Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за отваряне на двд диск с епикриза?

bakottv

Препоръчан отговор

Не знам дали е за тук въпроса, но ако не е моля преместете темата. Диска е записан от лапобатория Русев в Плевен http://www.mdlrusev.com/ и е на една колежка. Казали са и да си направи копие на диска, за да може този да бъде съхраняван при нея оригинала, а при нужда в други клиники да им дава копието. Проблема е обаче, че нито нейния, нито моя компютър отварят диска. Помислих си, че нещо писачките не го четат и за това пуснах темата тук. При нея си изписва, че няма съдържание на диска, а при мен излиза надпис "Плъзнете файловете в тази папка и ги добавете към диска". Запис има, защото като го обърна и погледна има около 5мм. записано. Как може да стане копирането на диска? А и защо не са го направили от лабораторията копието не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С каква програма се опитваш да направиш копие?

Не съм стигал до програма, защото още файловия мениджър не отваря диска.

по-точно става дума не за  "епикриза" а диск с изображения от Скенер ( ЯМР) , нали ?

Не знам дали е от скенер, но са и казали, че трябва да си направи копие, и че било епикризата и от лабораторията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм стигал до програма, защото още файловия мениджър не отваря диска.

пробвай директно с Clone DVD - с някоя от тези програми 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми има два диска с различни неща - вече  май всичко го хвърлят на дискове.

Не съм сигурен какъв беше формата, но май диска беше самостартиращ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази никога не съм я ползвал, но ImgBurn много пъти! С него може да опита направо да създаде огледален .iso  файл на целия диск, който после да запише на новия като копие! До колкото съм запознат прави 1 към 1 копие на оригиналния диск по този начин!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Clone DVD  по същия начин ли копира диска т.е. както другите са писали чрез създаване на iso файл?

Имам инсталиран ImgBurn-а, но дали ще стане с него?

Тази никога не съм я ползвал, но ImgBurn много пъти! С него може да опита направо да създаде огледален .iso  файл на целия диск, който после да запише на новия като копие! До колкото съм запознат прави 1 към 1 копие на оригиналния диск по този начин!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш My Computer, след като си вкарал диска, виждаш ли да отчита съдържание (обикновено изписва "... МВ заети от ... GB). С ляв или десен бутон успяваш ли да отвориш диска и какво има на него - папка с файлове, само файлове? С какво разширение? Или при опит за отваряне "зависва"? Подобно нещо ми се е случвало с диск, записан на мултисесия, която не е била затворена, и следващият компютър не искаше да го отвори. Компютърът, на който беше записан, отваряше диска без проблем. И сто пъти да го клонираш, все тая. Това, че са го записали на DVD-подложка, също нищо не значи - просто са имали такава под ръка.

А обикновено епикризите ги записват в най-обикновени .pdf-файлове (през мен са минали стотици). Ако е нещо друго, трябва да видя къде ми е кристалната топка... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

А обикновено епикризите ги записват в най-обикновени .pdf-файлове (през мен са минали стотици). Ако е нещо друго, трябва да видя къде ми е кристалната топка... :)

Не, както казах вече - става дума за диск с изображения от скенер.

Лаборатория "Русев" ( за първи път ги чувам ) си нямам идея какво използват, но това си е самостоятелна програма с autorun, която записва избраженията със собствен формат и т.н. 

И понеже знам кои работят там -най вероятно след записването на диска не са финиширали процеса и...до там.

Предполагам обаче, че ще може да се поиграе със съдържанието на сегашния диск.

Ако ли не -трябва да се идва до Плевен и да се иска нов диск, записан вече както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като отворя My Computer и с десен клик върху писачката (чисто нова LG Sata е, и е правила само три записа до сега), показва това:

51b664b51c416467.png

А като отворя директо писачката с диска в нея показва това:

a266c5644e4bdec6.png

Ето и как се мижда в My Computer:

e52ea3e21544f556.png

п.п. А дали ще стане със създаването на iso образ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, както казах вече - става дума за диск с изображения от скенер.

Лаборатория "Русев" ( за първи път ги чувам ) си нямам идея какво използват, но това си е самостоятелна програма с autorun, която записва избраженията със собствен формат и т.н. 

И понеже знам кои работят там -най вероятно след записването на диска не са финиширали процеса и...до там.

Предполагам обаче, че ще може да се поиграе със съдържанието на сегашния диск.

Ако ли не -трябва да се идва до Плевен и да се иска нов диск, записан вече както трябва.

Мда, прав си - поне според картинката на сайта им...

Остават горните въпроси - вижда ли се някакво съдържание изобщо, или да ходи жената да им се моли да го презапишат в някакъв по-човешки формат?

EDIT: Toва от последната картинка успяваш ли да го отвориш с двойно кликане върху него или с десен бутон?

Това:

e52ea3e21544f556.png

Не, няма да стане с .iso-образ. Само ще му клонираш дефектите, т.е. вместо един неотварящ се диск ще си имаш два.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я го пусни с някое линукс дистро да видиш дали няма да извади какво има на диска.

Пуснах УСУ-то преди малко, но никаква реакция при поставяне на диска в писачката. Нямам идея защо. Даже и като стартирах K3b нищо не вижда в писачката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя диск да няма някаква защита, или нещо подобно?След прочетеното до тук , ако не стане и с тази програма , мисля диска просто е прецакан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти ги чуваш да първи път, аз също (да не се налага), но според техните думи

Медико-диагностични лаборатории Русев ЕООД е най-голямата и най-старата в България частна
медицинска структура за специализирана ядрено-магнитно-резонансна диагностика.
......................
Лаборатории Русев първи в България разполагат с централен архив и дигитална връзка, което дава възможност за бърза и качествена консултанска помощ във всяко от подразделенията и в страната.

Когато сложиш диска в устройството и дадеш "Автоизпълнение" (или там квото беше) - става ли нещо ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя диск да няма някаква защита, или нещо подобно?След прочетеното до тук , ако не стане и с тази програма , мисля диска просто е прецакан.

Не знам! Възможно е, но защо тогава са и казали да си направи копие? Ето какво ми показа ImgBurn като опитах да създам с него iso файл:

e4b1219b130826c8.png

823f188cd5e5efba.png

Фалова система UDF Такава за първи път срещам. Явно за това не се вижда нищо при опит за отваряне на диска. След като направих копието обаче се асоциира с VLC плеъра, а след опит за отварянето му излиза тази грешка:

79c890ef98fbf0d6.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

UDF

Според прикачените илюстрации:

1. State of last session: Incomplete.

2. UNDF is an undefined file. This may be because it is corrupted, or it is still in the process of being downloaded, and therefore vital information is missing. It is not a file type. Източник

Съвет: опитай просто с десен бутон върху устройството - "Отваряне", и ако се види нещо използваемо вътре, добре. Ако не - да отива жената (да им пише, да им се обади и т.н.) и да ги моли да си оправят грешката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвет: опитай просто с десен бутон върху устройството - "Отваряне", и ако се види нещо използваемо вътре, добре. Ако не - да отива жената (да им пише, да им се обади и т.н.) и да ги моли да си оправят грешката.

Опитах, но се получава същото като на втората снимка от #12-ти пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах, но се получава същото като на втората снимка от #12-ти пост.

Значи остава ти това :

....да отива жената (да им пише, да им се обади и т.н.) и да ги моли да си оправят грешката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече и се обадих да и кажа. За съжаление трябва да пропътува над 100км. до Плевен, за да си оправят проблема. Като се върне от там ще пиша какъв е резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега , диска ти е прецакан  :( изобщо не се мъчи да го записваш с която и да е програма , че просто не си вижда нищо  :no-no: остава да пробваш ако е мултисесиен и не вижда сесията да пробваш с IsoBuster дали ще я видиш .

Ако е от скенер ще е над 300 мб а не 5  :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я им се обади по телефона да ти праснат данните на арфив и да ти го качат на някой файлообменник и да ти пратят линка по мейл. Хич не трябва да се разкарваш. А този диск просто е прежакан при записа. Дали каката си е чоплола ноктите, не знам. Но и аз не съм ги чувал. А ако ще се разкарва, да дублира и на флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

телефоните им софийски  :(  явно имат чак и колцентър  :)

Едва дали някой ще седне да се разправя да издирва и качва данни на сървър , да не говорим и за грамотността . Те едвам са научили на диск да записват  :) дано поне имат архив , не трият данните от компютъра . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване