Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hewlett packard deskjet 870cxi през рутер?

monster951

Препоръчан отговор

здравейте колеги,

Имам проблем с принтера,вързал съм го към рутера чрез една "джиджавка" printserver n6125.Обаче компа не може да ми засече принтера пробвах с автоматично засичане и неще мъчих се да намеря и драйвъри ама няма такива за windows 7.Моля помогнете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

Имам проблем с принтера,вързал съм го към рутера чрез една "джиджавка" printserver n6125.Обаче компа не може да ми засече принтера пробвах с автоматично засичане и неще мъчих се да намеря и драйвъри ама няма такива за windows 7.Моля помогнете :)

Проверете в маршрутизатора какво ИП е присвоено на принт сървъра и след това опитайте с това ръководство: http://kb.linksys.com/Linksys/GetArticle.aspx?docid=69efd80e2ea44d948fea2365d3e0c9eb_Configuring_TCP_IP_Printing_on_the_PrintServer_on_Windows_7.xml

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как да разбера какво ip е зададено на принт сървъра от маршрутизатора?Извинявам се за тъпите въпроси но,не ги разбирам много много тея неща.Ако има значение рутера ми е tp-link tl-wr740n

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A UPnP Device Host услугата включена ли е на компютъра? Рутърът вижда ли се в Explorer->Network?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от статията, дадена от @capnemo, няма ли ефект?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не проблема при тази статия е, че моя принтер го няма в списъка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не проблема при тази статия е, че моя принтер го няма в списъка.

Изберете вашия. АКо нямате драйвер за вашата ОС пробвайте с някой от Generic драйверите.

И не сте търсил драйвер, аз го намерих за 15 секунди!!!!

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=us&lc=en&product=58744

П.П. И за да проработи процеса трябва да сте инсталирал драйвера предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ип адреса който е присвоен лесно ще намерите на уеб интерфейса на маршрутизатора - > раздел DHCP -> DHCP Client List.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP нали са си дружки с M$ - почти всички техни драйвъри са достъпни през Windows Update.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP нали са си дружки с M$ - почти всички техни драйвъри са достъпни през Windows Update.

Да, базовите драйвери за популярните домашни и бизнес модели са си достъпни, много от тях даже вградени в ОС :)

Но на сайта си производителя предлага големи програми, които предлагат и допълнителни възможности за настройки и разни глезотии :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, когато не става дума за базова функционалност на устройство, задължително се "оре" ( :) ) сайта на производителя- дали за разширени настройки, дали за ремонти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

мерси за отговорите ама аз го метнах вече тоя принтер оказа се че интерфейс буксата т.е. тази която приема информацията за файла който трябва да се принтира не функционира мерси много все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...