Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подмяна с по - добър процесор s. 775

grantpri

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си сменя процесора тъй като при гейм е много муден но се чудя какъв по - добър да си взема ето я и конфигурацията:

Тип централен процесор DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)
Дънна платка ASRock ConRoe945G-DVI  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Чипсет на дънната платка Intel Lakeport-G i945G

Системна памет 3072 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Видеокарта NVIDIA GeForce 9800 GT  (1 GB)

не мисля че лагването идва от видеото или рамта .... лагва ми на игри като Need for speed shift 2, Call of Duty Black ops и други подобни от  2010 до 2012 ... според вас процесора ли е за подмяна и ако е така с какъв по - добър мога да го сменя .. поздрави :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да си сменя процесора тъй като при гейм е много муден но се чудя какъв по - добър да си взема ето я и конфигурацията:

Тип централен процесор DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

Дънна платка ASRock ConRoe945G-DVI  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Чипсет на дънната платка Intel Lakeport-G i945G

Системна памет 3072 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Видеокарта NVIDIA GeForce 9800 GT  (1 GB)

не мисля че лагването идва от видеото или рамта .... лагва ми на игри като Need for speed shift 2, Call of Duty Black ops и други подобни от  2010 до 2012 ... според вас процесора ли е за подмяна и ако е така с какъв по - добър мога да го сменя .. поздрави :)

Търси какъв да е четириядрен, поддържан от твоето дъно. Black Ops  иска 4 ядра и аз преди години като излезе, не можех да я играя без накъсване дори с E6750  на 3.5 GHz  и карта GТX460( преди това и с 8800GT  накъсваше яко).  Играта тръгна без лаг едва сле като поставих картата си на една конфигурация с Athlon II X3 450  с отключено четвърто ядро. Така, че търси нещо с Q  отпред, макар според мен да не си заслужава инвестицията, защото тия процесори все още държат цени, равностойни на по-новия и по-бърз G1840. Все пшак ако намериш някой четириядрен, нищо не ти пречи да опиташ ако е на добра цена. Shift 2  също иска процесор, ако се състезаваш с други на пистата, а не сам да въртиш обиколки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи коя е играта  и може да погледнеш тук  кои процесори  може да ползваш CPU Support List .Обърни и внимание на версията на биоса с който си  преди да сменяш или купуваш. Видеото е прилично старо за да  се задъхва с новите заглавия.

Лек и успешен ден

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Максимума, който поддържа дъното е Е 6700. Но повече си за нова конфигурация.

Направо си е за нова конфигурация или поне за ново дъно, процесор и памет. Не обърнах внимание на CPU Suport List,че се занимавам тук с едни гири докато пиша. В такъв случай горния ми пост относно търсенето на четириядрен процесор отпада.

Зависи коя е играта  и може да погледнеш тук  кои процесори  може да ползваш CPU Support List .Обърни и внимание на версията на биоса с който си  преди да сменяш или купуваш. Видеото е прилично старо за да  се задъхва с новите заглавия.

Лек и успешен ден

За цитираните игри видеото става, но двуядрените процесори поддържани от дъното му са шит и няма да оправят нещата, особено при Black Ops. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даа първата ми идея беше да сложа четириядрен процесор но като видях че дъното ми не поддържа такива реших просто да сложа най - добрия който може да се сложи на това дъно но, не знам какъв ще е той ... предложения? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редактирано:

Нещо такова:

Обща стойност - 208.68 лв. с ДДС

Старото го продаваш - дъно, процесор и РАМ. Едно 100 лева може и да вземеш. 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да направи с тоя Е6700 :) Да беше някое дънце барем с P35  чипсет  можеше и да  се  направи  обновяване на процесора колкото да замаже на мишките очите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като си геймър трябва  на всеки 18 месеца  да  взимаш новичко и актуално.  Ако не го правиш идва момент в който се  ръсваш с много кинти на куп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като си геймър трябва  на всеки 18 месеца  да  взимаш новичко и актуално.  Ако не го правиш идва момент в който се  ръсваш с много кинти на куп.

Ами така е - обезценката започва на момента от излизане на стоката/продукта от "витрината" на магазина. То не само при компютрите е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, ако си беден геймър, би трябвало не на 18, а на 6 месеца да купуваш по нещичко, което най-изгодно в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

прави сте ! .. не съм сериозен геймър .. просто съм в отпуск и гледам да си уплътня свободното време :) благодаря все пак ... поздрави !! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване