Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много високи температури на чисто нов лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!

Преди точно 2 дни купих чисто нов лаптоп Hp ProBook 455 за леля ми. Незнам проблем ли как да го нарека, но сложих си му уиндоус и всичко останало (не го правя за първи път) и изключих лаптопа и си го прибрах отново в чантата, която беше подарък към него. Та днес (след 2 дни изключване) си го пуснах и си разцъках фейсбука и викам чакай да видя със Speccy каква аджеба му е видео картата и какво да видя.... процесора отива на прегравяне, а това аз не го усещам нито на решетката през, която излиза топлия въздух нито никаде... Викам си speccy греши, ще пусна и HwMonitor и там пак едни градуси с едни нули голямо чудо.... Посъветвайте ме какво да правя - ето снимка на въпросните градуси.... Лаптопа е с гаранция и застраховка. Ето и една интересна снимка от SpeedFan при която температурите са нормални.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо те съветвам да отидеш в магазина от където си го купил и да си взмеш някакъв лаптоп със Intel-ски процесор (обаче процесора да няма U накрая) + вградена видео карта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

невъзможно да вдига такива температури явно датчика му е повреден

Ако това бяха реалните температури лаптопа нямаше да работи

Възползвай се от гаранцята и евентуално от застраховката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е явно това Speccy не показва вярно бре. При положение, че по нищо не го усещаш това ,,прегряване,, а и лаптопа е нов най-вероятно е да не ти показва вярно.

Що не си ползваш АIDA64 да видиш там какви градуси ще ти покаже?А и ще си видиш всичко, което те интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

невъзможно да вдига такива температури явно датчика му е повреден

Ако това бяха реалните температури лаптопа нямаше да работи

Възползвай се от гаранцята и евентуално от застраховката

Изпревари ме - и аз смятам, че датчиците те лъжат.

Такива температури (под Уиндоус) съм виждал много рядко и то малко преди лаптопа да изключи.

И се усеща - отдолу е като калорифер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Преди точно 2 дни купих чисто нов лаптоп Hp ProBook 455 за леля ми. Незнам проблем ли как да го нарека, но сложих си му уиндоус и всичко останало (не го правя за първи път) и изключих лаптопа и си го прибрах отново в чантата, която беше подарък към него. Та днес (след 2 дни изключване) си го пуснах и си разцъках фейсбука и викам чакай да видя със Speccy каква аджеба му е видео картата и какво да видя.... процесора отива на прегравяне, а това аз не го усещам нито на решетката през, която излиза топлия въздух нито никаде... Викам си speccy греши, ще пусна и HwMonitor и там пак едни градуси с едни нули голямо чудо.... Посъветвайте ме какво да правя - ето снимка на въпросните градуси.... Лаптопа е с гаранция и застраховка. Ето и една интересна снимка от SpeedFan при която температурите са нормални.

Няма как, да вдига 100 градуса, и да не го усещаш. Лаптопа ще е горещ отдолу. И не само там. Или нещо Уиндоса не е наред, или драйвера. Тези програми, явно е отчитат коректно, с този АМД процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как, да вдига 100 градуса, и да не го усещаш. Лаптопа ще е горещ отдолу. И не само там. Или нещо Уиндоса не е наред, или драйвера. Тези програми, явно е отчитат коректно, с този АМД процесор.

или пък датчика не е уред

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

или пък датчика не е уред

Да и това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване