Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 29.09.2014 г. в 21:11, ivan343 написа:

ucha.se

пробвах с 5-6 програми/добавки към бразуъра - с нито една не се получи...

http://fvdmedia.com/fvd-quick-guide-new/

С това ги ловя всичките или поне всички които пробвах.
Нещо всъщност не ми е особено ясно - СЛед като се абонираш получаваш достъп до допълнително съдържание което не е достъпно за останалите ли?
Щото ако да там ще трябва да се плати за да се тества.

на 31.03.2017 г. в 12:47, XYconstant написа:

Не се осигурявя от държавата, а и хората, които го правят не го правят за собствено удовлетворение, че да работят за без пари.

Мдаа не го правят за собствено удовлетвроение а за да помагат на децата, а да вземаш пари от децата е няма такава простотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да намираш стимул да правиш нещо, и то качествено, ще ти е нужен именно финансовия стимул. Ни едно дете няма кредитна/дебитна карта, "че да му взимат на детето парите!!".

В магазина, когато майка пазарува за децата си, не й ли взимат парите? Когато ходят на школа по чужд език или някой кръжок?

Много соц мислене, че всичко трябва да е безплатно. Инвестицията в себе си в най-честия случай струва пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, XYconstant написа:

За да намираш стимул да правиш нещо, и то качествено, ще ти е нужен именно финансовия стимул. Ни едно дете няма кредитна/дебитна карта, "че да му взимат на детето парите!!".

В магазина, когато майка пазарува за децата си, не й ли взимат парите? Когато ходят на школа по чужд език или някой кръжок?

Много соц мислене, че всичко трябва да е безплатно. Инвестицията в себе си в най-честия случай струва пари.

Има разлика между това мама да купи шоколад и образованието на едно дете, парите не са всичко на тоя свят, жалко че почти не останаха хора които да го осъзнават това нещо.

Апо-добър стимул от това да видиш дори една детска усмивка за която си виновен именно ти, няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата? Как тия от Милка смеят да искат левче за шоколад и от това левче да зависи усмивката на едно дете?

Усмивката не храни семейство.

Ако си професионалист в нещо, то най-малко ще си цениш усилията и лишенията, които са те докарали дотам, защото детето ти като се прибере вечерта и каже, че иска шоколад, ще му КУПИШ, а няма да му кажеш "усмихвай се, все някой ще ти даде", нали?

И да, образованието е много по-важно от 1-100-1000 шоколада. В ерата на интернета и на безплатното съдържание, където ако живееш 100 години и четеш 24/7 няма да можеш да изчетеш всичко, то да се жалваш, че уча.се (в случая) искат някакви пари, за да поддържат екип от професионалисти, да плащат за разходи по сайта (защото с усмивки не става) ......

Въобще този начин на мислене е пагубен.

На всичкото отгоре, един тийнейджър би предпочел всеки ден да дава (майка му) по 5 лева за цигари (150 лв/месечно), а същите тия пари, когато става въпрос за образование, да ги вижда като безсмислено затворени и да не вижда никакъв смисъл в това да инвестира в себе си.

И да, парите са едно от най-важните неща в този момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XYconstant написа:

Каква е разликата? Как тия от Милка смеят да искат левче за шоколад и от това левче да зависи усмивката на едно дете?

Усмивката не храни семейство.

Ако си професионалист в нещо, то най-малко ще си цениш усилията и лишенията, които са те докарали дотам, защото детето ти като се прибере вечерта и каже, че иска шоколад, ще му КУПИШ, а няма да му кажеш "усмихвай се, все някой ще ти даде", нали?

И да, образованието е много по-важно от 1-100-1000 шоколада. В ерата на интернета и на безплатното съдържание, където ако живееш 100 години и четеш 24/7 няма да можеш да изчетеш всичко, то да се жалваш, че уча.се (в случая) искат някакви пари, за да поддържат екип от професионалисти, да плащат за разходи по сайта (защото с усмивки не става) ......

Въобще този начин на мислене е пагубен.

На всичкото отгоре, един тийнейджър би предпочел всеки ден да дава (майка му) по 5 лева за цигари (150 лв/месечно), а същите тия пари, когато става въпрос за образование, да ги вижда като безсмислено затворени и да не вижда никакъв смисъл в това да инвестира в себе си.

И да, парите са едно от най-важните неща в този момент.

Мдаа най важното нещо на света са парите, всеки прави нещата само за пари, всеки си има цена бла бла бла бла бла...
Гади ми се от тая мантра!

Обаче не ми се спори, затова само ще кажа съвсем на кратко онова което опитах и по-горе но очевидно не си ме разбрал - Има неща които са много ама много по-важни от загубената цветна хартия за която куцо, кьораво и сакато е позинало, докато света не я разбере тая простичка истина нищо добро не ни чака.

Жив и здрав! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай ги тия неща, по-важни, да ги видим и тях. На мен пишеш "бла бла бла", но с последния си пост говориш за някакви имагинерни неща, които само ти си знаеш.

Кажи го това горе на някое детенце, борещо се за живота си, който зависи точно от "цветна хартия", кажи го и на голямата част български пенсионери, които чакат пенсия, за да оставят 1/2 от нея в аптеката и по този начин да подсигурят съществуването си в следващия месец. Това е тежката действителност. Не някакви розови глупости, които се опитваш да прокрадваш.

Явно си на възраст, в която паричките ти идват наготово и се вливат във все невзрачни и неважни неща и затова мисленето ти изглежда по този нелеп начин. Ако е така, рано или късно ще разбереш, че за да оцелееш, ще ти трябват пари, освен ако не решиш лятото да ядеш сливи по улицата, а зимата знам ли ... жълт сняг. Лекуване на грип с прегръщане на дървета, молитви и медитация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, XYconstant написа:

Дай ги тия неща, по-важни, да ги видим и тях. На мен пишеш "бла бла бла", но с последния си пост говориш за някакви имагинерни неща, които само ти си знаеш.

Кажи го това горе на някое детенце, борещо се за живота си, който зависи точно от "цветна хартия", кажи го и на голямата част български пенсионери, които чакат пенсия, за да оставят 1/2 от нея в аптеката и по този начин да подсигурят съществуването си в следващия месец. Това е тежката действителност. Не някакви розови глупости, които се опитваш да прокрадваш.

Явно си на възраст, в която паричките ти идват наготово и се вливат във все невзрачни и неважни неща и затова мисленето ти изглежда по този нелеп начин. Ако е така, рано или късно ще разбереш, че за да оцелееш, ще ти трябват пари, освен ако не решиш лятото да ядеш сливи по улицата, а зимата знам ли ... жълт сняг. Лекуване на грип с прегръщане на дървета, молитви и медитация...

Е точно това е по-важното бе драги - Живота на детето, живота на мъжа, на жената дори на животното, здравето, образвонаието...
Значи според теб е нормално едно дете да умре защото няма пари?

Ти изобщо чуваш ли се?

А за моите парички не бригай, имам си и не се оплаквам, и правя пре много неща ей така за другите без да очаквам печалба, похарчил съм толкова пари за такива неща че ти е бедна фантазията и не виждам защо трябва да ги кътам, денс съм тук, утре ме няма, в дупката няма да ми сложат като пукна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичаш да замиташ изреченията ми под килима и да си разсъждаваш върху някакви твои си, измислени неща. 

Казвам КАКВА Е ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА и това, че не ти хараесва и мислиш, че по друг начин би било по-добре, изобщо не я омаловажава. Всеки е свободен иначе да си ходи с розовите очила.

Даже и в не толкова далечното минало, когато е нямало пари, хората, които отглеждат пшеница са разменяли част от реколтата си за месо и всякакви други неща от първа необходимост. За жалост, всичко това, което се случва се нарича естествен отбор и е заложено в природата, съществува и при животните. Най-оправните и пробивните винаги ще командват и определят правилата.

Орева темата, че видиш ли някакъв сайт се е специализирал в това да поднесе синтезирано уроците, които учениците имат в учебниците, имат и в интернет - БЕЗПЛАТНО. Не живееш в соц, събуди се. Имаш избор затова дали ще се абонираш за дадена услуга или не, нямаш пистолет опрян в челото. Не е реално да те открехвам аз за това, че днешният живот, в огромна степен се живее с пари и ако имаш пари, то ще живееш много по-добър живот от останалите (като изключим шанса за нелечими болести). 

Всъщност, от наивност като твоята, 99% от циганите са идеалното отражение на това какво се случва, когато даваш ежемесечно на някой даром. Пръста няма да си мръдне човек, който знае, че така или иначе ще получи нещо.

Иначе специално за уча.се, доста от училителите по училищата се скатават, пускайки в час на децата клипчета именно от този сайт, и ако си по-прозорлив би усетил какъв ресурс от държавните пари се концентрира и разпределя за заплати между хора, чиито труд е усложливо заместен точно от тези "лоши хора, които искат да си платиш за услуга". Ако с 1/100 от тия пари се изгради сайт (държавен), на който да се качват учебни ресурси (безплатно), то състоянието няма да е никак по-лошо от сега. Мое мнение. ;)

Препоръчвам и ТОВА ЧЕТИВО по темата е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XYconstant написа:

Обичаш да замиташ изреченията ми под килима и да си разсъждаваш върху някакви твои си, измислени неща. 

Казвам КАКВА Е ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА и това, че не ти хараесва и мислиш, че по друг начин би било по-добре, изобщо не я омаловажава. Всеки е свободен иначе да си ходи с розовите очила.

Даже и в не толкова далечното минало, когато е нямало пари, хората, които отглеждат пшеница са разменяли част от реколтата си за месо и всякакви други неща от първа необходимост. За жалост, всичко това, което се случва се нарича естествен отбор и е заложено в природата, съществува и при животните. Най-оправните и пробивните винаги ще командват и определят правилата.

Орева темата, че видиш ли някакъв сайт се е специализирал в това да поднесе синтезирано уроците, които учениците имат в учебниците, имат и в интернет - БЕЗПЛАТНО. Не живееш в соц, събуди се. Имаш избор затова дали ще се абонираш за дадена услуга или не, нямаш пистолет опрян в челото. Не е реално да те открехвам аз за това, че днешният живот, в огромна степен се живее с пари и ако имаш пари, то ще живееш много по-добър живот от останалите (като изключим шанса за нелечими болести). 

Всъщност, от наивност като твоята, 99% от циганите са идеалното отражение на това какво се случва, когато даваш ежемесечно на някой даром. Пръста няма да си мръдне човек, който знае, че така или иначе ще получи нещо.

Иначе специално за уча.се, доста от училителите по училищата се скатават, пускайки в час на децата клипчета именно от този сайт, и ако си по-прозорлив би усетил какъв ресурс от държавните пари се концентрира и разпределя за заплати между хора, чиито труд е усложливо заместен точно от тези "лоши хора, които искат да си платиш за услуга". Ако с 1/100 от тия пари се изгради сайт (държавен), на който да се качват учебни ресурси (безплатно), то състоянието няма да е никак по-лошо от сега. Мое мнение. ;)

Препоръчвам и ТОВА ЧЕТИВО по темата е.

Оревал съм? Ти ревеш бре байно, аз само казах че това не е редно според мен и ти почна да пишеш фермани как всичко струвало пари и създателите на въпросната платформа трябало да се одовлетворяват, после пак ти захапа темата за детското здраве и т.н.
Разгледай добре хронологията на разговора който водим.
За последно - Парите не са всичко на тоя свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...