Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се влиза в BIOS-a на лаптоп ASUS X551M?

instrument

Препоръчан отговор

Има инсталиран Windows 8, искам да го махна и да сложа 7. Проблемът е че не мога да вляза в BIOS-сетъпа, пробвах с F2, с ESC, с DEL и с какво ли още не, но си влиза директно в осмицата. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А коя е версията на BIOS. Ако е < 5.10 няма да стане да инсталирате Windows 7. Мисля, че е дискутирани това тук - ползвайте търсачката.

http://www.sevenforums.com/installation-setup/264491-cant-install-windows-7-preinstalled-windows-8-laptop.html#post2178898

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А коя е версията на BIOS. Ако е < 5.10 няма да стане да инсталирате Windows 7. Мисля, че е дискутирани това тук - ползвайте търсачката.

http://www.sevenforums.com/installation-setup/264491-cant-install-windows-7-preinstalled-windows-8-laptop.html#post2178898

Проблемът не е да сложа седмица (намерих в други форуми как става това) а въобще да вляза в BIOS-a.

При мен стандартния бутон си е F2, пак X55 серия ми е модела.

Не става с F2, продължава си директно към осмицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин при мен си е с F2, потърсете и в интернет все пак, но това е стандартния бутон. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин при мен си е с F2, потърсете и в интернет все пак, но това е стандартния бутон. :)

Потърсих в Нета, съветват с ESC или F2, не става с никой от двата клавиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрва да си, това е - Del+F10! Благодаря много!

Това ще е някакъв мутирал BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване