Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с драйвер на видеото при лаптоп Asus X54H

Препоръчан отговор

Пробвах за версия HD 6xxxm (понеже пише, че е Radeon 6470m 1 GB на лепенка под клавиатурата, а машинката не е моя) и не стана.Опитах и с Auto detect.Тя пък ми свали за 7xxx.
И в двата случая след инсталацията и рестарта минава анимираното лого на Windows 7 и екрана просто става черен.Логва се и зарежда десктопа (така мисля понеже чувам звука при Log In), но просто няма картина :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирай си AIDA64 и ще разбереш каква е картата. така на сляпо само мажешшшшшшшшшшшшшшшшш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам AIDA64 Engineer и там показва това
Video Adapter    Standard VGA Graphics Adapter  (16 MB)

3D Accelerator    AMD Radeon HD 6470M (Seymour)

В краен случай ще пробвам с Windows 8.1, но дано да не се наложи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си драйвера от сайта на Асус.Намираш си точният модел на машината и съобразяваш с операционната система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах за версия HD 6xxxm (понеже пише, че е Radeon 6470m 1 GB на лепенка под клавиатурата, а машинката не е моя) и не стана.Опитах и с Auto detect.Тя пък ми свали за 7xxx.

Имах предвид точно за драйвери от официалният сайт на AMD за този модел видеокарта.Иначе на сайта на Asus за този модел лаптоп има 3 драйвера за видеокартата, но всички са за карти на Intel и всички дават грешка

Your computer does not meet the minimum requirement for installing the software.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид точно за драйвери от официалният сайт на AMD за този модел видеокарта.Иначе на сайта на Asus за този модел лаптоп има 3 драйвера за видеокартата, но всички са за карти на Intel и всички дават грешка

Your computer does not meet the minimum requirement for installing the software.

То за този модел на сайта не дават да има с друго видео освен интел!Сигурен ли сте ,че това е модела!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо се инсталира драйвера за вградената интелска карта и тогава за външната Radeon.

Не колега те са или само с Интел или само с АМД-неговия е с АМД!Аз предполагам ,че модела е Asus X54HY ако не автора да пробва драйвера за него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не колега те са или само с Интел или само с АМД-неговия е с АМД!Аз предполагам ,че модела е Asus X54HY ако не автора да пробва драйвера за него!

Мда може да си прав, аз не погледнах. Грешката е моя, извинявам се! Не обърнах внимание от първия пост на това, че след като инсталира драйвера и рестартира, екрана остава черен, което си е грешен драйвер. Тъй, че прав си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен съм, че модела на лаптопа е X54H, а не X54HY.На 2 лепенки го пише.Реших все пак да пробвам, колкото за спорта и то взе, че стана не знам как :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен съм, че модела на лаптопа е X54H, а не X54HY.На 2 лепенки го пише.Реших все пак да пробвам, колкото за спорта и то взе, че стана не знам как :)

Така е съвременната електроника! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване