Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на лаптоп

толчо

Препоръчан отговор

Здравейте! Вече ми е омръзнало да ползвам настолни компютри и съм настоящ учител и искам да си купя лаптоп за работата.

Търся си лаптоп който ще бъде ползван за: офис пакет на windows; ще ползвам програми за обработка на аудио и видео; ще ползвам програми за фотошоп; ще ползвам програми за конвертиране на файлове; програми за уеб дизайн. С две думи повече натоварване!

Но още нещо е важно за мен бюджета или по- точно цената! За да ви ориентирам с цената аз си търся лаптоп до 700-800 лв.

За да ви ориентирам и с типа характеристики които търся в него: процесор- Intel cor duo 2 или ако се вмества в цената I Core 3; външна видеокарта-N Vidia G Force; звукова карта-SRS Premium sound; два USB входа; слот за карта памет; HDMI изход; HD екран; VGA OUT изход; повече RAM памет за съхранение на файлове и DVD записвачка-да е издръжлива, защото на сестра ми на лаптопа нямаше и две години от както го беше взела, четири пъти я беше ползвала и изгоря.

Благодаря предварително за ориентирането!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://laptop.bg/archive/laptops-hp-ProBook_4540-hp_probook_4540s_H5V05ES

Аз съм със същия повече от година вече, и нямам проблеми.

-Има VGA изход

-SRS Premium Sound

-Достатъчно РАМ памет

-HDMI изход

-слот за карта памет

-4 USB входа

-Външното видео е достатъчно добро

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тази цена, трябва да се направят много компромиси... Принципно, от личен опит,  за видео обработката трябва мощен процесор и/или видеокарта, за да се ускори конвертирането, в противен случай ще се забави доста във времето! Някои конвертиращи програми пък ползват само мощта на видеокартата или по точно на една от техните функции и конвертирането става наистина бързо, но е за сметка на по-големия размер! Тази функция я имат всички нови видео карти, включително и Intel HD 4600, която дори води по производителност някои от новите мобилни видеокарти на Nvidia(например 820М)...

Така че за тези пари, единственото и най-разумното е i3-4000M с HD 4600... И ето тук идва алуминиевия HP ProBook 450 E9Y47EA (776 лв.)

А, ако наистина искате да има отделна видеокарта - HP ProBook 450 F7Y06ES (751 лв.) 

Иначе колега Ви е дал линк към по-стария Probook, който е наистина по-качествено изработен и има повечко алуминии, но вече хардуера му е леко остарял, но още има останали варианти, но те са до Ivy Bridge поколението на Intel - HP ProBook 4540s H5J44EA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване