Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптопът ми работи леко бавно

The Good Old TIme

Препоръчан отговор

Здравйте. Лаптопът ми е леко бавен. Например на десктопа като цъкна рефреш и, може би, около половин секунда минава докато премигне и се покажат иконките.

Преди близо година-две бях отворил тема в този сайт и бяхте ми помогнали и доколкото си спомням след, като ми помогнахте беше станал по-бърз лаптопа.

Бучи много, предполагам е нужно да се почисти. Но може би не е само поради това, че не е бил чистен наскоро. Когато извършвам няколко процеса наведънж на лаптопа, а понякога и не няколко, бучи. Понякога започва изведнъж да бучи и се натоварва. Един път, изглежда от пренатоварване, показа черен екран, доколкото си спомням, с бели букви/цифри и угасна, мислех, че може да се е развалил, но като го включих продължи да работи.

Може ли да ви попитам дали искате да ми помогнете отново ?

Характеристиките на компютъра ми са:

Марка: MSI (CX705)

Processor: Pentium® Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz 2.30 GHz

Installed memory (RAM): 4,00 GB

System type: 64-bit Operating System

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай една снимка с температурите. Инсталирай си АИДА64 й дай снимки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара. Прочетох темата, като гледам повечето неща май ги имам. Направих още 2-3 от тях. Но изглежда проблема с забавянето и натоварването на лаптопа е от другаде, защото ми се струва, че като чели няма промяна след като извърших въпросните още 2-3 процеса.

според мен както казва първо да се видят температурите

Благодаря за коментара ще постна снимка по-долу.

Дай една снимка с температурите. Инсталирай си АИДА64 й дай снимки.

Благодаря за коментара. Ще постна снимката по-долу.

Това ли е правилното място на което трябваше да направя снимка ?

Днес махнах вентилатора и почистих мястото около него, не е като да имаше много прах, но не е и като да нямаше.

Не ми се струва да има голяма промяна в лаптопа след, като го почистих. Чува се пак бучене и се вижда, че се натоварва и понякога започва изведнъж и по-силно да бучи, усеща се, че се натоварва много.

post-187083-0-59899500-1411467919_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара. Прочетох темата, като гледам повечето неща май ги имам. Направих още 2-3 от тях. Но изглежда проблема с забавянето и натоварването на лаптопа е от другаде, защото ми се струва, че като чели няма промяна след като извърших въпросните още 2-3 процеса.

Благодаря за коментара ще постна снимка по-долу.

Благодаря за коментара. Ще постна снимката по-долу.

Това ли е правилното място на което трябваше да направя снимка ?

Днес махнах вентилатора и почистих мястото около него, не е като да имаше много прах, но не е и като да нямаше.

Не ми се струва да има голяма промяна в лаптопа след, като го почистих. Чува се пак бучене и се вижда, че се натоварва и понякога започва изведнъж и по-силно да бучи, усеща се, че се натоварва много.

Така като гледам , и от малкокомпетентното ми мнение относно компютрите , според мен температурите са нормални. Може би ще е добре да провериш за вируси ... най добре погледни тази тема : https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам , и от малкокомпетентното ми мнение относно компютрите , според мен температурите са нормални. Може би ще е добре да провериш за вируси ... най добре погледни тази тема : https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Благодаря Ви много за отговора ! Ще проверя какво се иска в тази темата за пускане на нова тема във въпросният раздел, който е посочен на линка, който ми дадохте.

БОГ да ви благослови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това са температурите без натоварване са малко високи. Трябва да се видят под натоварване. Това става чрез стрес теста на АИДА.

Когато системата ви "забучи" можете да проверите натовареността на процесора с Task manager. Ако е много висока, е възможно да е вирус. Ако е натовареността е ниска и въпреки това лаптопа бучи, то определено се нуждае от хубаво почистване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази снимка под товар ли е?

Не, не бях натоварил лаптопа, когато направи снимката.

Ако това са температурите без натоварване са малко високи. Трябва да се видят под натоварване. Това става чрез стрес теста на АИДА.

Когато системата ви "забучи" можете да проверите натовареността на процесора с Task manager. Ако е много висока, е възможно да е вирус. Ако е натовареността е ниска и въпреки това лаптопа бучи, то определено се нуждае от хубаво почистване.

С тази същата програма, с която направих снимката, която качих в миналият си коментар, с нея ли може да се направи този - стрес тест ? Ако да, може ли да ви попитам от къде точно в програмата, от кое меню ?

Относно почистването, днеска разглобих лаптопа, махнах вентилатора (или там както се казва) и махнах прахта с прахосмокачка, набързо минах и през другите места от лаптопа за няколко секунди. Когато го изчистих мисля, че лаптопа започна по-леко да издава звук, но като гледам още шуми и се натоварва. Личи си, че нещо му е има. Като рефрешна страницата на декстопа близо половин секунда минава докато премигне и се покажат иконите, не се показват веднага без почти да премигне, а изчезват за близо 0,3-5 секунди и тогава се показват след като рефрешна.

Сега пуснах таск мениджъра, като съм отворил хрома и като отворя горе втори прозорец (влезна в някой сайт) cpu usage става на между 80 и 100 %, средно около 90 %, може би. Само като отворя сайт и става така, после като не правя нищо спада до 5-40 %, като отворя друга страница пак така става на около 90 % cpu usage и така нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това може и да е вирус. Може и да е проблем с  флашплейъра.

1/ За вирус се проверява с антивирусната Malwarebytes - сваля се trial версия от официалният сайт.

2/ Флаш плейъра се преинсталира (и преставате да ползвате хром, защото си е бая тежък и от време на време му се случват бъгове, че яде 100% от процесора).

3/ Менюто от което се пуска стрес теста на AIDA 64 е последното. Потърсете доплънително инфо в Google "AIDA stress test", ако не се оправите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стрес тест/а се пуска така;

Ако ти е на Български език;

Инструменти --> тест за стабилност --> старт

Ако ти е на Английски език;

Tools --> System Stability Test -->Start

Изчакай поне 10 мин. да завърши тест/а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това може и да е вирус. Може и да е проблем с  флашплейъра.

1/ За вирус се проверява с антивирусната Malwarebytes - сваля се trial версия от официалният сайт.

2/ Флаш плейъра се преинсталира (и преставате да ползвате хром, защото си е бая тежък и от време на време му се случват бъгове, че яде 100% от процесора).

3/ Менюто от което се пуска стрес теста на AIDA 64 е последното. Потърсете доплънително инфо в Google "AIDA stress test", ако не се оправите.

Стрес тест/а се пуска така;

Ако ти е на Български език;

Инструменти --> тест за стабилност --> старт

Ако ти е на Английски език;

Tools --> System Stability Test -->Start

Изчакай поне 10 мин. да завърши тест/а

Благодаря ви отново за отговора и помощта !

Игнатов, 

изтеглих Malwarebytes, пуснах я да сканира и сложих под карантина (доколкото разбрах) вирусите, които откри програмата.

Малкия стар войник, 

направих теста в програмата, ще кача снимки по-долу, ще кача всички без една, защото не знам точно в кое меню се вижда резултата от теста

Игнатов, 

относно флаш плейъра - във връзка с това да ви напиша, че аз съм преинсталирал около 2-3 пъти лаптопа за последните около 2 години и забелязах, че като го преинсталирам става малко по-бърз, но отново, като чели остава някакъв проблем, свързан с натоварването. И след преинсталиране на уинодуса майче не се маха този проблем. По едно време се проявяваше в това, че като пусна да слушам музика в ютуб например и отворя още един два сайта, музиката спираше и трябваше да рестартирам лаптопа за да мога пак да пусна клип в ютуб иначе не ставаше да се пусне клип без рестарт, не тръгваше. Сега това го няма, но си личи, че този проблем, че лаптопа се натоварва много, си го има и си е останал, мисля, че това, което ставаше с музиката е свързано с това, което става сега - това голямо натоварване на лаптопа.

Снимките от теста от програмата:

post-187083-0-24422300-1411565060_thumb.

post-187083-0-85455900-1411565085_thumb.

post-187083-0-06585800-1411565097_thumb.

post-187083-0-42360900-1411565107_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това са нещата, които трябва да покажете от стрес теста, обаче той трябва да се извърши и с натоварване на видеокартата. Трябва да сложите отметка пред "stress GPU". Иначе тези температури са отлични, но теста не е пълен. Напълно е възможно да минава 80 градуса при по-голямо натоварване. Това може да обясни забавянето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване