Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Картината на монитора изчезва

pruschev

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем: от време на време картината на монитора ми изчезва но компютърът продължава да работи. Например говоря с някого по Skype и картината изчезва, но същевременно продължавам да чувам и те ме чуват. За да го оправя трябва да ресна компютъра. Опитах със замяна на монитора, но проблемът продължи. Най - интересното е картината изчезва когато не правя нищо особено. Никога не е ставало по време на гейминг или разни по - затормозяващи задачи. Имам този проблем от около половин година и наистина се надявам да успеете да ми помогнете. 

Ето характеристиките на конфигурацията ми :

MAIN BOARD ASUS Z87-A/LGA1150
   CPU I7-4770K/3.5GHz/8MB/LGA1150
   FAN Arctic Cooling Freezer i11 LGA1150/2011
   RAM CORSAIR 2X8GB Vengeance DDR3 1600MHz 1.5V CL9
   HDD 1T SG SSHD ST1000DX001
   VIDEO CARD SAPPHIRE R9-290-4GD5
   CASE FD DEFINE R4 BLACK
   CORSAIR Builder Series CX 750Watt
   CD LG GH24NSB0 DVD RW BLACK
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако не пипам клавиатурата или мишката и при мен гасне след 5 мин.Ако само говориш по микрофона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако не пипам клавиатурата или мишката и при мен гасне след 5 мин.Ако само говориш по микрофона.

Не пичага, правя си нещо там и картината изчезва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опита ли да ъпдейтнеш драйверите? А с рестарт на монитора не се ли оправя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опита ли да ъпдейтнеш драйверите? А с рестарт на монитора не се ли оправя?

С последните драйвери съм. С рестарт на монитора не се получава. Трябва да рестартна целия компютър за да се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включи монитора на друг компютър да се разбере той ли изключва или видеокартата/компютъра се гъбарка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включи монитора на друг компютър да се разбере той ли изключва или видеокартата/компютъра се гъбарка.

Пробвах и проблема пак се получаваше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е в монитора...хм, колко е стар монитора? Може пък скоро да предаде Богу дух... Опитай да сложиш друга видео карта (ако проблема не е от монитора) и кажи какво става ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си преинсталирах ос-а и няколко часа сичко беше ок. След това осъзнах че не съм инсталнал драйверите на видеото и че карам на видеото на процесора. Почти веднага след като инсталнах драйверите на видео картата проблема пак се появи. Махнах видео картата от компа и от тогава сичко е ок. Проблема е видео картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава защо се получава със същият монитор на друг компютър същият проблем? И неговата карта ли е проблемна?

Същият компютър с друг монитор съм пробвал. Проблема не е в монитора. Монитора си е на половин година и си е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е значи е видеото, ама онзи коментар, така сте го написал, че се разбира точно обратното - че сте пробвал монитора на друг компютър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е значи е видеото, ама онзи коментар, така сте го написал, че се разбира точно обратното - че сте пробвал монитора на друг компютър!

Да, видях. Извинявам се :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване