Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смених процесора и комп не тръгва

Препоръчан отговор

Здравейте 
реших малко да подсиля компютъра(който вече е доста старичък ) закупих си "Intel Core2 QUAD Q6600, 4x 2.4 Ghz, s.775" стария процесор ми беше Pentium 4  3.2Ghz :shy11:  също смених и охлаждането " Азотен s. 775 Охладител с Топлинни Тръби Socket 775 Acer 6991220000" 

Ето други характеристики
Дъно - Asrock 4core1333-FullHD
Видео карта - Nvidia Geforce 9400GT 1GB
Захранване - 
FSP Fortron ATX350PNF 350w
Рам - 4 ГБ
Хард - Seagate 1 TB

При смяната си сложих паста , стартирвам комп.. и зарежда само до 1 положението(прилагам снимка)
снимка https://drive.google.com/?authuser=0#folders/0BzfdEu-IcgOdNDRNb0kyZlAxbDQ

К
аква може да е причината ?  :( 

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това 350W  захранване на тая конфигурация малко ме съмнява, че ще кляка. И мина ли през F2 BIOS Setup->Load Defaults

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирай BIOS-а. Още ти показва стария процесор.

Това 350W захранване на тая конфигурация малко ме съмнява, че ще кляка

Все пак трябва да стартира. И си прав, че трябва да се смени.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак трябва да стартира.

Може и да не може, ако напреженията падат, т.е. ако захранването не може да осигури номинални напрежения:

12/5/3,3V

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Биоса трябва дае, защото изписва стария процесор. На снимката се вижда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изкарай батерията на биоса, изчакай 2,3 минутки , 

Не ме допуска да влезна в биос (много кратно съм натискал Ф11 Ф2 ... ) забива до това положение 

Отколкото до захранването ще го сменя но не знам какво да си избера ( не ми се дават особено много пари за този стар комп, нещо до 50-60лв гледах Spire ATX 550w , Cooler Master ThermalPower 500W TM500-PSAPI3-CP

Изкарай батерията на биоса, изчакай 2,3 минутки , после я вкарай, ако не става update-ни биоса на дъното.

сега ще пробвам 

Колеги, след премахването на батерията, компютъра тръгна и си работи но охлаждането на процесора, работи на макс ( много шумен ) Ето и клипче https://www.youtube.com/watch?v=X8Cq_pYb92E&list=UUhFCyWO2wJSONbf7SgiK7LQ 

П.С.

- Трябва ли да си сменя захранването, нищо че е заработил( и какво захранването ще ми предложите за около 50 60 лв)

- Сега след като тръгна процесора, трябват ли някакви настройки на биос ?

Колеги, Благодаря ви за бързите отговори! Жалко че няма как да почерпя по бира 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охлаждането се регулира от BIOS. Някъде из настройките трябва да има управление на вентилаторите, това ти трябва. Най-вероятно си изчистил всичко, след като си махнал и инсталирал отново батерията, поради което настройките на вентилаторите в момента са на максимални обороти.

Със стария процесор това охлаждане ли си ползвал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, че не сте послушали тези дето чели не дочели и дават съвети. След като процесора се разпознава коректно не би трябвало да се налага флашване на биоса. Операцията си е рискова.

Настройката за вентилатора е в третия таб на биоса H/W Monitor най-долу CPU Quiet Fan го променете на Enable.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охлаждането се регулира от BIOS. Някъде из настройките трябва да има управление на вентилаторите, това ти трябва. Най-вероятно си изчистил всичко, след като си махнал и инсталирал отново батерията, поради което настройките на вентилаторите в момента са на максимални обороти.

Със стария процесор това охлаждане ли си ползвал?

Не беше Cooler Master, Взех това охлаждане с процесора, Иначе старото беше обикновено, Има ли как да разбера това захранване достатъчно ли ми е ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не беше Cooler Master, Взех това охлаждане с процесора, Иначе старото беше обикновено, Има ли как да разбера това захранване достатъчно ли ми е ? 

Ако не е в пенсионна възраст е достатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми 2006г го закупих

Направо си е пенсионер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо си е пенсионер :)

С времето елементите променят параметрите си и захранването вече няма капацитета като ново. Това, че е на 8 години не означава автоматично, че не става. Ако не е достатъчно захранването при пълен товар на системата ще се гаси РСто. При пълен товар вашата конфигурация едва ли ще консумира повече от 170W. 350W фортрон реално дава около 280W.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване