Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова видео карта за 100-110лв

Препоръчан отговор

Добро утро и честит празник на всички българи!

Имам следната конфигурация:

Процесор  :   Intel Core Duo CPU E4600 @ 2.40Hz
Дънна платка: Dell 0K216C  --http://www.ayagroup.com/product.php?productid=19381
Рам памет :   4х 1GB DDR2-667 (333 MHz)
Захранване:   BESTEC 300W POWER SUPPLY ATX0300P5WB
Видеокарта NVIDIA GeForce 8500 GT  (1 GB) -128 bit

Преди два дни смених процесора E4600 с Е8400. И се получиха следните резултати:
776491.jpg
С Е4600 Processor и Ram съответно показваха 5,8 и 5,7. Останалите резултати бяха същите.
Идеята ми е да подменя видеокартата с по-добра без да се налага смяна на захранването и да се вмести в бюджета.
Моля за добронамерени и конструктивни коментари. Сокет 775 е стар и т.н,но това е положението! Нека заедно да помислим над великата максима- МИНИМУМ СРЕДСТВА-МАКСИМУМ РЕЗУЛТАТ!  :-)

Спецификации на сегашната видеокарта:
776503.jpg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, без да сложиш друго захранване не знам. Може би нещо бюджетно.

За карта - вчера си свалих мойта от настолната ми машина и мисля да я продавам май някъде в тоя клас. Гаранционна е.За да не е реклама пиши на лично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и карта да вземеш за тия пари повече от 75W няма да харчи, захранването не е проблем ще издържи картата. Но колко е качествено и какви защити има е друг въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и карта да вземеш за тия пари повече от 75W няма да харчи, захранването не е проблем ще издържи картата. Но колко е качествено и какви защити има е друг въпрос.

Стига картата да е нова, защото за тия пари има големи лами на старо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам POWER C AXR7 240 2GBK3-HLE харчи до 30 вата, което е с 15 вата по-малко от 8500 gt. Сравнение на параметри. Около 3.5 пъти по-бърза при сметката на пиксели и малко над 4 пъти по-бърза при смятането на тексели, което е по-решаващият параметър за съвременните игри. Картата е бюджетен клас и няма да бъде ботълнеквана от процесора, независимо от мнението на някои колеги. Но не очаквайте огромно повишаване прозоречният индекс. :)

П.П Спрямо поколението на старата Ви карта, спокойно бие и най-бързите 8600 gt модели и дори 8600 gts, едва 8800 gs е модел осезаемо по-бърз от нея, но за сметка на 3.5 пъти по-висок харч на електричество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам POWER C AXR7 240 2GBK3-HLE харчи до 30 вата, което е с 15 вата по-малко от 8500 gt. Сравнение на параметри. Около 3.5 пъти по-бърза при сметката на пиксели и малко над 4 пъти по-бърза при смятането на тексели, което е по-решаващият параметър за съвременните игри. Картата е бюджетен клас и няма да бъде ботълнеквана от процесора, независимо от мнението на някои колеги. Но не очаквайте огромно повишаване прозоречният индекс. :)

Мнението на кои колеги? Това е карта от рода на 8800 GT( дали не и по-слаба),  а тая карта си работи повече от идеално с подобни процесори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер не се връзвай, знаеш си за кой основно става въпрос. Само дано колегата да не е с малоформатна кутия и да трябва нисък профил  модел видео карта.

П.П  Ако заложи на карта с харч колкото 8800ГТ, захранването е изгърмяло само от нейната консумация ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно ревю за тая карта R7 240 DDR3. Жалко, че не са я сравнили примерно с HD6670,  та да стане по-ясно всичко. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно ревю за тая карта R7 240 DDR3. Жалко, че не са я сравнили примерно с HD6670,  та да стане по-ясно всичко. 

То и аз мислех нещо за 7730 с DDR5 ама поне в н*кем не мернах..Иначе може би щеше да е на подобна цена и да се вмести в бюджета.

Упс, ето и алтернатива, която липсва в н*кеим. Вярно с 4лв над бюджета, но доставката е без заплащане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля отдавна няма HD7730. Поне аз от няколко месеца не съм виждал. Поне не и с DDR5 памет. А и нали им промениха имената, колкото да се объркат хората тотално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П Спрямо поколението на старата Ви карта, спокойно бие и най-бързите 8600 gt модели и дори 8600 gts, едва 8800 gs е модел осезаемо по-бърз от нея, но за сметка на 3.5 пъти по-висок харч на електричество.

Благодаря за информативният отговор,както и на всички други които се отзоваха. В крайна сметка се насочвам към тази видеокарта която сте посочил. След покупката и монтажа ще публикувам евентуалната повишена производителност и изводите от този ъпгрейд. 

Приятен ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информативният отговор,както и на всички други които се отзоваха. В крайна сметка се насочвам към тази видеокарта която сте посочил. След покупката и монтажа ще публикувам евентуалната повишена производителност и изводите от този ъпгрейд. 

Приятен ден!

В по-долният си  коментар съм посочил малко по-бърз вариант на видеокарта със същият графичен процесор, ако не са проблем 4 лева над определеният бюджет, това предложение е за предпочитане пред варианта от н*икем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В по-долният си  коментар съм посочил малко по-бърз вариант на видеокарта със същият графичен процесор, ако не са проблем 4 лева над определеният бюджет, това предложение е за предпочитане пред варианта от н*икем

Четири лева не са проблем. Благодаря за уточнението!  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в jar имаше една р9 240 с ддр5 1 гигабайт за 100 кинта на промоция е сега,мисля ето ти линк https://jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=563035

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване