Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Виртуална машина?

EmskiFPS

Препоръчан отговор

Много искам да пробвам Mac OS! Чувал съм от колегите за виртуална машина,на която можеш да си инсталираш друга ос,но нямам абсолютно никаква представа от къде какво да дърпам. Излейте няколко съвета !  :guitar10:  :lighter:  :magnifier:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много искам да пробвам Mac OS! Чувал съм от колегите за виртуална машина,на която можеш да си инсталираш друга ос,но нямам абсолютно никаква представа от къде какво да дърпам. Излейте няколко съвета !  :guitar10:  :lighter:  :magnifier:

2014-08-15_14_18_07.0.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7-мичка!  :whist:

VMplayer, virtualbox. И двете са безплатни, изтеглете си ги от сайтовете на производителите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7-мичка!  :whist:

Сваляте си VirtualBox, инсталирате, сваляте iso изображението на Mac OSX и инсталирате на виртуалката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

За тази тема, а и за много други подобни със заглавие нямащо нищо общо с въпрос, не важи ли тази точка ?

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на capnemo и techmaniak!!! Новият ми въпрос е mavericks или mountain lion да тегля?
Edit: Ken,не мисля,че има проблем със заглавието!  :eek:  :P

Или Snow Leopard?  :rolleyes: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое не става? Каква е тази конзола? Коя виртуална машина е инсталирана?

Не ставало. Ако искате да ви се помогне, пък понапишете! С 5 думи и ние трябва да гадаем ли, бобец ли да хвърлим?

Инсталирах VirtualVox, създадох виртуална машина и виртуален диск за нея, конфигурирах...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става.Стигам до командата , която трябва да напиша в cmd... ( На AMD съм)

Какво правиш, какво не става ....

Какво искаш да пишеш "в cmd" ?

За Уин7 (и не само) - отиваш в сайта - VirtualBox.org, избиреш си твоята ОС и дърпаш. После инсталираш. Дърпаш си iso-то на MAC OS. Пускаш VirtualBox-а и си правиш нова машина. Избираш ОС от списъка и после ОК няколко пъти. После отваряш настройките и на "Съхранение" на "Controlier ID" отдолу, където пише празно - отдясно кликваш на дискчето и избираш опцията "Изберете файл с виртуален CD/DVD диск" и посочваш iso-то на MAC OS.

На мрежа - на "Адаптер" 1-2-3 (колкото адаптера имаш избираш "Закачен към - мостов адаптер и мапваш отделните адаптери.

Ако искаш - правиш други  настройки.

Стартираш и ... нататък е както при инсталация от CD или USB.

ОК ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво правиш, какво не става ....

Какво искаш да пишеш "в cmd" ?

За Уин7 (и не само) - отиваш в сайта - VirtualBox.org, избиреш си твоята ОС и дърпаш. После инсталираш. Дърпаш си iso-то на MAC OS. Пускаш VirtualBox-а и си правиш нова машина. Избираш ОС от списъка и после ОК няколко пъти. После отваряш настройките и на "Съхранение" на "Controlier ID" отдолу, където пише празно - отдясно кликваш на дискчето и избираш опцията "Изберете файл с виртуален CD/DVD диск" и посочваш iso-то на MAC OS.

На мрежа - на "Адаптер" 1-2-3 (колкото адаптера имаш избираш "Закачен към - мостов адаптер и мапваш отделните адаптери.

Ако искаш - правиш други  настройки.

Стартираш и ... нататък е както при инсталация от CD или USB.

ОК ???

Моля,уверете се,че успешно сте активирали VT-x/AMD-V в BIOS-а на вашия реален компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля,уверете се,че успешно сте активирали VT-x/AMD-V в BIOS-а на вашия реален компютър.

https://access.redhat.com/documentation/en-US/Red_Hat_Enterprise_Linux/6/html/Virtualization_Administration_Guide/sect-Virtualization-Troubleshooting-Enabling_Intel_VT_and_AMD_V_virtualization_hardware_extensions_in_BIOS.html - please.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става,не намирам опцията!  :mad:

На каква машина си, с какъв BIOS ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъно - Gigabyte GA-990XA-UD3

А това ли ти е BIOS-a

post-75456-0-04917600-1411217229_thumb.j

Хи-хи-хи, виж какво ми попадна

Гостья из прошлого. Обзор материнской платы Gigabyte GA-990FXA-UD3

в превод

Гости от миналото. Обзор на дънна платка Gigabyte GA-990FXA-UD3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости от миналото..

Я-я-я! Дъно от бъдещето. Какво младо дъно. :)

EmskiFPS, с какъв процесор си? Погледни в тоя линк

http://www.overclock.net/t/1271852/tool-to-enable-virtualization-amd-v-and-iommu-of-the-cpu

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А това ли ти е BIOS-a

attachicon.gifGIGABYTE GA-990FXA-UD7 Review BIOS.jpeg

Хи-хи-хи, виж какво ми попадна

Гостья из прошлого. Обзор материнской платы Gigabyte GA-990FXA-UD3

в превод

Гости от миналото. Обзор на дънна платка Gigabyte GA-990FXA-UD3

Няма я тази опция!  :ohmy:

http://www.overclock.net/t/1271852/tool-to-enable-virtualization-amd-v-and-iommu-of-the-cpu

FX4100

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НИ сЪ бъзикай със старите хора - тая, руската тема - да не би да съм я написал аз ??  :shock11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НИ сЪ бъзикай със старите хора - тая, руската тема - да не би да съм я написал аз ??  :shock11:

Не разбирам,какво му е на дъното? Много е старо ли?  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опция advanced bios features има ли? Ако да, там има опция virtualization, която по подразбиране е disablе. Направи я на enable.

Имаме напредък! Новата грешка,която излиза , е "FATAL : no bootable medium found! System halted."  :(  :(  :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаме напредък! Новата грешка,която излиза , е "FATAL : no bootable medium found! System halted."  :(  :(  :(

Е монтирай .iso, от което да стартира. И ще е несериозно да питаш как става. Потърси в гъгул има и видео. Също и подробна документация от Oracle

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е монтирай .iso, от което да стартира. И ще е несериозно да питаш как става. Потърси в гъгул има и видео. Също и подробна документация от Oracle

Монтирано е!  :help wanted4:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване