Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ThinkPad T430 vs MacBook Air Mid 2013

gushev

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да ми помогнете в избора на лаптоп.Спрял съм се на Леново тинкпад Т430(128 ssd,8gb ram HD4000) и MacBook Air Mid 2013.Само да спомена че стария ми бе Леново Т410.Моля помагайте с конкретни примери.Благодаря ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя че ше го ползвам предимно за PS и Lightroom .

незнам кой от двата е по добър за тази дейност но ако си от онези дет си изпускат лаптопите MacBook-a не е за теб ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не,разбира се че си ги пазя.Но при мен дилемата е повече в операционнат система.Mac OS ми е някакво табу.Дали наистина е толко бърз и производителен Air ?За Леново съм се обедил че е стабилен бизнес клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не,разбира се че си ги пазя.Но при мен дилемата е повече в операционнат система.Mac OS ми е някакво табу.Дали наистина е толко бърз и производителен Air ?За Леново съм се обедил че е стабилен бизнес клас.

Значи на мен особено не ми харесва как изглежда но да знаеш че Mac OС е базирана на линукс ядрото (доколкото знам) а и също май няма PS за Mac OS 

П.П.Аз лично имам един thinkpad на 4 години колко е падал и удрян не е истина колко и още работи като пушка ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва Епъл. Веднъж пробвах да работя с такова нещо - сечеше като за световно, при това беше само на 3 месеца лаптоп. 2500 долара струваше преди година тва нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с двете ръце за Thinkpad-a... :D

От 2006г. имам thinkpad и още си работи, въпреки че от 3 години не сме му правили профилактика! :D

Но почти вече не се ползва...

Просто разлика м/у сегашния ми лаптоп(HP 630) и стария ми Thinkpad e наистина огромна откъм качество на изработка! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си пазил нещата :)Ако на това SSD сложа 16 гб рам дали ще се осети или да си остане с 8?

Ами то зависи от твоите нужди ... сам трябва да си прецениш... и 32 да сложиш, по-бърз няма да го направиш!

С моите скромни 12GB и въпреки, че имам пуснати 1 браузър с поне 10 таба и още 2 портативни браузъра и поне една виртуална машина, трудно стигам 8гб рам, а имам още пуснати програмки в бекграунд...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С по-нов такъв. Не разбирам каква е тая мания по Епъл. Единственото, което прави по-бързо е да ти изразходва бюджета. Абсолютно безмислена работа. За същите пари ще можете да си вземете добър лаптоп и добър настолен компютър, че и да се почерпите в ресторант за покупките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самата ОС уж била по добра.Дали е така кой ще ти каже :)

Като искаш, си сложи и някаква дистрибуция на Линукс. Само за игрички, ползвай Уиндоуса. За работа, нет и каквото друго се сетиш - Линукс. ОС на нахапаната ябълка, е толкова 'добра', колкото и ОС в телефоните им. За нищо не става. :wink12:  Освен, да избиваш комплекс, за малък размер. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е важно, но забравих да спомена, че този модел thinkpad вдига доста високи притеснителни температури! :X

За не е шумен и да не пречи на потребителя, при 100 натоварване, процесора може да вдигне без проблем около 98-100 градуса:

stresstest_88.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал thinkpad-a.

аз също ем е по издръжлив ем е по хубав

а не тая измишлотина на отгризаната ябълка дет кат я изпуснеш един път и знаеш на къде се запътва ... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Thinkpad.Уникална машинария!Особено пък с един докинг и е пушка за офис сетъп.

Още един вот за Thinkpad-a ;)

П.П.Направо автора да сложи една анкетка да видим колко вота ще вземе MacBook-a (максимум 2-3)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един вот за Thinkpad-a ;)

П.П.Направо автора да сложи една анкетка да видим колко вота ще вземе MacBook-a (максимум 2-3)

А дали се сещате защо? Естествено поради финансовото състояние на българина. А Епъла е страхотна машинка и превъзхожда китайците отвсякъде. И това. че се чупел лесно и т.н. са абсолютни фантасмагории, но вие си знаете. Въпреки всичко Леновото е отлична инвестиция също, но при наличието на достатъчно средства не бих го избрал.

За разглеждане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване