - service. Много ми е смешно като прочета някъде - "Сервиз и логистика"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При финализиране на поръчката те пита кой да е доставчика, има няколко опций и от там си избираш. Вярно е че освен железарията в телефона и софтуера е определящ, но досега нямам оплаквания, МИУИ е много добра система, и дори и понякога да има дребни проблеми и бъгове, то не съм видял телефон досега без, а и всеки петък има седмичен ъпдейт за подобряването и. В нас вече има 5 такива телефона, два мой, един на жената, брат ми и майка ми, поръчвани са по различно време, и са от всичките модели :) Досега не съм имал проблем, като два от тях са на по година, а гаранцията важи и във България, независимо че са поръчани от Китай. Така че съм много доволен, освен това към телефона има и безплатни облачни сървъри, единият ти дава десет гигабайта и всеки месец по още един гигабайт за това че ползваш марката, а другият 512 гигабайта свободно безплатно мяасто, така че има да качваш снимки и клипове :),а марката определено ще навлиза все повече насам, освен телефони правят и други неща, сега си точа зъбите за техният телевизор. Иначе ето две клипчета които направих, нали каза че не си виждал клипче на МИ4. Заповядай.  Ето и Това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Кобра, по-късно ще го видя.. Хвърлил съм му око на този модел.

Аз го видях ... отивам да си пусна тото. Стискайте палци - поне 5-ца.   :wors: pls

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При незаконните копия на примерно Iphone или apple стои и незаконен софтуер! Той е досъщ ,като андроид или Ios ,но някои приложения и магазина не работят! Трябва да подчертаем ,че желания от вас Xiaomi MI4 си е законен ,изцяло китайски телефон с редовен софтуер. Не би трябвало да имате проблем при сваляне на приложения. 

Ето подробен 21 минутен обзор на 
Xiaomi MI4:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При незаконните копия на примерно Iphone или apple стои и незаконен софтуер! Той е досъщ ,като андроид или Ios ,но някои приложения и магазина не работят! Трябва да подчертаем ,че желания от вас Xiaomi MI4 си е законен ,изцяло китайски телефон с редовен софтуер. Не би трябвало да имате проблем при сваляне на приложения. 

Ето подробен 21 минутен обзор на Xiaomi MI4:

Благодаря, и благодаря за разяснението :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля ,дано информацията ви е полезна при избор на телефон. 

В предишния си пост малко съм объркал ,исках да кажа при китайски копия на Iphone и други продукти на Apple. Но това важи дори и за копия на други марки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xiaomi, Huawei, Oppo (бранда Oneplus One е негов, ако някой не знае) и още 2-3 марки няма какво да ги коментираме - качеството им е чудесно, съпорта при проблем и обслужване на гаранцията са чудесни и получаваме качество доста повече от цената, която сме платили.

В крайна сметка ние, потребителите винаги печелим от такава конкуренция и борба за надмощие в световен аспект, защото не винаги доброто качество струва много пари.

Ползвал съм и трите марки и мога да отговоря на конкретни въпроси, ако някой желае.

При Xiaomi Mi4 наистина няма нещо, което да не е като хората - чудесна батерия, невероятна камера, чудесен хардуер доста оптимизиран и добре работещ със софтуера и пълен набор приложения от Гугъл и магазина им.

Повече какво ви трябва?

И 16 и 64 гигабайтовите версии ползвах - всичко им е на 6.

Ще постна две снимки от камерата на Mi4, за да видите за какво говоря.

Режима е автоматичен без каквато и да е настройка и с включен HDR.

IMG_20140907_100115_HDR.jpg

IMG_20140818_113150_HDR.jpg

Виждате сами за какво говоря.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

algor По този начин не може да се добие кой знае каква представа за реалните възможности на камерата. По сред бял ден дори 5mp камера ще изкара отлични снимки. Направи една на пълен зум ,примерно на сграда в далечината и една при слаба светлина ,примерно вечер или в тъмно помещение. Така де ,знаеш как да демонстрираш възможностите й дари по-добре от мен. 

Ето за сравнение ,няколко снимки от 5mp камера на Nokia Lumia 520:
light.jpg
WP_20130713_028.jpg
gsmarena_005.jpg
През деня както сами виждате няма особена разлика ,макар едната да е 5 ,а другата 13mp. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо винаги всичко отива към сравнения и доказване кой е по-по-най?!?!

Не ми е това целта и темата не е за сравнения на тоя и оня модел или на тия и ония мегапиксели.

Просто постнах първите две произволни снимки и го направих не за да навивам някой да купи дадената марка, а просто да покажа.

Подчертавам го - просто да покажа.

Няма да се втурвам да доказвам кое как е и спирам до тук.

Който ме е разбрал - ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, защо винаги всичко отива към сравнения и доказване кой е по-по-най?!?!

Не ми е това целта и темата не е за сравнения на тоя и оня модел или на тия и ония мегапиксели.

Просто постнах първите две произволни снимки и го направих не за да навивам някой да купи дадената марка, а просто да покажа.

Подчертавам го - просто да покажа.

Няма да се втурвам да доказвам кое как е и спирам до тук.

Който ме е разбрал - ок.

Разбрал си ме грешно ,може би аз съм се изразил зле. Аз не желая да доказваме кое е по- ,просто ми е интересно ,какви снимки прави въпросната камера и искам да те помоля ,ако е възможно да направиш по-подробна демонстрация.

Както споменах и аз съм приятно впечатлен от някои китайски марки. Мисълта ми бе ,че и най-простите камери в днешно време ,при добра светлина вадят добри снимки. За да може да се добие по-добра представа ,трябва да го видим през нощта и с зум. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не снимам често, камерата не ме бърка много, но все пак за някои хора това е важен приоритет.. малко повече снимки няма да са зле, ако имаш времето да ги направиш :) важното за мен в момента е да получа добър телефон за правилните пари, чувам прекрасни отзиви за Xiaomi. Може би това ще бъде избора ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване