Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Компютъра (XP) не намира фотоапарат ( не мислих, че е възможно :) )


Препоръчан отговор

Здравейте, не мислех, че е възможно но компютъра не ми намира фотоапарата, когато ги свържа чрез usb кабела :) Апаратчето е Samsung s750, не го ползвам отдавна, но на него имам снимки, които много ми трябват в момента. Пробвах с други 2, 3 фотоапарата намира ги моментално. Някакви драйвери мисля че трябва да кача, но нямам дискса, а из нетa не успях да се оправя.Рових в контрол панел- Scanners and Cameras там Samsung не фигурират като опция, всичко друго от agfa до xerox, а може и това да е проблем, апаратите които пробвах fuji и olimpus фигурират. Някой ако има идеи, моля да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От апарата трябва да избереш опцията Connect to PC. Тогава ще ти излезе непознато устройство от страна на Windows XP. Ако се наложи вече ще инсталираш драйвери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако има идеи, моля да сподели.

Извадете SD картата и ползвайте четец.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извадете SD картата и ползвайте четец.

С уговорки - но може би по-лошия вариант. SD картите са капризни.

Май по-добре да се пробва на друг компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От апарата трябва да избереш опцията Connect to PC. Тогава ще ти излезе непознато устройство от страна на Windows XP. Ако се наложи вече ще инсталираш драйвери.

 

To този фотоапарат няма такава опция. Той си е от тези обикновените, няма нет няма някакви екстри. Вкарваш usb кабела в компа и ако всичко е наред се показва камерата.

А иначе за sd картата и четеца, сякаш ми се вижда краен вариант :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С уговорки - но може би по-лошия вариант. SD картите са капризни.

Ако е наличен четец - не виждам защо да не пробва. Няма да загуби нищо, апаратът и така или иначе не се открива в момента, четците не искат специални драйвери или софтуер... SD картите не са толкова "капризни", ако не се използват като флашка (т.е. муш тук, муш там) - защото евтините модели са трошливи. Но карта ползвана в апарат - т.е. не вадена много често - никакви проблеми няма.

А иначе за sd картата и четеца, сякаш ми се вижда краен вариант :)

Не виждам защо.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е наличен четец - не виждам защо да не пробва. Няма да загуби нищо, апаратът и така или иначе не се открива в момента, четците не искат специални драйвери или софтуер... SD картите не са толкова "капризни", ако не се използват като флашка (т.е. муш тук, муш там) - защото евтините модели са трошливи. Но карта ползвана в апарат - т.е. не вадена много често - никакви проблеми няма.

Имал съм няколко случая - карта писана на едно устройство (фотоапарат) да не се чете/разпознава на друго място - четец или фотоапарат. Не си го смуча от пръстите. Затова казвам - най-добре където е форматирана и записвана.

Имам подобен апарат - при свързване с PC фотоапарата "губи ума и дума" - пише си само "свързан с PC"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е наличен четец - не виждам защо да не пробва. Няма да загуби нищо, апаратът и така или иначе не се открива в момента, четците не искат специални драйвери или софтуер... SD картите не са толкова "капризни", ако не се използват като флашка (т.е. муш тук, муш там) - защото евтините модели са трошливи. Но карта ползвана в апарат - т.е. не вадена много често - никакви проблеми няма.

Не виждам защо.

 

Е нямам четец :) Трябва да потърся, ако има някой приятел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нямам четец :) Трябва да потърся, ако има някой приятел.

Пробвай с лаптоп/компютър с Уин7 на някой приятел. Поне си търси драйвърите сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти линк с упътване. Трябва да инсталираш софтуер от сайта на производителя. Виж последната страница.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извадете SD картата и ползвайте четец.

 И чакай сега, снимкте са на апарата не на поставена карта. Смисъл ... аз не разбирам, но в него някаква сд карта ли има и да го разглобя и да я извадя ли? :) Иначе аз сд карта не съм слагал иначе лесна работа, щях да я мушна в другия фотоапарат и да ги дръпна.

Пробвай с лаптоп/компютър с Уин7 на някой приятел. Поне си търси драйвърите сам.

 

Ето ти линк с упътване. Трябва да инсталираш софтуер от сайта на производителя. Виж последната страница.

 

Мерси много. Ще пробвам с друг компютър и ако тогава не стане ще го мъча. Хубав ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 И чакай сега, снимкте са на апарата не на поставена карта. Смисъл ... аз не разбирам, но в него някаква сд карта ли има и да го разглобя и да я извадя ли? :) Иначе аз сд карта не съм слагал иначе лесна работа, щях да я мушна в другия фотоапарат и да ги дръпна.

Картата се слага до батерията - не е нужно да се разглабя, само отваряш капачето и натискаш леко картата надолу - да щракне.

На апарата имаш само 16 МБ - колко ли снимки има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го мъчиш. И на другия компютър ще стане така. Просто следвай стъпките на производителя, макар че като го гледам колко опции има със сигурност има и опцията Connect to PC или нещо подобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го мъчиш. И на другия компютър ще стане така. Просто следвай стъпките на производителя, макар че като го гледам колко опции има със сигурност има и опцията Connect to PC или нещо подобно.

Виж какво пише в ръководството, което си линкнал

Before connecting the camera to a PC, via the USB cable, you will need to set up the camera driver. Install the camera driver that is contained in Application software CD-ROM. (p.85)
Insert the supplied USB cable into the PC’s USB port and the camera’s USB connection terminal. (p.88)
Check the camera’s power. If the power is turned off, press the camera button to turn it on. 
Open Windows EXPLORER and search for [Removable Disk]. (p.89)
 
If you connect the USB cable to a USB port on your PC and then turn on the power, the camera will automatically switch to "computer connection mode".
In this mode, you can download stored images to your PC through the USB cable.
The LCD monitor is always turned off in PC mode.
Camera settings for connection
1. Turn on the camera
2. Connect the camera and computer with the supplied USB cable.
3. Turn on the computer. The camera and computer are connected. 
4. External device selection menu will display on the LCD monitor. 
5. Select the [Computer] by pressing the Up / Down button and press the OK button.

превод

Преди да свържете фотоапарата към компютър, чрез USB кабел, ще трябва да настроите драйвера за фотоапарата. Инсталирайте драйвера на камера, която се съдържа в софтуера Application CD-ROM. (стр.85) 
Поставете доставения USB кабела в компютъра USB порт и USB връзка терминал на фотоапарата. (стр.88) 
Проверка на захранването на камерата. Ако захранването е изключен, натиснете бутона на фотоапарата, за да го включите. 
Отворете Windows Explorer, и да търсите за [Removable Disk]. (стр.89) 
 
Ако свържете USB кабела към USB порта на вашия компютър и след това включете фотоапарата, фотоапаратът автоматично ще превключи на "режим на компютър връзка". 
В този режим можете да изтегляте съхранените снимки на вашия компютър чрез USB кабел. 
На LCD монитора винаги е изключена в режим PC. 
Настройки на фотоапарата за свързване 
1 Включете фотоапарата 
2 Свържете фотоапарата и компютъра с предоставения USB кабел. 
3 Включете компютъра. Камерата и компютърът са свързани. 
4. Външен меню за избор на устройството ще се появи на LCD монитора. 
5 Изберете [Computer], като натиснете бутона за нагоре / надолу и натиснете бутона OK.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно. Значи постващия знае какво да прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно. Значи постващия знае какво да прави.

Само се чудя - на страницата на Самсунг за драйвър пише

 

USB Driver  
WIN 98, 1.47 MB, ZIP, MULTI LANGUAGE
ВЕРСИЯ: 1.0 - 15.02.2008 tooltipbox

 

:no-no:  :no-no:  :no-no:  :no-no:  :no-no:

 

Затова ето още нещо - Samsung S-Series S750 Drivers Download - Compatibility: Windows XP, Vista, 7, 8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

Само се чудя - на страницата на Самсунг за драйвър пише

 

:no-no:  :no-no:  :no-no:  :no-no:  :no-no:

 

Затова ето още нещо - Samsung S-Series S750 Drivers Download - Compatibility: Windows XP, Vista, 7, 8

 

 

Ми аз първото което направих бе да прочета упътването на производителя ( същото от линка)  лошото е че диска го нямам, после свалих драйверите,  пак тези с линка за '98 то други нямаше, пробвах не стана, рестартнах, пак не стана. Потърсих драйвери за xp и аз попаднах на линка за всички ws включително и хp, обаче там дърпаш нещо драйвер док. което е някаква програмка, която ти скенира компа и ти показва кои драйвъри са си стари и ако искаш да ги подмениш с нови и ако искаш, те кара да сваляш други и други работи и нещо нищо .  А иначе знам къде и сд картата, там при батерията и я натискаш и излиза, обаче снимките които ми трябват са на памета на апарата. 40 снимки има там принципно.

 

Няма какво да го мъчиш. И на другия компютър ще стане така. Просто следвай стъпките на производителя, макар че като го гледам колко опции има със сигурност има и опцията Connect to PC или нещо подобно.

 

Нямам диск.  Иначе за Connect to PC-  http://www.steves-digicams.com/2007_reviews/samsung_s1050/samsung_s1050_setup_menu_anim.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А иначе знам къде и сд картата, там при батерията и я натискаш и излиза, обаче снимките които ми трябват са на памета на апарата. 40 снимки има там принципно.

 

Да разбираме, че разполагаш със SD карта, така ли? Пробвай това:

 

776630.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...