Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за охладител на лаптоп

stzbg

Препоръчан отговор

Принципно съм против подобни аксесоари, но случайно попаднах на един клип в нета:

https://www.youtube.com/watch?v=-iPPUyxVkLs

И на пръв поглед ми се вижда много хитро това и може би наистина подпомага доста с охлаждането?

Но някой ползвал ли е подобно нещо и дали въобще върши някаква работа и дали някъде от бг мога да го намеря, защото го видях само в китайските магазини(по 3 долара :D с безплатна доставка до БГ), но се чака до 2 месеца?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако конфигурацията е гореща или товариш лаптопа с игри и този вид външно охлаждане няма да ти помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате по-добро охлаждане за лаптопа си, сдобийте се с подложка с вентилатор - по възможност един с голям диаметър и ниски обороти, за да обдухва цялата площ отдолу (трудно ще съчетаете разположението на няколко малки перки и въздушните отвори на лаптопа си) и да не вдига много шум.

Тези джаджи имат само частичен успех, но заемат портове, стоят странно отстрани и пречат при работа доста често, а и с тези светлини мен откровено ме дразнят. Пак казвам - важната за охлаждане площ е отдолу, от където компютърът поема дъх, за да свали температурата, там трябват усилия, ако искате да ги вложите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако конфигурацията е гореща или товариш лаптопа с игри и този вид външно охлаждане няма да ти помогне.

Аз винаги си следя температурите на лаптопа и ако се налага, го чистя със сгъстен въздух и не вдига повече от 50 градуса при моята работа - рядко стига 60! Единствената игра, която имам е Super Mario Bros :D

Но някои от тези реклами на подобни продукти, твърдят, че могат да намалят температурата до 18 градуса, защото вакуумно се изтегля топлия въздух навън? Но цената му е ниска и ми се вижда това малко не възможно... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв продукт и няма как да се получи вакум понеже лаптопа има доста отвори. Всичко е просто да има продажба.

Ако искате по-добро охлаждане за лаптопа си, сдобийте се с подложка с вентилатор - по възможност един с голям диаметър и ниски обороти, за да обдухва цялата площ отдолу (трудно ще съчетаете разположението на няколко малки перки и въздушните отвори на лаптопа си) и да не вдига много шум.

Тези джаджи имат само частичен успех, но заемат портове, стоят странно отстрани и пречат при работа доста често, а и с тези светлини мен откровено ме дразнят. Пак казвам - важната за охлаждане площ е отдолу, от където компютърът поема дъх, за да свали температурата, там трябват усилия, ако искате да ги вложите.

И тази подложка няма да помогне ако капака е пластмасов. Може само да предпази отворите на лаптопа когато го слагаш върху различни повърхности ( особено помага, когато потребителите имат лошия навик да легнат в леглото и да работят с лаптопа от там).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, това дали е по-ефективно: Mini Vacuum Notebook Cooling USB Fan/youtube

Лаптопите не са предвидени за външни охлаждания. Това например не само че няма да помогне ако ти е задръстен радиатора, ами даже и ще спомогне да се задръсти ако не е.

Ползвайте си лаптопа с програми които не го натоварват до прегряване, слагайте го на чисти и твърди повърхности за да не всмуква прах и власинки и си му правете профилактика редовно. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги си следя температурите на лаптопа и ако се налага, го чистя със сгъстен въздух и не вдига повече от 50 градуса при моята работа - рядко стига 60! Единствената игра, която имам е Super Mario Bros :D

Но някои от тези реклами на подобни продукти, твърдят, че могат да намалят температурата до 18 градуса, защото вакуумно се изтегля топлия въздух навън? Но цената му е ниска и ми се вижда това малко не възможно... :D

Това са 18-те градуса е чиста проба митология - ако се мери ненатоварен и с включен външен вентилатор срещу натоварен без вентилатор, тогава разликата може да бъде и по-голяма.

Джаджи - колкото щеш, коя от коя по-странни и с претенции да вършат повече работа. Един от принципите на лаптопа е да не вдига много шум, да не безпокои, както го прави един стационарен компютър с многото си перки. Инак, бих могъл да охлаждам и с прахосмукачката, но няма да е добра оферта нито за мен, нито за съседите.

Извличането на топлия въздух е хубаво намерение, но далеч по-важно е първо да вкараме хладен, за да отнеме темпетарурата, пък в случая с лаптопа той си намира от къде да излезе. Затова препоръчвам охлаждаща подложка - на моя лаптоп, който е с пластмасово шаси, под товар сваля температурата с 5-6 градуса, което не е малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване