Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,

Искам да купя компютър до 2000, максимум 2200лв, без монитора.Мишка, слушалки и колони имам, само клавиатура ми трябва. Компютъра ще се ползва основно за следните програми: Illustrator, InDesign, Photoshop, After Effects, Zbrush, 3D Max и подобни (само за работа). Не е задължително да е тих. Колебая се дали да е с 2 харда: SSD+HDD или само с един HDD. Бих искал да е с дъно, което може да се ъпгрейдва известно време. Нямам претенции за марки и конкретни магазини. Различни хора ми предлагат различни конфигурации, но искам и вие да ми предложите за да стане кашата пълна.

Надявам се да съм бил изчерпателен. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл.Можете ли да ни споделите какво са ви предлагали до сега?

Комбинацита ССД+ХДД е за предпочитане.

Трябва ви и мощен процесор,някой Интел i7,достатъчно рам -2х8 ГБ.

Даже си мисля,че и с по-малка сума ще минете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ви и мощен процесор,някой Интел i7,достатъчно рам -2х8 ГБ.

Даже си мисля,че и с по-малка сума ще минете.

Още по-евтино ще е с Xeon вместо i7. За паметта - не е задължително да е 16 ГБ. На първо време ще стигнат и 8, но там вече автора си знае.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^^

Нещо такова, но спестените пари от едната плочка примерно ще отидат за по-хубаво и бързо ССД, което е важно за една работна станция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен в бенчове, на практика не се усеща разликата между SSD. Имам един от първите 40GB Intel, който на бенчове е 10 пъти по-бавен от Samsung EVO 120, но абсолютно по нищо не се различава при работа с приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента точно не мога да покажа другите оферти, защото съм на друг компютър. 

Предпочитам 2x8- от опит знам, че има голяма разлика.

Успях да намеря една оферта, която ми предложиха по-рано:

CPU-  CPU CORE I7 4790 (1150/3.4GHZ/8MB)

MB- Z97X SOC FORCE (1150/Z97X/DD)

RAM-  RAM DDR3 16GB (2X8) 1600MHZ VE LP

CASE- CASE THESEUS BLACK MIDI TOWER

PSU- DeepCool Захранване PSU 700W Bronze - DA700

HDD- Western Digital RED WD10EFRX 1TB HDD 3.5"

VGA- MSI VGA PCI-Е N760 2GD5/OC 2GB

Total: 2215

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента точно не мога да покажа другите оферти, защото съм на друг компютър. 

Предпочитам 2x8- от опит знам, че има голяма разлика.

Успях да намеря една оферта, която ми предложиха по-рано:

CPU-  CPU CORE I7 4790 (1150/3.4GHZ/8MB)

MB- Z97X SOC FORCE (1150/Z97X/DD)

RAM-  RAM DDR3 16GB (2X8) 1600MHZ VE LP

CASE- CASE THESEUS BLACK MIDI TOWER

PSU- DeepCool Захранване PSU 700W Bronze - DA700

HDD- Western Digital RED WD10EFRX 1TB HDD 3.5"

VGA- MSI VGA PCI-Е N760 2GD5/OC 2GB

Total: 2215

Здраве,

Безсмислено скъпо дъно за заключен процесор. Като цяло бих те посъветвал да зарежеш оферти идващи от Плесио, Мултирама (вече я няма, но си бяха фактор на времето) Ресет и тн... Във въпросната конфигурация също не ми харесва червения диск и кутията, която според мен е доста зле вътре - не е показана отворена, за да се види има ли дупки за cable management, горно ли е захранването/ долно ли е... а за самото захранване по - добре да се изкажат хората разбиращи от тях, но мен не ме грабва, не и за тези пари :)

ПП: сега загледах захранването, че е модулно, което малко слага на кантар нещата с цената - ако наистина е качествено (пак да каже някой по - разбиращ) си отговаря на цената

ПП2: за да не е празен коментара да предложа нещо и аз, само че за сега нямам възможност да тагвам линкове:

За процесор бих сложил от Бай Кольо предложения Ксеон

Дъно - някакво Н97, тук вече си избираш по цвят и мирис, почти няма значение, вече не мисля че разликата в марките дава голямо отражение върху качеството, но аз лично си взех Performance на Asrock и съм доволен.

Рам - 2х8, вече са ти предложили достатъчно добри варианти

Видео - тука вече ти си знаеш какво ти трябва, защото не съм запознат с тези програми от към изисквания, но според мен 780 е изхвърляне, ако не са много видеозависими бих боднал една 750 TI клокната Palitка и да спестя половината бюджет.

Колкото до захранвания, признавам си тук съм много бос, но аз бил заложил на това - SEASONIC SSR-650RM

Кутията бих предложил да е Cooler Master 690 III (693), каквато аз притежавам и съм страшно доволен.

Поздрави!

Редактирано от Дриско Бийтъ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е добре.

Видеокартата е излишна,защото вградената в процесора ще ви върши предостатъчно работа.

Захранването е безсмислено мощно,може да минете и с такова за 100-110 лв.

За сметка на това пък,липсва достатъчно по обем голямо ССД,както и някой хард за сторидж на файловете,някой от зелената серия на WD например.

Както казах по-горе,ще можете да минете и с по-малко пари за цялостното изграждане на конфигурацията.

Кажете и какъв е мониторът ви,за да могат да се напаснат интерфейстите на дъното с тези на монитора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези цели, смятам че е по-добре да се заложи на новите 6 ядрени Интели и ДДР4 памет.

Обща стойност - 2 134.87 лв. с ДДС 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е добре.

Видеокартата е излишна,защото вградената в процесора ще ви върши предостатъчно работа.

Захранването е безсмислено мощно,може да минете и с такова за 100-110 лв.

За сметка на това пък,липсва достатъчно по обем голямо ССД,както и някой хард за сторидж на файловете,някой от зелената серия на WD например.

Както казах по-горе,ще можете да минете и с по-малко пари за цялостното изграждане на конфигурацията.

Кажете и какъв е мониторът ви,за да могат да се напаснат интерфейстите на дъното с тези на монитора.

Благодаря за коментара и аз съм на това мнение :) В момента паралелно избирам и монитор, насочил съм се към Eizo, подбирам нещо в рамките на 600-700 лв.. Трябва ми качествен монитор, който ще ми служи предимно за това, което изброих по-горе. Ако можете и да ми препоръчате и това ще сте супер. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От около 6,7 години се занимавам любителски с видео обработка, от 2010-та започнах и с 3D анимацията и ще ви споделя следното: 

Процесор и РАМ на килограм. Е, както и HDD (а може и 2,3,4 бр.) с много пространство, ако искате да гоните максимално качество - а именно некомпресирано avi. 

От хора, които работят такава работа знам, че процесорите на AMD за подобен тип работа не се препоръчват особено...

Ето и моето предложение:

Дънна платка Gigabyte Z97X-Gaming GT, Socket 1150 - 484лв. - Дъно, което има 4 PCI слота. Във всяко нормално студио за такава дейност, не само в Европа, а и в България, когато се работи на такива компютри го правят на 2 монитора, някъде и на 4. Сега не, но по-нататък може да ти се наложи да си сложиш и втори. По-удобно е, повече неща можеш да вършиш наведнъж, 4-те слота за РАМ също са от полза.

Процесор Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Haswell, 8MB, Socket 1150, Box - 614лв. - от него зависи рендирането. Или най-просто казано времето, за което едно нещо ще се изнесе като кадър или краен footage за ползване.

Памет HyperX FURY Blue 8GB, DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V -140лв. X2  - от Рам-та зависи preview-то на това, което правиш. Тоест... ако създаваш високополигонни модели в 3Д Студио макс, за да ги огледаш, редактираш, скулптурираш и всичките му там дейности по направата на една 3Д сцена ще ти трябва доста рам.

Хард диск Seagate Pipeline HD 4TB, 5900 об./мин, 64MB, SATA 3 - 287лв.  - За да не компресираш всеки рендер с Xvid Mpeg4 Codec е добре кадрите ти (анимацията) да е некомпресирана, за това ти трябва доста дисково пространство.

Solid-State Drive (SSD) Kingston Fury HyperX, 2.5" 240GB, SATA 3 - 233лв. 

Видео карта MSI AMD Radeon R7 260 OC, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, 2x DVI, - 174лв.

Захранващ блок Super Flower Atlas AT-580R14A, 580W, ATX 2.32, PFC Activ - 101лв.

Кутия Segotep SG-GT Orange, Mid Tower - 52лв.

Цена: 2225лв.

Здравейте,

Надявам се не прозвучи като заяждане, но бих се радвал ако споделите според вас какво оправдава двойната (и нагоре) цена на предложеното от вас дъно в съпоставка с някое от тези: Asus Z97-K / Asus Z97-C / Asrock Z97 Extreme4. Това дъно си е строго насочено към клокърите и аз лично не виждам мястото му в конфигурация без поне една ноктуа Д15 или съответно вода...

ПП: Мамка му, съвсем ще прозвучи като заяждане, а не това ми е идеята, но сега забелязах, че въпросното дъно няма нито един PCI слот, което значи, че наложи ли му се на автора дет се вика една ланка да сложи и гори, за сметка на това има 4 PCI_Express слота за които си залагам главата, че няма да се напълнят, най много да гложи две карти (най- пробитите дъна от B85 на горе имат минимум 2 слота), ако много го сърби три, но това според мен в никакъв случай не е акцент. 

Поздрави!

Редактирано от Дриско Бийтъ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 193.94 лв. с ДДС
Можеш да сложиш 520в захранване на сийсоник, да махнеш вентилатора и да смениш кутията с н300, разбира се ако решиш, че надвишавам бюджета.
ASRock H97 Pro4 дъно с съвременен чипсет, подлежащо на ъпгрейд
MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G налична е в ЕС и трябва да изчакаш около 2 седмици за доставката й! 

ОБЩО - 2091.29

А за клавиятурата те съветвам да идеш и да пробваш  няколко и която ти хареса и ти е удобна да я вземеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още застъпвам тезата,че няма нужда от външна видеокарта.Според мен,вграденото в i7 видео ще е напълно достатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от вграденото,тъй като то струва около 150 лева,ако смятаме разликата между xeon и i7  значи,по-добре някакво gtx 750ti/950ti,тъй като по-мощно няма да му трябва,но за 950ti ще трябва да почака малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дирско, не е заяждане и не го приемам като такова ;). Компютрите в студията, с които се рендира анимация са строго заключени и отвънка има само клавиатура, мишка и монитор... или поне така съм виждал в нормалните за тази дейност студия.

ТА... исках да ти кажа, че и да няма външна ЛАН-ка няма никакво значение, защото компютъра е по-добре да няма Интернет и да не се използва за друго, освен работа :).

Ако си малко по-осведомен ще знаеш, че на някои хора не им стигат и 2 монитора и работят дори на 4 ;). Осведоми се. Щом тази машина ще е само за работа не му трябва Интернет.

Цената няма да я коментирам. Човека е питал, дал съм му мнението си и това е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от вграденото,тъй като то струва около 150 лева,ако смятаме разликата между xeon и i7  значи,по-добре някакво gtx 750ti/950ti,тъй като по-мощно няма да му трябва,но за 950ti ще трябва да почака малко.

Може ли да ми кажете защо изобщо му е видеокарта на авторът на темата?

Кое е по-добре,да се дадат 150 лв за вградена,или 230 лв,колкото е най-евтината 750Ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото като започнете да се занимавате с подобна дейност ще разберете що. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мненията на Банерчо са най-обосновани. То всъщност само неговите са такива в тази тема. Но имам някои леки забележки:

- кутията

- захранването

- дъното(спокойно може и 50% по-евтино)

- твърдия диск(има по-подходящи за тази цел)

- хората, които са ти казали, че АМД не стават за тази работа могат да си скъсат дипломите

За рамта: като нищо тия 16GB няма да стигнат.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мненията на Банерчо са най-обосновани. То всъщност само неговите са такива в тази тема. Но имам някои леки забележки:

- кутията

- захранването

- дъното(спокойно може и 50% по-евтино)

- твърдия диск(има по-подходящи за тази цел)

- хората, които са ти казали, че АМД не стават за тази работа могат да си скъсат дипломите

За рамта: като нищо тия 16GB няма да стигнат.

:)

Това са коментари-вятър на клавиатурата и не познаване на материята,ама грам.Защо Вие господин диплома не дадете предложение?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са коментари-вятър на клавиатурата и не познаване на материята,ама грам.

Ще се радвам да ми разясните материята тогава, господин трол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.