Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Имам проблем след преинсталиране на лаптопа!

Препоръчан отговор

Лаптопа е Asus eee pc (notebook)...Преди преинсталирането на лаптопа .. wi fi връзката беше силна и се намира доста wifi връзки, а след преинсталиране трябва да съм доста близо до рутера за да се свърже и намира максимум 2 връзки. 

Имам и друг проблем .. немога да променя резолюцията тя е 800x600, а преди преинсталирането беше доста добра ..и страниците в интернет се побират и когато резолюцията беше по добра страниците ce побираxa... не разбирам много от драйвери... моля помогнете ! :)

post-353058-0-18774400-1411036300_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа е Asus eee pc (notebook)...Преди преинсталирането на лаптопа .. wi fi връзката беше силна и се намира доста wifi връзки, а след преинсталиране трябва да съм доста близо до рутера за да се свърже и намира максимум 2 връзки. 

Имам и друг проблем .. немога да променя резолюцията тя е 800x600, а преди преинсталирането беше доста добра ..и страниците в интернет се побират и когато резолюцията беше по добра страниците ce побираxa... не разбирам много от драйвери... моля помогнете ! :)

Тази картинка много добре си направил, че си я качил.

Сега отиди на Start -> Computer (с десен бутон на мишката) -> Manage -> Device Manager.

Виж кои устройства ти "светят" или направи един скрииншот и го пусни тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи точния модел на нотбука за да ти дам драйверите за видео и wifi-to

Asus Eee pc 1015h, ако не се бъркам.

Тази картинка много добре си направил, че си я качил.

Сега отиди на Start -> Computer (с десен бутон на мишката) -> Manage -> Device Manager.

Виж кои устройства ти "светят" или направи един скрииншот и го пусни тук.

Mоже и да не съм влизам там където каза.

post-353058-0-83721000-1411042397_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Asus Eee pc 1015h, ако не се бъркам.

Mоже и да не съм влизам там където каза.

това което показваш - всички устройства са ок

По-нагоре или по-надолу - има ли други, с хълт триъгълник ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това което показваш - всички устройства са ок

По-нагоре или по-надолу - има ли други, с хълт триъгълник ??

да ето тези двете 

Ето линк с драйверите на производителя. 

точно кой трябва да инсталирам и дали трябва да  премахнa старите

post-353058-0-19006300-1411042851_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да ето тези двете 

Имаш ли нет изобщо?  Ако да - едно по едно кликваш с десен бутон на мишката върху двете устройства и избираш опцията "Актуализирай драйвера"

Ако не - изтегли си Driver Genius и пусни един тест. Програмата е платена, няма да ти даде да ъпдейтнеш, но ще ти покаже кой точно драйвери ти трябват (като име на файл).

За wifi пък що - дава, че си работи криво-ляво.

Ако пишеш на кирилица ще е по-четливо ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли нет изобщо?  Ако да - едно по едно кликваш с десен бутон на мишката върху двете устройства и избираш опцията "Актуализирай драйвера"

Ако не - изтегли си Driver Genius и пусни един тест. Програмата е платена, няма да ти даде да ъпдейтнеш, но ще ти покаже кой точно драйвери ти трябват (като име на файл).

За wifi пък що - дава, че си работи криво-ляво.

Ако пишеш на кирилица ще е по-четливо ...

Ами в първия си пост казва,че уайфито му е с слаб сигнал,та за това дадох линк.Видеото и етернета изобщо ги няма на последния скрийншот.

Ами в първия си пост казва,че уайфито му е с слаб сигнал,та за това дадох линк.Видеото и етернета изобщо ги няма на последния скрийншот.

Линковете които постнах са за неговото дъно по точно за 1015PE,това е стандартно за неговия нотбук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линковете които постнах са за неговото дъно по точно за 1015PE,това е стандартно за неговия нотбук.

Може би е така, но аз на "стандартно", "по дефаулт" и подобни - не разчитам. Друго си е да видиш конкретното положение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре явно разбираш от хардуер,но за обща култура ми се иска да споделя,че този модел нотбук няма друга версия с интел процесор и интелска видео карта,айде да не спамя успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре влезнах изтеглих си.. >  инсталирам друго трябва ли да правя

рестарт и резолюцията трябва да се оправи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре влезнах изтеглих си.. >  инсталирам друго трябва ли да правя

Къде влезна и какво изтегли ?

След като си инсталирал - в "Диспечера на устройствата" - има ли промяна?

@cikil - не казвам, че съм голям спец, кой лаптоп с какви компоненти се произвежда - нямам идея (и да ми кажеш - ще го забравя след 2 мин - не искам да си препълвам "хард диска) Просто някой въпроси ми се е налагало да ги минавам много пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде влезна и какво изтегли ?

След като си инсталирал - в "Диспечера на устройствата" - има ли промяна?

@cikil - не казвам, че съм голям спец, кой лаптоп с какви компоненти се произвежда - нямам идея (и да ми кажеш - ще го забравя след 2 мин - не искам да си препълвам "хард диска) Просто някой въпроси ми се е налагало да ги минавам много пъти.

Инсталирах това за резолюцията и се оправи благодаря ... Остана само wifi ... Имам интернет ама трябва да съм до рутера ..пък преди хващах от 20 метра и повече .. И сега нне хващам други wifi връзки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах това за резолюцията и се оправи благодаря ... Остана само wifi ... Имам интернет ама трябва да съм до рутера ..пък преди хващах от 20 метра и повече .. И сега нне хващам други wifi връзки

Това може да е от много неща - започни с драйвера, но може и адаптера, антената ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори дивайс менежера и кликни на мрежови карти,след това направи снимка за да разберем точния модел на уифи картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори дивайс менежера и кликни на мрежови карти,след това направи снимка за да разберем точния модел на уифи картата.

Ем аз натиснах на това за .wifi дето ми прати "tozi za wifi http://driverscollec...ndows-XP-7-free

" и натиснах инсталирай показа се един прозорец и изчезна и след това рестартирах лаптопа и сега актуализира от 15 мин.и е на половината актуализаций :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ем аз натиснах на това за .wifi дето ми прати "tozi za wifi http://driverscollec...ndows-XP-7-free

" и натиснах инсталирай показа се един прозорец и изчезна и след това рестартирах лаптопа и сега актуализира от 15 мин.и е на половината актуализаций :)

като завърши актуализацията пак го ресни и след това направи тест,между другото уифи менежера какво криптиране ти показва на мрежата която хващаш като wep.wpa или wpa2 и какво ти е криптирането на твоята лична която засича.питам защото уина бере големи ядове с драйверите на уифито,ако  ги засича като wep то проблемът е софтуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

като завърши актуализацията пак го ресни и след това направи тест,между другото уифи менежера какво криптиране ти показва на мрежата която хващаш като wep.wpa или wpa2 и какво ти е криптирането на твоята лична която засича.питам защото уина бере големи ядове с драйверите на уифито,ако  ги засича като wep то проблемът е софтуера.

Влещнах в свойствата и пишеше WEP ... Преди да се преинсталира хващаше 10-15 връзки сега хваща моята и още една ама трябва да съм близо до рутера

Влещнах в свойствата и пишеше WEP ... Преди да се преинсталира хващаше 10-15 връзки сега хваща моята и още една ама трябва да съм близо до рутера

post-353058-0-31314700-1411053785_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

attachicon.gifasdddddd.png

http://atheros-ar9285-wireless-network-adapter.drivers.informer.com/download/5595 премахни драйвера и след това сложи този,после рестарт и дано се оправи.

http://atheros-ar9285-wireless-network-adapter.drivers.informer.com/download/5595 премахни драйвера и след това сложи този,после рестарт и дано се оправи.

а този е за ланката http://driver-link.blogspot.com.es/2012/11/asus-eee-pc-1015pe-ethernet-lan-drivers.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а този е за ланката http://driver-link.blogspot.com.es/2012/11/asus-eee-pc-1015pe-ethernet-lan-drivers.html

изтеглих това което каза и изтрих онова но те са едни същи...инсталирах наново и нищо не се промени ...после опитах се да инствлирви картата LAN дето ми даде ама не позволи нещо ... :/

изтеглих това което каза и изтрих онова но те са едни същи...инсталирах наново и нищо не се промени ...после опитах се да инствлирви картата LAN дето ми даде ама не позволи нещо ... :/

Също така показва жълто треъгълниче на Ethernet Controller при драйвърите ...пише че има проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ne stava .. ne namira za aktualizaciq

post-353058-0-37538200-1411156879_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане, защото не правиш нещо както трябва. А може вече да си омазал тотално драйверите. В крайна сметка извикайте човек, който може да реши проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване