Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дразнеш звук с висока честота издаван от PC-то?

-------------

Препоръчан отговор

Здравейте!

PC- то започна да издава звук с изключително висока честота, тих, но изключително дразнещ / вбесяващ. При вслушване и опит за локализация не мога да определя източника!

Към какво ще ме насочите? Къде да търся???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е нещо като свистене?

Захранване най вече или видео

Да, като свистене! И, да като ,че ли от захранването да идва, но при опит за локализация, то някак не мога да схвана източника - убягва ми!

Възможно ли е вентилатор да издава подобен звук??? Какво мога да направя при откриване на източника????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някое междинно трансформаторче или подобен елемент работещ на чуваема все пак за човешкото ухо честота може да е.

Нищо само ще му мине

Като му мръднат малко параметрите и ще влезе във "нормални " граници на шума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като, че ли съм вече почти сигурен, че този звук идва от захранването.

Нищо само ще му мине

Като му мръднат малко параметрите и ще влезе във "нормални " граници на шума

Все пак има ли начин да се ограничи / спре?????? :ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Майтапа е -ако механично чукнеш някои от частите лекичко със нещо непроводимо -малко селско изглежда но :)

Иначе само ще се оправи ама като рестартираш няколко пъти

Старта на всяка електроника е най-рисковия етап от нейната работа -затова шанса да настъпят леки промени във работата и , и да излезе от неприятния режим е голям! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извади захранването от кутията (4 винта), пусни така отворена машината и се ослушай за локализиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блягодаря за отговорите. 

Стана обаче късно.

Утре при първа възможност ще се заема с проблема и ще се възползвам от съветите ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такъв проблем с 780ката. Пускам vsync и изчезва свистенето. Иначе съм пускал няколко нощи подред да върви в игра, в която свистенето се чува най-силно да видя дали ще изчезне, но така и не изчезна. Продадох картата и не казах нищо за свистенето, гледам новия собственик все още не ми се е оплакал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

такива звуци издават и кондензаторите , но захранването е с по голяма вероятност

Най-често такива проблеми правят някой кондензатори в самото захранване. Започват да свистят когато си "заминават". Шанса да е дроселче е малък. Колко време не е свистяло и сега изведнъж проводника в дросела почва да свисти. Малко вероятно е.

И другото много добро предположени е драйверния трансформатор. Ама дано да не е той, че става лошо после като спре да свисти.

Нещата не се оправят сами и няма само да спре и да си продължи да работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и невероятно да звучи, то този звук се оказа ,че идва от вентилатора на видеото. Смених го и вече няма дразнещ звук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване