Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Дилемата ми е следната. Много се чудя дали да си взема турбо сапунерка за снимки или турбо телефон. Колебанията са ми съответно между Canon SX60 и Samsung Galaxy Note 4. Не съм попадал на тема където сравняват камерите на смартфони с тези на сапунерки, затова реших да пиша тук. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може да ви се стори малко странно, но искам съвет дали да си взема последен модел смартфон или последен модел турбо сапунерка, на почти еднакви цени, с оглед на това как снимат. Колебанията са ми между фотоапарата Canon SX 60 и телефона Samsung Galaxy Note 4. Изключвам предимството на големия зуум при фотоапарата, става въпрос за качество на снимките. Какво бихте избрали вие? Да си купите нов телефон с много добра камера или последен модел турбо сапунерка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може да ви се стори малко странно, но искам съвет дали да си взема последен модел смартфон или последен модел турбо сапунерка, на почти еднакви цени, с оглед на това как снимат. Колебанията са ми между фотоапарата Canon SX 60 и телефона Samsung Galaxy Note 4. Изключвам предимството на големия зуум при фотоапарата, става въпрос за качество на снимките. Какво бихте избрали вие? Да си купите нов телефон с много добра камера или последен модел турбо сапунерка?

Ако искаш телефон за снимки - виж Samsung Galaxy K

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Canon PowerShot SX60 HS ще излезе на пазара през октомври на цена от 570 евро в страните от Европейския съюз

2.Цената на Samsung Galaxy Note 4 в Европа ще е 795 евро

Сериозно ли би дал толкова пари за тия неща? За толкова бих си взел D-SLR щом ще е само за снимки!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш телефон за снимки - виж Samsung Galaxy K

Според моето око, камерата на S5 снима по-добре ! http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=6210&idPhone2=5447&idPhone3=6033

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е едно от двете, не и двете, но и телефонът ми в момента е доста стар и си мислех с един куршум да убия два заека. Идеята е дали смятате, че снимките на този телефон ще се доближат до снимките на този фотоапарат като качество?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навън при добра осветеност - да, но не и при лоша светлина, там смартфоните нямат шанс!

Идеята е едно от двете, не и двете, но и телефонът ми в момента е доста стар и си мислех с един куршум да убия два заека. Идеята е дали смятате, че снимките на този телефон ще се доближат до снимките на този фотоапарат като качество?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефон за снимки, ми не абсолютно няма как да стъпи и на малкия пръст на цифровия фотоапарат. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dailycameranews.com/2014/05/samsung-galaxy-note-3-vs-canon-5d-mark-iii/

Мисля, че това видео ми реши проблема. Много  ще ми е интересно да споделите коментари, ако решите да го изгледате :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dailycameranews.com/2014/05/samsung-galaxy-note-3-vs-canon-5d-mark-iii/

Мисля, че това видео ми реши проблема. Много  ще ми е интересно да споделите коментари, ако решите да го изгледате :)

Едно нещо не споменават в това видео, а то е от най-голямо значение при правене на снимки - каквото точно искаш според първия си пост! Това е огромната разлика във физическия размер на сензорите! Ти си избери дали да имаш мижав сензор, но много други екстри свързани с телефона, или голям сензор за изключително качествени снимки дори и при ниска осветеност?!

Галаксито снима в 4К, докато Канона - 1080p. На вас това как ви се струва ?

Никак даже! Несъвместими са това 4К и мижавото му сензорче спрямо D-SLR-а ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Галаксито снима в 4К, докато Канона - 1080p. На вас това как ви се струва ?

Я го преведи на разбираем език.

Снимките - зависи какви снимки ще се правят и какво ще става после с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никак даже! Несъвместими са това 4К и мижавото му сензорче спрямо D-SLR-а ;)

Няма спор !

Я го преведи на разбираем език.

Снимките - зависи какви снимки ще се правят и какво ще става после с тях.

Не говоря за снимките, имам предвид качеството на видео заснемане. Чети малко !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор !

Не говоря за снимките, имам предвид качеството на видео заснемане. Чети малко !

Аз чета - чети и ти

Изключвам предимството на големия зуум при фотоапарата, става въпрос за качество на снимките. Какво бихте избрали вие? Да си купите нов телефон с много добра камера или последен модел турбо сапунерка?

А мисълта ми беше, че ако снимаш (отделни фотоси или видео - всичко е снимане) с телефона - можеш директно да го качиш ... някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен сравнението е извън всякакви понятия.

Защо ли?

Защото и апарат с по-слаби характеристики би следвало да прави по-качествени снимки от който и да е мобилен телефон (изключая Нокия 1020 и Нокия 1520).

Все пак предназначението на телефона е човек да има 15 компонента в 1 и да може да говори, да снима, да ползва стотици програми, да обработва документи и изображения, да принтира и прочие и прочие.

Може би (аз не съм ползвал за повече от три минути) т.нар. Камерафони да се доближават до апаратите, но там не съм компетентен.

Аз лично отдавна съм казал, че най-добре е човек да има видеокамера, отделно фотоапарат, отделно компютър и отделно телефон за разговори и СМС.

Но времето, в което живеем и технологиите ни карат да бъдем мултифункционални и в действията си и в мобилните си устройства.

Спирам с разсъжденията и кажи какво ползваш в един телефон основно, за да ти кажа мнението си дали апарат да си вземеш.

А най-добре да си вземеш и двете.  :clown:

пп. И защо Ноут 4 - кефи те размера, кефят те функциите или по друга причина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз чета - чети и ти

А мисълта ми беше, че ако снимаш (отделни фотоси или видео - всичко е снимане) с телефона - можеш директно да го качиш ... някъде.

Голяма опция няма, що. И като качи снимката някъде през телефона не мислиш ли с каква шибана компресия ще се качи снимката ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голяма опция няма, що. И като качи снимката някъде през телефона не мислиш ли с каква шибана компресия ще се качи снимката ? 

Зависи какъв ти е приоритета при снимането - да запечаташ нещо или да е супер качествено.

Аз съм правил снимки със стария телефон - 2Mp - кофти е, ама има снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че приоритета е супер качество, иначе ако държи на обикновена снимка може да мине и със S3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв ти е приоритета при снимането - да запечаташ нещо или да е супер качествено.

Мижав 1/2,3" сензор и супер качество са несъвместими понятия! За такова качество ти трябва колкото може по-голям сензор - например ASP-C, ASP-H или най-добре Full Frame, но там става дума за много пари! Само за сравнение - 1/2,3" е с физически размери 5,7х4,2мм., а ASP-C е 23,6х15,8мм. кроп от фул фрейма, който е 36х24мм.! Сам прецени, кой от тях ще поеме повече светлина, за да направи по качествена снимка! И аз в началото не се интересувах от сензора, защото гледах другите екстри (в частност по-големия зуум), но се убедих, че качествена снимка с малък сензор не се получава!

п.с.Ето ти ги сензорите от снимката в другата тема - този пост:

Sensor-sizes.jpg

Пък, който иска да се залъгва, че този телефон на самсунг може да направи по-добра снимка от Canon 5D Mark III

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора много съм ви благодарен! Някои мнения бяха доста солидно обосновани. Разбрах разликите и ги подредих спрямо приоритетите. Явно наистина турбо сапунерките са по-добрият избор за снимане на качествени снимки, но аз не съм фотограф, а просто човек, който най-накрая иска да има нещо, което снима добре, на фона на 5 мегапикселовия ми телефон на 7 години. В този контекст мисля да се спра на телефона, най-малкото заради факта, че на едно място събирам много функционалности. Благодаря ви още веднъж за всичко, страхотни сте! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора много съм ви благодарен! Някои мнения бяха доста солидно обосновани. Разбрах разликите и ги подредих спрямо приоритетите. Явно наистина турбо сапунерките са по-добрият избор за снимане на качествени снимки, но аз не съм фотограф, а просто човек, който най-накрая иска да има нещо, което снима добре, на фона на 5 мегапикселовия ми телефон на 7 години. В този контекст мисля да се спра на телефона, най-малкото заради факта, че на едно място събирам много функционалности. Благодаря ви още веднъж за всичко, страхотни сте! :)

И ти също си страхотен! :)  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.technopolis.bg/b2c/details/393276/P11050201~1/D-SLR-fotoaparat-NIKON-D3100-18-55-KIT

Не се стърпях, показвам ви това и задавам тъп въпрос вероятно - защо при D-SLR апаратите няма зум? :) И какво мислите за този във връзка с предните коментари за сензора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза, че няма? А това 18-55 лукова глава ли е или е зуум? Като искаш по-голям зуум си взимаш още един обектив 70-300мм. примерно, а за по-добри нощни снимки си взимаш обектив с по-добра светло-пропускливост т.е. гледаш F-числото да е по-малко - да речем F1.8 и се наслаждаваш на снимането (е трябва и доста четене по въпроса)!  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване