Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърът ми не се включва

dcfff

Препоръчан отговор

Здравейте! Понеже компютърът ми е доста стар и от известно време се изключва, като се натовари. Последно време даже и от Skype се изключваше, днес също се изключи. Когато пробвах да го включа- не стана, помислих, че както обикновено не се пуска от първия път, но беше различно. Когато го включа, се появява един черен екран и надпис да избера как да се включи- Start normaly и разни други. Пробвах всичките, но става едно и също - започва да зарежда Windows-a и накрая се появява един син екран с бели букви, който изчезва веднага и не мога да го видя. Дали е възможно, че Windows-a е ХР и не последвах някакви там съветници заради спирането от поддръжка. 

Моля ви за помощ Прегледах за надути кондензатори, стори ми се, че няма. Извадих там някаква батерия, пак не стана. Надявам се само да ми обяснявате по-просто, понеже не разбирам повечето термини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Понеже компютърът ми е доста стар и от известно време се изключва, като се натовари. Последно време даже и от Skype се изключваше, днес също се изключи. Когато пробвах да го включа- не стана, помислих, че както обикновено не се пуска от първия път, но беше различно. Когато го включа, се появява един черен екран и надпис да избера как да се включи- Start normaly и разни други. Пробвах всичките, но става едно и също - започва да зарежда Windows-a и накрая се появява един син екран с бели букви, който изчезва веднага и не мога да го видя. Дали е възможно, че Windows-a е ХР и не последвах някакви там съветници заради спирането от поддръжка. 

Моля ви за помощ Прегледах за надути кондензатори, стори ми се, че няма. Извадих там някаква батерия, пак не стана. Надявам се само да ми обяснявате по-просто, понеже не разбирам повечето термини.

Под доста стар какво да разбираме ????

Почиствал ли си го от прах ????

Сменяна ли е термо пастата на процесора и графичната карта ????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека няма елементарни познания а ти за паста го питаш :)

Автора да ме извини ама , да повика човек с повече опит или да се отправи към сервиз :D

ПП. Компютъра вероятно е за стабилно почистване , оглед за кондензатори и вероятна смяна на захранване .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека няма елементарни познания а ти за паста го питаш :)

Автора да ми извини ама , да повика човек с повече опит или да се отправи към сервиз :D

М-да, особено като казва "Извадих там някаква батерия ...." - дано не е батерията на стенния часовник или дистанционното но телевизора ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:D :D Нее четох за тая батерия да се извади за няколко минути и за това. На 7-8 години е компютърът. Пастата беше сменяна последно преди 3 години някъде(това много ли е?) и знам, защото беше на сервиз ;д. От прах не е чистен скоро

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пастата не е масло на кола  за да се сменява на определено време , сменя се ако има нужда . Направи му едно хубаво почистване при гумаджия , след това ще видим температурите и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото има компресор - предполагам че вие нямате и със въздух под налягане ще се издуха прахта .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно е това почистване? И защо при гумаджия(той не разбира ли от коли)? Извинете за невежеството ми :д

Извинете - в компютърния форум ли съм или в автомобилния (бях там преди малко)

Почистване (измиване), паста - пастиране, гумаджия, реглаж на предница ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, разбрах. А след това ще тръгне ли със сигурност? Нали мога да отида на някоя бензиностанция(примерно до нас), където има компресор да го изчистя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става а дали ще тръгне , най вероятно е за преинсталация и затова те насочих във  сервиз , хората ще го прегледат .......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а нали няма да му навреди, ако почака малко, като имам свободно време

Става а дали ще тръгне , най вероятно е за преинсталация и затова те насочих във  сервиз , хората ще го прегледат .......

http://windowsinstalirane.com/vazstanovyavane-na-windows-xp/

ето това, което намерих обяснява абсолютно точно ситуацията. Точно това се случва и при мен. Възможно ли е сам да си го оправя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос за проблем, който прилича на проблема ви при зареждане. Това може да се реши много лесно с преинсталация например. Предхождащите го проблеми, обаче говорят за вероятен хардуерен проблем, който няма как да отстраните с вашите познания. Моят съвет е да се обърнете към сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос за проблем, който прилича на проблема ви при зареждане. Това може да се реши много лесно с преинсталация например. Предхождащите го проблеми, обаче говорят за вероятен хардуерен проблем, който няма как да отстраните с вашите познания. Моят съвет е да се обърнете към сервиз.

Искате да кажете, че ако можеше да зареди Windows-a, щях да мога сам да си го преинсталирам, но така не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, че е възможно да имате хардуерен проблем, който да е причинил срива в Уиндоус. Преинсталирайки вие ще премахнете симптома (омазаната операционна система), но няма да отстраните причината. Поради тази причина ви посъветвах да отидете на сервиз. Където ще могат детайлно да проверят системата за хардуерен дефект. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще отиде на сервиз, но ми трябват едни снимки от там, ще може ли да ми обясните как става? Вече имам Windows XP записан на диск и знам как да отворя останалите комадни освен Safe Mode, Safe Mode with Networking, Safe Mode with Command Prompt, Last known good configoration и Start windows normally. Ще ми кажете ли как да преинсталирам този компютър, при положение, че не може да зареди напълно Windows, стигнах вече до Blue Error Screen-a само..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че не може да се преинсталира имате 2 варианта:

1/ Зареждате Операционна система от флаш памет - Линукс за най-лесно и след това прехвърляте на диск или друга флаш памет файловете които ви трябват. Линукс мисля че може и от диск да се зареди.

2/ В сервиза могат да ви прехвърлят съдържанието на харда, срещу съответното заплащане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два тона тема стана, а никой не е чел важните теми за това как се задават правилно въпроси в секцията и как се разбира с какъв хардуер разполагаме, ако не може с програма, примерно се чете в документите за покупко-продажба. Има и как да се опишат симптомите на машината. Дали въобще почва и ако да, докъде стига зареждането и така. Дори все още не се знае дали темата въобще е за хардуерната секция. Авторе. преди да продължиш, не ни карай да ти г.теглим нужното инфо с ченгел, а колегите да се правят на врачки

Какво да правим когато не стартира компютъра?

Как да разберем с какъв хардуер разполагаме?

Crystal Sphere Error 404 или Kак да задаваме правилно въпроси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1/ Зареждате Операционна система от флаш памет - Линукс за най-лесно и след това прехвърляте на диск или друга флаш памет файловете които ви трябват. Линукс мисля че може и от диск да се зареди.

Да - бъди ситурен. Линукс може да се стартира от флашка, от диск и да се инсталира на флашка. На диск не може да се инсталира.

Авторе. преди да продължиш, не ни карай да ти г.теглим нужното инфо с ченгел, а колегите да се правят на врачки

Е-е-е-е-е, таман сварих кафето и ми загря кристалната топка ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване