Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daniel95

Проблем с микро-насичания и накъсвания

Препоръчан отговор

Проблема е доста досаден става въпрос за микро насичания  нещо като придърпване на картината през 1-2 секунди  и се получава нещо като пауза по време на движение  може да се определи и като "заекване" на картината по време на игра както и при филми . До момента съм опитвал доста неща и изчетох доста мнения по най-различни форуми но до момента нищо не помогна дори и подмяна на цялостен хардуер . Което ме навежда на мисълта че е нещо софтуерно тоест или от опция някъде трябва да се пипне или пропускам да инсталирам нещо по време на преинсталация та на Windows-a. Ето това е характеристиката на PC-to  ми:

CPU: Intel i5 4590 3,30ghz 
RAM: 8 GB DDR3 1333mhz 
VGA: Gigabyte GTX 660 OC 
PSU: Thermaltake Smart SE 730W
MOBO: Asrock H97 Performance 
HDD: Seagate ST1000DM003 1ER162
Monitor: LG Flatron W2243T

Моля ви ако някой е попадал на подобен проблем и го е отстранил някак си . моля да сподели.  Благодаря ви за отделеното внимание .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да преинсталираш видео драйвъра от тук . Навремето имах една карта на Gigabyte и тя работеше само с нейните си драйвъри от диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези съм ги пробвал вече  няколко часа се занимавах със тестване на различни версии на видео драйвърите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли други предложения ? Нещо по нетипично ? Доста неща вече тествах и проблема се си остава :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро - дали ще е удобно да кажете каква е ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло @pataran е прав видео драйвера прави проблем или библиотека на Windows-a която изпълнява драйверите ресурси. Видео драйверите са за два режима на работа Monitor 1 Generic PnP; Monitor 2 за игри някъде между тези два режима цикли когато излизаш от игра или влизаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OC ми е Windows 7 64 bit . А относно това за 2 та режима на мониторите как може да се отстрани проблема ? Понеже вече едва ли е хардуерен проблема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава и един неприятен вариант - чисто нова преинсталация на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вариант е изпробван многократно вече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последния вариант е пре-инсталация на DirectХ, или актуализацията му забравих да го упомена горе.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз имам един Direct X 9.0c и него си инсталирвам по принцип 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне разбрах че проблема го има във някои игри . При някои сече при други не , но тези които секат съм ги виждал да вървят плавно ( не е като никога да не са вървели ) макар и на по други и по стари конфигурации ( следователно проблема ми не е в монитора със сигурност ) понеже имам и игри които си вървят плавно.  Но искам да уточня че тези игри които са ми насичали не е било от самата игра да е дефектна и явно има вариант да се оправи това . Diablo 2  например пък във Window mode  върви по гладко от колкото на  full screen  това също не мога да си го обясня  и би трябвало и на  цял екран да си върви плавно и гладко .  Дори и скролването по страниците във Google Chrome  понякога е плавно а понякога много накъсва 

Редактирано от Daniel95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави Diablo 2 да ти върви коректно за Windows различен от XP 32 битова версия. Да, има начини, подкарва се, но и постоянно се бъгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С нещо ти е натоварен харддиска докато ти върви играта и не може да си зареди и разкомпресира текстурите навреме и енджина на играта блокира за няколко секунди.

Или просто харддиска ти е много бавен шит...каквито предлагат в уникално тъпия, завладян от малоумници раздел за нови конфигурации в този форум, които са единствените, които с целия си акъл слагат 500гб-тови тошиби с 16мб кеш от 2008-ма година, от стари партиди.

Така че я има и тази вероятност...

Хардда ти е, DM003 на гейт. Значи е натоварен с нещо. Или нямаш достатъчно свободна РАМ.

Забрави Diablo 2 да ти върви коректно за Windows различен от XP 32 битова версия. Да, има начини, подкарва се, но и постоянно се бъгва.

Колко си сигурен в това ? Колко ? Колко си чел ? Колко си пробвал ?

Засега ще се сдържа от това да те нахейтя, но е желателно да не дрънкаш повече такива глупости.

Редактирано от bitch_please (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На няколко машини съм  инсталирал Diablo 2, който са с Windows 7, проблеми има. Често срещани:

1. Не разпознава видеокартата.

2. Не тръгва с правилната резолюция.

3. Блокира и изхвърля от играта.

4. Налагване и насичане без проблема да е в сървъра.

Можеш да ме хейтиш колкото поискаш, това си е твое право стига да спазваш правилата на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може ама все пак не вярвам на такава машина точно диаблото да върви така зле но има и други игри освен нея които започват да насичат за момент ( особенно когато има повече обекти на едно място и действия) с други думи аз си го обеснявам че във чертането на скриптовете и обектите е по бавно и после пак тръгва нормално но като цяло диаблото върви все едно на 30 кадъра харда мисля че ми се товари на моменти но не мога да си обясня защо точно . Пробвах го под AHCI  режим и пак същото сега е на IDE разликата е само във зареждането на Windows-a . Ако имате други идеи кажете . Ще дам и друг пример с две игри GTA Vice City  и GTA San Andreas . Vice city върви много кристално гладко докато San Andreas самата игра обектите трептят при движение  докато при Vice City това го няма . Както при сан андреас така и при диаблото и 2 те игри ми вървят еднакво накъсващо през цялото време  в други игри това го имам само за част от секундата през определен интервал от време а при трети тип игри там нямам никакви проблеми вървят си гладко. Но съм сигурен че тези игри които ми вървят гадно и насичат могат да се оправят понеже съм виждал как вървят плавно ,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен, не е че игрите са тежки или, че има някакъв проблем, а самите игри са стари платформи, а ти ги пробваш с нова и се получават бъгове. Не си мисли, че като си с съвременна конфигурация ще играеш абсолютно всички игри. Има го и обратния ефект мощна нова конфигурация, не и работят старите заглавия. Пробвай съвременните. Ghost, Far cry 4, unity, AW, и т.н Ако там няма проблем значи е от това. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На няколко машини съм  инсталирал Diablo 2, който са с Windows 7, проблеми има. Често срещани:

1. Не разпознава видеокартата.

2. Не тръгва с правилната резолюция.

3. Блокира и изхвърля от играта.

4. Налагване и насичане без проблема да е в сървъра.

Можеш да ме хейтиш колкото поискаш, това си е твое право стига да спазваш правилата на форума.

И ти направи един сърч в гугъл и намери поне 5 фикса и допълнителни кракове, и си изпробвал абсолютно всеки един от тях, нали ?

Стига сега, ако не знаеш как да си го направиш, не е нужно да се включваш в теми и да се правиш на компетентен. Сериозно започваш да дразниш.

Редактирано от bitch_please (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен, не е че игрите са тежки или, че има някакъв проблем, а самите игри са стари платформи, а ти ги пробваш с нова и се получават бъгове. Не си мисли, че като си с съвременна конфигурация ще играеш абсолютно всички игри. Има го и обратния ефект мощна нова конфигурация, не и работят старите заглавия. Пробвай съвременните. Ghost, Far cry 4, unity, AW, и т.н Ако там няма проблем значи е от това. ;)

Не е така както го казваш . Имам един познат който е със Lenovo G500 пак сравнително нов  лаптоп и на него грам не му секат игрите и самото изображение на картината е плавно и гладко на всяка игра която покрива изискванията и . Докато при мен излиза че е въпрос на късмет без значение дали играта и покривам изискванията или не . Също така няма значение дали играта е нова или стара , пример с това дадох между GTA vice city и  gta san andreas  вайс сити е по стара от сан андреас но вайс-а ми върви перфектно плавно и гладко и обектите наоколо се движат плавно докато при сан андреас трептят и не върви плавно . Следователно проблема не е и във монитора ми . Просто е странно когато една игра на някой му върви гладко а на друг не а конфигурациите са сравнително нови. Но проблема е че и той незнае на какво се дължи на неговия лаптоп да вървят гладко игрите даже аз му ги инсталвам по същия начин както и на моето PC.

Еднакъв Windows  по един и същ начин инсталиран една и съща игра и резултата е че на него му върви перфектно а на мен не въпреки че конфигурацията ми е по производителна от неговата. При него могат да му насичат само игри които вече са тежки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ти направи един сърч в гугъл и намери поне 5 фикса и допълнителни кракове, и си изпробвал абсолютно всеки един от тях, нали ?

Стига сега, ако не знаеш как да си го направиш, не е нужно да се включваш в теми и да се правиш на компетентен. Сериозно започваш да дразниш.

За краковете и хакове не би трябвало да говориш. Колкото до фиксовете не всеки път стават. Това, че се дразниш си е лично твой проблем и не мисля да го дискутирам. Diablo2 играя още откакто излезе версията 1.2 без друид и асасин. 

Както и да е, започвам да се отклонявам от темата. Има и доста други по стари игри, които правят проблеми с Windows 7 особено 64 битовата версия, а за Windows 8 просто няма да коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има Vsync на 60Hz  по принцип на 1920х1080 но както бях писал по горе че и на по ниски съм пробвал . За CPU usage понякога има резки покачвания и спадове до 100% но не ги държи 100. и аз съм се чудел дали от там е проблема във неравномерното товарене на ядрата на процесора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има Vsync на 60Hz  по принцип на 1920х1080 но както бях писал по горе че и на по ниски съм пробвал . За CPU usage понякога има резки покачвания и спадове до 100% но не ги държи 100. и аз съм се чудел дали от там е проблема във неравномерното товарене на ядрата на процесора .

Да има покачване на температурата и да се получава "throttling"? Ако и температурата е наред е много възможно да е някакъв нелеп софтуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите не превишават 55-60 градуса под сериозен товар а харда е най студен той 30 градуса неможе да докара 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...