Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hewlett packard deskjet 870cxi през рутер?

monster951

Препоръчан отговор

здравейте колеги,

Имам проблем с принтера,вързал съм го към рутера чрез една "джиджавка" printserver n6125.Обаче компа не може да ми засече принтера пробвах с автоматично засичане и неще мъчих се да намеря и драйвъри ама няма такива за windows 7.Моля помогнете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

Имам проблем с принтера,вързал съм го към рутера чрез една "джиджавка" printserver n6125.Обаче компа не може да ми засече принтера пробвах с автоматично засичане и неще мъчих се да намеря и драйвъри ама няма такива за windows 7.Моля помогнете :)

Проверете в маршрутизатора какво ИП е присвоено на принт сървъра и след това опитайте с това ръководство: http://kb.linksys.com/Linksys/GetArticle.aspx?docid=69efd80e2ea44d948fea2365d3e0c9eb_Configuring_TCP_IP_Printing_on_the_PrintServer_on_Windows_7.xml

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как да разбера какво ip е зададено на принт сървъра от маршрутизатора?Извинявам се за тъпите въпроси но,не ги разбирам много много тея неща.Ако има значение рутера ми е tp-link tl-wr740n

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A UPnP Device Host услугата включена ли е на компютъра? Рутърът вижда ли се в Explorer->Network?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да,вижда се :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от статията, дадена от @capnemo, няма ли ефект?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не проблема при тази статия е, че моя принтер го няма в списъка.

Изберете вашия. АКо нямате драйвер за вашата ОС пробвайте с някой от Generic драйверите.

И не сте търсил драйвер, аз го намерих за 15 секунди!!!!

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=us&lc=en&product=58744

П.П. И за да проработи процеса трябва да сте инсталирал драйвера предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ип адреса който е присвоен лесно ще намерите на уеб интерфейса на маршрутизатора - > раздел DHCP -> DHCP Client List.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP нали са си дружки с M$ - почти всички техни драйвъри са достъпни през Windows Update.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HP нали са си дружки с M$ - почти всички техни драйвъри са достъпни през Windows Update.

Да, базовите драйвери за популярните домашни и бизнес модели са си достъпни, много от тях даже вградени в ОС :)

Но на сайта си производителя предлага големи програми, които предлагат и допълнителни възможности за настройки и разни глезотии :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, когато не става дума за базова функционалност на устройство, задължително се "оре" ( :) ) сайта на производителя- дали за разширени настройки, дали за ремонти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

мерси за отговорите ама аз го метнах вече тоя принтер оказа се че интерфейс буксата т.е. тази която приема информацията за файла който трябва да се принтира не функционира мерси много все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
    • от terminator.1985
      Здравейте, въпросът ми е как да отключат този рутер заключен към ''А1" , с какви програми и стъпки да следвам ?
      Рутера е със сим карта !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване