Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лошо качество при гледане на филми.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Разполагам с лаптоп HP ProBook 450 H0V97EA

Гледането на филми и сериали е с лошо качество. Не е кой знае какво, но е много дразнещо и е като на квадратчета на моменти. Използвам KMplayer + CoreAVC. Гледаното от мен не е HD, но се пак мисля, че може малко по-приемлива картина да се извади. С ГОМ е същата работа. До онзи ден бях с него, но той на моменти замазваше малко картината.

Филми и сериали(350мб) със същото качество ги гледам на телевизора без никакъв проблем. Няма квадратчета.
Бих искала да чуя вашето мнение. Замислих се, че може да махна кодеците и да оставя само КМ, понеже нали си има вградени кодеци. Прилагам и скрийн.

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/401b8dc9796be25dbf74510d6a749bf0/2w/

http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/3aa5bfe741eb0d950f12dd874735ed9a/1v/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махнете допълнително инсталираните кодеци,всички.

Надявам се,че видеодрайверите са инсталирани както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деинсталирайте всички кодеци, кодек пакети (ако имате), почистете с CCleaner.Инсталирайте си Potplayer.Ползвайте LAV филтрите -за филми с ,,лошо,, качество правят чудеса! Има много добър ъпскейл на картината именно на такива филми.Разликата с LAV филтрите е очевадна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ще го направя и ще видя какво е станало :)

Ако не познавате плеъра и настройките му ще Ви е трудно да се справите :)  Предлагам Ви да го инсталирате от този гайд от 

Software Checklist

т.3 LAV Filters Megamix 

Там е с готови настройки на LAV филтъра. После може да си експериментирате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам - вие като отворите качените от вас изображения, виждате ли ги с влошено качество? Ако да - реинсталирайте драйвъра на видеокартата и рестартирайте компютъра. Казвате, на TV се вижда добре - сигналът към TV от компютъра ли е? Ако да - НЕ ПИПАЙТЕ КОДЕЦИТЕ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, с флашка гледам на телевизора.

Няма разлика след като изтрих всичко и инсталирах плеъра от линкчето по-горе с многото работи. Обаче сега не мога да дам скрийн, но е същото положението. Драйвърите са инсталирани нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, с флашка гледам на телевизора.

Няма разлика след като изтрих всичко и инсталирах плеъра от линкчето по-горе с многото работи. Обаче сега не мога да дам скрийн, но е същото положението. Драйвърите са инсталирани нормално сами.

Може ли да обясните какво значи "инсталирани нормално сами" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В шотовете, които си приложила, аз лично проблеми не виждам. Качеството си е точно за като 350 мб. рип на филм и сериал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясните какво значи "инсталирани нормално сами" ?

Нормална инсталация, експресна. А не аз да посочвам едно по едно.

В шотовете, които си приложила, аз лично проблеми не виждам. Качеството си е точно за като 350 мб. рип на филм и сериал.

Не може ли малко по-добре да е. Има твърде голяма разлика с това как е на телевизора и на лаптопа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Не може ли малко по-добре да е...

Може! Казах ви за LAV филтъра-настройките на плеъра зависят от много неща-конфигурацията на PC-то, та дори и OC.Просто експериментирайте малко. За доказателство ето Ви два шота, които направих току що с и без настройки с LAV филтъра (имам си доста настройки с които съм си играл) Просто вижте разликата и сама се убедете:

шот1 без LAV filters

7630742A.png

шот2 с LAV filters

7630754G.png

Разликата е очевадна!

Вгледайте се в детайлите и ще се убедите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам - вие като отворите качените от вас изображения, виждате ли ги с влошено качество? Ако да - реинсталирайте драйвъра на видеокартата и рестартирайте компютъра. Казвате, на TV се вижда добре - сигналът към TV от компютъра ли е? Ако да - НЕ ПИПАЙТЕ КОДЕЦИТЕ!

при мен си се вижда нормално... никакви квадратчета... възмножно е да е от матрицата - всички лаптопи под 1000 лв са с калпави TN матрици...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той струва 1000.

Квадратчетата са на определени моменти само.

И като струва 1000 лв. - какво? ;) Това си е точно бюджетен лаптоп с бюджетна TN матрица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като ,,ивиците,, на бялата стена от шот1 и как ясно се вижда стената на шот2 :)

Казах Ви какво да правите, но Вие си знаете.

Успех с настройките....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо като ,,ивиците,, на бялата стена от шот1 и как ясно се вижда стената на шот2 :)

Казах Ви какво да правите, но Вие си знаете.

Успех с настройките....

Ще карам с него без да го пипам и това е :) Все пак като не разбирам, подобре да не пипам, за да не се влоши. Благодаря все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той струва 1000.

определените моменти да не са бързи сцени? ако е така, е от битрейта на клиповете...

това че лаптопа ти е 1000 лв също не пречи да е калпава матрицата, като погледнеш тъмна сцена на филм от страни бялото и черното не се ли инвертират?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване