Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за смяна на процесор/дънно

Georgiev 97

Препоръчан отговор

Здравейте! Това е първата ми тема и се надявам да е на правилното място!

Сега съм с DualCore Intel Core 2 Duo E7300, 2666 MHz (10 x 267),  дъно- Gigabyte GA-G31M-ES2C v1.

Искам постепенно да си подобря настолния компютър и идеята ми беше да започна с дънното и процесора, а по късно и другите неща, но осъзнах, че старата ми РАМ-2x1 GB DDR2 няма да стане... Въпроса ми е относно избора-спрях се на Интел и3, но понеже  не разбирам много не съм сигурен кой. Гледах този- Intel i3 3240, 3.4Ghz, 3MB, LGA 1155, BOX, 95W. Цена около 200-250 лв. Какво мислите? Съвети какво да правя?

post-346157-0-08708200-1411906823_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей дъното ти подържа Support for an Intel® Core™ 2 Extreme processor/ Intel® Core™ 2 Quad processor/Intel® Core™ 2 Duo processor/ Intel® Pentium® processor/Intel® Celeron® processor in the LGA 775 package

(Go to GIGABYTE's website for the latest CPU support list. 

За да сложиш този процесор ще ти трябва друго дъно както и нова рам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от бюджета ви и от целите,които искате да постигнете.

Дъното ви поддържа и 4-ядрени процесори,от съответното поколение.Но е от значение и какво е захранването ви.

Иначе,за дъно,процесор и рам съвременни,ще ви потрябват близо 400 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продаваш старите дъно, процесор и РАМ, вземаш нови. Това е подхода, няма друг. Отначало караш с вграденото видео или старата видеокарта, но когато вземаш друга видеокарта, внимаваш и за захранването. Значи първо или едновременно трябва да се смени захранването, ако сегашното ти е остаряло и е някой боклук, каквито са повечето. След това мислиш за останалите неща. За начало има и по-евтин вариант - покупка на евтин процесор, който с времето да смениш с по-добър. Лично аз така направих преди 2 години, стартирайки от подобна на твоята конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С парите които ще дадете за ъпгрейд на тази платформа ще може да закупите чисто ново дъно с къде по-производителен процесор. Core 2 Quad серията поостаря, и макар да е производителна просто няма смисъл защото неоправдано държи цени все още. Доста поколения се смениха от въпросното, и естествено производителността е доста по-напред при по-новите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата ми е Nvidia GForce 9600 GT-512 MB. Доста съм си доволен от нея. Искам да си сменя и дъното заедно с процесора просто не разбирам от дъна (и от процесори де ;) ) и искам да ми предложите нещо, което си заслужава. Повтарям-бюджета ми е около 200-250 лева за процесора и още стотина за дъно.  Нещо интелско подходящо за игри и по тежички неща. А пък рама ще го мисля отделно. Мерси много за бързите отговори!

P.S. За захранването честно нз какво е, но със сигурност е тип еднодневка. Ако ми предложите разумна комбинация ще съм много благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да подкарате новите части без да смените рам-паметта.Няма да стане с мислене,а с купуване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата ми е Nvidia GForce 9600 GT-512 MB. Доста съм си доволен от нея. Искам да си сменя и дъното заедно с процесора просто не разбирам от дъна (и от процесори де ;) ) и искам да ми предложите нещо, което си заслужава. Повтарям-бюджета ми е около 200-250 лева за процесора и още стотина за дъно.  Нещо интелско подходящо за игри и по тежички неща. А пък рама ще го мисля отделно. Мерси много за бързите отговори!

P.S. За захранването честно нз какво е, но със сигурност е тип еднодневка. Ако ми предложите разумна комбинация ще съм много благодарен!

Значи ако имаш 250 лева само, ще се наложи да минеш с някой Селерон или Пентиум, които са доста по-бързи от сегашния ти процесор, но са пак двуядрени. За процесор 70, за дъно 80-90 в зависимост какво искаш да връзваш и за РАМ около 70 лева.  Но ако продадеш старите части за стотина лева, имаш възможност и за i3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bildera_, на 28 Септ 2014 - 7:30 PM, написа:

Значи ако имаш 250 лева само, ще се наложи да минеш с някой Селерон или Пентиум, които са доста по-бързи от сегашния ти процесор, но са пак двуядрени. За процесор 70, за дъно 80-90 в зависимост какво искаш да връзваш и за РАМ около 70 лева.  Но ако продадеш старите части за стотина лева, имаш възможност и за i3.

E има хубави предложения за тези пари. Говоря 250лв бюджет Само за процесора. Мисълта ми беше да не купувам всичко наведнъж-искаше ми се постепенно, но то процесора и дъното са свързани, заедно с тях задължително рам и захранване и пак ще е заедно. Можете ли да сглобите идна примерна машина с общ бюджет 500-600 лв макс? 6-8 GB рам, процесор i3, дъно и захранване

http://ardes.bg/cpu-processors/intel#!?min_price=80&max_price=280&attr[392][min]=2.2&attr[392][max]=4&attr[395][min]=2&attr[395][max]=0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E има хубави предложения за тези пари. Говоря 250лв бюджет Само за процесора. Мисълта ми беше да не купувам всичко наведнъж-искаше ми се постепенно, но то процесора и дъното са свързани, заедно с тях задължително рам и захранване и пак ще е заедно. Можете ли да сглобите идна примерна машина с общ бюджет 500-600 лв макс? 6-8 GB рам, процесор i3, дъно и захранване

http://ardes.bg/cpu-processors/intel#!?min_price=80&max_price=280&attr[392][min]=2.2&attr[392][max]=4&attr[395][min]=2&attr[395][max]=0

2014-09-28_202256.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване