Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за покупка на преносим компютър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Трябва да избера лаптоп за филми, интернет, скайп и тн. Ще се гледат много филми на него. Бюджета е 400 евро и предпочирам сега да избера максималното за този бюджет и да се използва по-дълго време. Лаптопа ще го закупя от Франция.

Ето линк към магазин от който често пазаря - линк

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То всички стават за това, което искаш, дори и Chromebook-ците! Но така и не намерих "нормален" лаптоп, който да ти препоръчам! 

Какво имам в предвид "нормален" лаптоп... всички модели, които видях до 650 евро, процесорите им са запоени към дъното или са с нормален процесор, но с отделна видеокарта! Като последния вид много надвишава бюджета ти!

Запоените процесори дефектират след време (отпояват се), а ремонтът им след това е много сложен и скъп и няма гаранция, че пак няма да ти появи същия проблем! 

Ако искаше линк към БГ магазин, веднага щях да ти препоръчам поне 10-20 модела за 800лв., като всеки от тях щеше да издържи доста време! :)

Покажи ни друг магазин, който да има по-голям избор от модели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То всички стават за това, което искаш, дори и Chromebook-ците! Но така и не намерих "нормален" лаптоп, който да ти препоръчам! 

Какво имам в предвид "нормален" лаптоп... всички модели, които видях до 650 евро, процесорите им са запоени към дъното или са с нормален процесор, но с отделна видеокарта! Като последния вид много надвишава бюджета ти!

Запоените процесори дефектират след време (отпояват се), а ремонтът им след това е много сложен и скъп и няма гаранция, че пак няма да ти появи същия проблем! 

Ако искаше линк към БГ магазин, веднага щях да ти препоръчам поне 10-20 модела за 800лв., като всеки от тях щеше да издържи доста време! :)

Покажи ни друг магазин, който да има по-голям избор от модели!

Ето линк към друг магазин, а в краен случай ми предложете нещо от български магазин.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От всички, които видях, само това не  бе запоено -  ESSENTIELB Smart'MOUV 1506-3

Но пак надвишава бюджета ти... Имаше и вариант до 400 евро с i3, но пак беше запоен към дъното! 

От БГ:

HP PROBOOK 450 H0W53EA - 600 лв.

HP ProBook 4540s H5J44EA - 800 лв.

- HP ProBook 450 F7Y06ES - 800 лв.

HP ProBook 450 H6P81EA - 820 лв., но с i5 ;)

Тези 4-те модела са най-оптималното - добър процесор, без да е запоен или запоена видеокарта... И има не малко алуминии за сглобката! :)

Иначе има още варианти: HP 250 G2 F0Y85EALenovo IdeaPad B590 59-422116, LENOVO G500 / 59403137, Acer E1-531-B8304G50MnksLenovo IdeaPad B590 59-370473Fujitsu Lifebook A512 A5120M72A5EE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе да, видео чип разлепен може би, но разпоен процесор.... Това за мен не е проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе да, видео чип разлепен може би, но разпоен процесор.... Това за мен не е проблем.

Старото Леново на майка с атомче, точно така си отиде по дяволите!

Мир на транзисторите му! :(

Какво ви е мнението за този лаптоп?

Въпреки че е 4-ядрен, пак е запоен! :) Но не е толкова слабичък, всъщност е най-мощния вариант от запоените на Intel... Иначе от AMD запоените има и по-мощни! :)

Иначе варианта дето ти дадох горе от френския магазин, е много, много по-мощен и не е запоен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Старото Леново на майка с атомче, точно така си отиде по дяволите!

Мир на транзисторите му! :(

Справка в гугъл. 

Ето и точният цитат: 

Heat conduction[edit]

A further advantage of BGA packages over packages with discrete leads (i.e. packages with legs) is the lower thermal resistance between the package and the PCB. This allows heat generated by the integrated circuit inside the package to flow more easily to the PCB, preventing the chip from overheating.

;)

Това че твоя си е отишъл така, не значи, че запоеното е лошо попринцип. Лоша може да е спойката, както и начина на употреба. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Справка в гугъл. 

Ето и точният цитат: 

;)

Това че твоя си е отишъл така, не значи, че запоеното е лошо попринцип. Лоша може да е спойката, както и начина на употреба. 

А вие имате ли някакво предложение за лаптоп?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затруднявам се да намеря нещо, което със сигурност да мога да кажа, че си заслужава. 

Иначе съм съгласен с предложението за HP Probook 450  и 4540s - отличен избор са. За тази сума, едва ли ще се намери по-високо качество. Стига да ги намерите някъде по Франция...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да го поръчаш от amazon.fr:

HP ProBook 4540s H5V04ES;

HP ProBook 450 H6R34ES

Иначе като че ли 4540s е по-здравия от 2-та... но ти си прецени! :)

И след време като отделиш 50-70 евро, можеш да му добавиш едно SSD и ще литне - например Windows-a ще буутва за 7-8 секунди! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам mac book pro, диагностицираха го, че има лоши сектори по хардиска и трябва да го сменя. 

Някакви предложения за добра цена на хардиск?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Кой лаптоп може да ми препоръчате от серията на HP Probook от този сайт. Смятам, че ще добра идея да му се добави SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой лаптоп може да ми препоръчате от серията на HP Probook от този сайт. Смятам, че ще добра идея да му се добави SSD.

Този, който е подходящ за теб, го няма в laptop.bg ... 

HP ProBook 450 E9Y47EA - има го в доста магазини ... можеш да си избереш от кой ще го вземеш!

Иначе няма никакво значение от кой магазин ще го вземеш, ако се притесняваш за гаранцията - бъди сигурен, че няма да имаш проблеми с това!

При проблем с компа, отиваш в сайта на HP и намираш най-близкия оторизиран сервиз и го даваш там!

А и всички изброени магазини, са онлайн такива и т.е ако си поръчаш лаптопа онлайн, можеш до 14 дни да го върнеш, без да даваш някаква причина за това (законът ти го позволява)! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що и Amd A10  процесорите са добри ?Що трябва да е Интел ?

http://www.amd.com/en-us/products/processors/notebook-tablet/apus

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що и Amd A10  процесорите са добри ?Що трябва да е Интел ?

http://www.amd.com/en-us/products/processors/notebook-tablet/apus

Ето я AMD алтернативата в този ценови диапазон - HP ProBook 455 G2 G6V94EA

AMD A8-7100 vs i3-4000M - ето я разликата в производителността!

А и AMD-то е запоен към дъното, което си е риск според мен и само времето ще покаже дали модели лаптопи ще са надеждни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване