Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Направи си сам кола или "Направиха автомобил с 3D принтер"

jhoro

Препоръчан отговор

Local Motors, компанията която разработи нестандартния офроудър Rally Fighter, направи първия изцяло функциониращ автомобил, произведен с 3D принтер.
Strati е изграден само от 40 елемента, чиято изработка отне само 30 часа.
Автомобилът бе сглобен на Международното изложение за производители в Чикаго, като за целта бе използван масивен триизмерен принтер и пелети от въглеродни влакна.
Задвижването идва от електромотор, който позволява развиването на 65 километра в час и ще изминава до 240 километра с едно зареждане.
Освен това Local Motors възнамерява да предложи и бензинов мотор, като базовият модел ще започва от 13 900 евро.
Източник: cars.bg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста скъпичка играчка.

Нека да видим и как ще се представи на краш-тестовете.

Може и да го е имало във видеото, но не ми се гледа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от Zego24
      Здравейте  хора       ;

Имам въпрос към вас.
      Днес се опитаха да ме сгазят на зелено.
      Другото ще го спестя.
      Всички знаем уличния език ....
      Нямам провинения и винаги съм гледал да живея съгласно закона.
      Подадох жалба.
      Въпросът ми е докато мине въпросния един месец има ли начин как да разбера човека по регистрационния  номер за да мога   да не чакам до еньо си ден.
      Ако ме разбирате. : )
      Някакъв сайт или нещо.
      Доколкото знам има такива сайтове за проверка.
      Въпросът е до колко информацията е пълна и актуална.
      Ако включите и линкове ще съм много благодарен.

Пс на вас между другото случвало ли ви се е !? 🤔

Че ми стана интересно. 😁😁😆
    • от DianaP98
      Здравейте! Аз съм нова в шофирането и затова търся евтин, икономичен автомобил, най-вече с евтина поддръжка, при който не се появяват значителни проблеми. Спряла съм се на няколко варианта:
      1. VW Polo 1.4 ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН. Мощност 75к.с. от 2001 година. Тук това, което ме притеснява е дали мощността е достатъчно голяма и дали тя прави проблем.
      2. Nissan Almera 1.8, 116к.с. от 2002 година с газова уредба
      3. Модели на Рено, като например Renault Clio 1.4 16v с газова уредба, 98к.с. от 2002 година. Тук ме притеснява, че по форумите почти не съм видяла добро мнение за Рено
      4. Също вариант е и Peugeot 206 1.6 16V от 2003 година с газов инжекцион. Но тук също ме притеснява, че мненията по форумите не са добри
      5. Ford Mondeo 1.8 110к.с. от 2002 година с газова уредба
      6. Hyundai Elantra 90к.с. от 2001 година с газов инжекцион
      7. Ford Focus 1.6 газов инжекцион от 2001 година
      8. Citroen Xsara Picasso 1.6 от 2002 година с газова уредба
      9. Mazda 6 1.8 от 2003 година с газова уредба
      Ако някой се сеща за друга марка и модел, който е на цена около 2000лв с газова уредба или газов инжекцион, моля нека да сподели мнение и за него. Знам, че за тази цена, вероятно е почти невъзможно да намеря читав автомобил, но ако издържи 3-4 години, без да прави сериозни проблеми ще съм много доволна. Мненията на хора, които имат или са имали някои от автомобилите ще са ми изключително полезни! Благодаря Ви предварително!
    • от The Piper
      Търся човек който разбира от ремонт на китайски плеър за кола.Музиката съм я купил от тук.Плеъра спря да работи изведнъж,дадох го на ремонт и му смениха фирмуера с но не проработи.Търся някой да го ремонтира.
    • от Jivko Jekov
      Здравейте на всички, моля да ми препоръчате автомобил до 15000лв със задно предаване и минимум 150коня .
      Знам че бюджета го ограничава , но колата трябва да е от 2009 , че дори и по нова (желателно).
      Благодаря предварително!!!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване