Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows XP SP3 не зарежда, черен екран с линии

jhoro

Препоръчан отговор

Попитаха ме преди малко и реших да ви задам и на вас задача за мислене (само аз ли). Понеже машината е на 3 500 км, а пък и човека е ... хуманитарен специалист, че и обясненията са ...

Цитирам какво ми е написал (с малки, несъществени съкращения):

Случи се веднъж-два пъти преди, но със System Restore го връщахме към живот, работеше поносимо (бавно и мудно), но работеше, ако не го рестартираш. Нямахме време да му обърнем повече внимание - ама сега не можем да го подкараме. Работи в safe mode i safe mode with networking, но не може да зареди от уиндоуса нормално. Екрана, до който стига, е черен и изглежда - бягащи точки, които образуват вертикални и хоризонтални линии. По-рано мислехме, че е нещо от видеокартата, но май не е така, защото и по-рано успявахме някакси да стигнем до нормален уиндоус. 
Има Аваст, при предишния опит за boot scan изкара някакви троянци, уж ги премести в ... какво чекмедже беше там, но проблемът не се оправи. Сега съм го пуснала в safe mode with networking да го проверява Панда Антивирус онлайн, ще видя какво ще изкара. Някакви съвети - къде да се насочим, от какво може да е предизвикано това? Вирус, хардуер, софтуер? Компютърът е десктоп, макар и не нов, е геймърски, беше с доста добри за десктоп показатели ...

Аз предположих нещо, поисках доп. инфо - ама още няма да коментирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Профилактика на компютъра - чистене от прах, проверка на кабели и вентилатори.

2. Проверка на състоянието на хард диска, може да е тръгнал да си заминава.

3. Чисто нова преинсталация на Windows и инсталиране на всичко както трябва,

Без тези три стъпки да са направени е просто един мазохизъм и нерви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има Аваст, при предишния опит за boot scan изкара някакви троянци, уж ги премести в ... какво чекмедже беше там, но проблемът не се оправи. Сега съм го пуснала в safe mode with networking да го проверява Панда Антивирус онлайн, ще видя какво ще изкара

Явно е за:

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bc%d0%b8-%d0%b5-%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%b2%d0%be-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d1%8f-%d1%81%d0%b5%d0%b3%d0%b0/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Профилактика на компютъра - чистене от прах, проверка на кабели и вентилатори.

2. Проверка на състоянието на хард диска, може да е тръгнал да си заминава.

3. Чисто нова преинсталация на Windows и инсталиране на всичко както трябва,

Без тези три стъпки да са направени е просто един мазохизъм и нерви.

Горе -долу натам се насочих и аз, ама този човек сам няма да направи почти нищо - затова варианта май е само един - сервиз.

"Hit the road Jack and don't you come back ..." before they fix it.  :D

Е-е-е, вие като чуете АВ и веднага ... в темата.  :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в Авастата. Със сигурност системата е омазана до неузнаваемост. Като добавим и ПС, на което не е рпавена профилактика кашата е пълна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в Авастата. Със сигурност системата е омазана до неузнаваемост. Като добавим и ПС, на което не е рпавена профилактика кашата е пълна.

... и някакво ХР, дето кой знае откога е инсталирано и най-вероятно не е оправяно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи и един chkdsk c: /f /r  да се пусне. Да провери msconfig да отметне Normal mode.

Може и пререгистриране с dial-a-fix; реинсталиране на видео драйвъра; почистване с adwcleaner-icon.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да вземе във сейф мод да деинсталира видеодрайверите и да проба , ако тръгне добре ако не тръгне сервиз , както по горе са казали . И защо майка му стара сме отишли на печалбарство в чужбина , а като стане въпрос за даване на пари  :shock11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване