Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

2 компютъра в 1

DIKSAN

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали е възможно да свържа 2 компютъра да работят като 1, и ако може какво е нужно. Благодаря предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали е възможно да свържа 2 компютъра да работят като 1, и ако може какво е нужно. Благодаря предварително !

Да, няма проблем, само че за специфични програми. Такъв клас софтуер се нарича клъстер. И повярвайте ми, вие нямате желание да се занимавате с това :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така да работят като 1... :D

Няма как да накараш 2 процесора да работят съвместно (освен ако не са на едно дъно)

Две видео карти могат да работят заедно в Sli, Crossfire.

2 плочки памет работят в Dual Channel

2 хард диска работят в Raid*

Но два отделни компютъра няма как да работят заедно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така да работят като 1... :D

Няма как да накараш 2 процесора да работят съвместно (освен ако не са на едно дъно)

Две видео карти могат да работят заедно в Sli, Crossfire.

2 плочки памет работят в Dual Channel

2 хард диска работят в Raid*

Но два отделни компютъра няма как да работят заедно...

Да, няма проблем, само че за специфични програми. Такъв клас софтуер се нарича клъстер. И повярвайте ми, вие нямате желание да се занимавате с това :)

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да

Ключова дума: KVM Switch

И както капитана каза ако става на въпрос за софтуери работещи в комбинация на две машини е по-сложна работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това странно ми прилича на съседната тема на колегата  Prsandrei Решението не е ли едно и също?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това странно ми прилича на съседната тема на колегата  Prsandrei Решението не е ли едно и също?

Не, двата въпроса са диаметрално противоположни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

diksan, уточнете какво имате предвид:

1. Два компютъра да се управляват от едно работно място, т.е. да се управляват от една клавиатура, мишка, монитор.

2. Да се ползва обща изчислителна мощност, т.е. като capnemo и saentist са посочили - да работят в клъстър. 

3. Двата компютъра да делят общ интернет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, двата въпроса са диаметрално противоположни

diksan, уточнете какво имате предвид:

1. Два компютъра да се управляват от едно работно място, т.е. да се управляват от една клавиатура, мишка, монитор.

2. Да се ползва обща изчислителна мощност, т.е. като capnemo и saentist са посочили - да работят в клъстър. 

3. Двата компютъра да делят общ интернет

Кептън, все още си мисля че е възможно да не са противоположни, но просто авторите им да си мислят, че знаят какво искат, макар да не знаят какво им е нужно в действителност. Правилните формулировки на нуждите им, ще отговорят на въпроса. А това, че изискването на единия е по-правилно и близо до нуждата му, е вече отделен въпрос, който може да е в резултат на повече четене и обмисляне, или по случайност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кептън, все още си мисля че е възможно да не са противоположни, но просто авторите им да си мислят, че знаят какво искат, макар да не знаят какво им е нужно в действителност. Правилните формулировки на нуждите им, ще отговорят на въпроса. А това, че изискването на единия е по-правилно и близо до нуждата му, е вече отделен въпрос, който може да е в резултат на повече четене и обмисляне, или по случайност.

А ако е идеята просто да се ползва един монитор - изобщо не е сложно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се щракат 2PC-1kbd/mon/mou с едно Aten-че CS22U

product_1347.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване