Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Висока температура на процесор

Препоръчан отговор

Закупих си Леново Г555 от продавалник, всичко си му е наред с един дефект, че подърза температура на процесора в спокойно състояние 45-46 градуса. Когато говоря по скп плус някаква сесия с мозила и евентуално теглене на филм с м-торент отива до 65градуса и вентилаторчето започва да върти здраво. Мисля да слоза термо паста, дали ще реши проблема или се прецаках като го закупих. Процесора е  AMD Turion II Dual Core Mobile m520 .Не забива и не лагвa
Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесорът като цяло е топъл. Опитайте да го почистите хубаво и да му смените термопастата. Сложете някоя от хубавите термопасти. Не се наемам да препоръчам, лично аз ползвам такива на СМ. Проверете дали всички елементи на охлаждането прилягат добре там, където контактуват повърхностите. Вземете му охлаждаща подложка - по възможност с един голям вентилатор, а не с няколко малки. Ще свали няколко градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко отворих да видя за какво става дума, открих процесора и върху него имаше нещо намазано , реших да го бутна и ми остана по пръстите . Сигурно това е пастата, но дали трябва да е такава размекната?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко отворих да видя за какво става дума, открих процесора и върху него имаше нещо намазано , реших да го бутна и ми остана по пръстите . Сигурно това е пастата, но дали трябва да е такава размекната?

Като гледам нямаш никакъв опит. По-добре го занеси на сервиз да не си блъскаш после главата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, може да загрява и от инсталираните не нужни боклуци (програми) които не се ползват и така процесора работи на по голямо натоварване. А относно за термопастата, предлагам ти тази http://www.emag.bg/termichna-pasta-arctic-cooling-mx-4-4g/pd/EJ907BBBM/ и ако се навиеш сам да я сменяш изчистваш процесора до блясък както и охлаждането му и тогава намазваш пастата. ;) Много е добра със такава съм и показва повече резултати от които съм очаквал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурите са абсолютно нормални и нямаше нужда да бързате да разбутвате лаптопа. Но при това положение пастата предложена от CASSIO е отлична. И една подложка с централно разположен вентилатор с размери от 140мм нагоре би спомогнал в известна степен за допълнителното охлаждане на машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще я сменя и ще почистя всичко, но ми се стори, че е чист. Относно тази паста в какво състояние трябва да е , мека или твърда. Отворих стария си лаптоп, който е счупен и при него пастата на процесора беше във твърдо състояние. Иначе , да , аматиор съм, но ми е кеф да си правя нещата сам, а пък досега ми се получават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще я сменя и ще почистя всичко, но ми се стори, че е чист. Относно тази паста в какво състояние трябва да е , мека или твърда. Отворих стария си лаптоп, който е счупен и при него пастата на процесора беше във твърдо състояние. Иначе , да , аматиор съм, но ми е кеф да си правя нещата сам, а пък досега ми се получават.

Наименованието "паста" говори само за себе си. Вие преценете кой е правилния отговор.

Red.: Нали искате да се учите? Четете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какъв чипсет си? Ако си с Nvidia чипсет + процесор Турион трябва да черпиш за тези градуси на лаптопа. Температурите са напълно нормални за тази машина. Ако не си сменял термопаста преди това внимавай как ще я поставиш. Във форума има тема, за това как се прави тази процедура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В 3 през ноща се събудих да го изклуча и видях че зарядното не зарезда. Нещо се е скапало . Разглобих основно лаптопа,,з а да видя да не е буксата, но не е .Та в процеса на пълно разглобяване видях че горната част(под клавуатурат) е в прах. Имаше 2 компонента, които стояха до процесора и върху единия имаше засъхнала паста доста дебел слой, четох че дебелия слой мозе да обърне ефекта, а върху другия елемент нямаше никаква. Дано проблема да е в зарядното, сега ще го нося в сервиз. Чува се пищене от него , когато е вклучен в захранването, като го изклучи пищенето развномерно се усилва за 5-10 секунди  и накрая спира.Много кофти покупка ще излезе.. :Д

Video Ati Radeon HD 540v 512mb
Човека от който го купих ми каза, че лаптопа е здрав, но ако се била счупила видео картата , не подлези на ремонт , тъи като била излязла от производство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Video Ati Radeon HD 540v 512mb

Човека от който го купих ми каза, че лаптопа е здрав, но ако се била счупила видео картата , не подлези на ремонт , тъи като била излязла от производство.

Щом ти е казал това значи вероятно и преди е имал проблеми с нея... Носи го на сервиз и не се занимавай да го разглабяш повече, защото ти може да си породил този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в северния мост и зарядното, което губело напрезение не знайно защо, явно повреда. 150лв надолу , а лаптопа го взех за 200 :Д Явно този мост е бил залепен и след отварянето ми да видя дали има паста се е мръднал, а по-късно през ноща се е скапал тотално. Едвам намерих сервиз да ми го оправят до утре, то сигурно и за това ще ме избомбят толкова пари. А щом температурите са нормални реших да го направя. Ако и те не бяха в норма нямаше да се занимавам. Човека от който го взех ще ми прати пък ново зарядно, е разбира се предлози ми да ми го оправят за 110лв(мостът), но трябва да се занимавам с еконти, пратки чакания, а във Вторник пътувам до Гърция и гледам по бързо да стане. Дано издързи там 4 месеца.
Благодаря за отзивите ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване