Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hackintosh на настолен компютър

Goranow

Препоръчан отговор

Добър вечер! Искам да си сложа Hackintosh на настолния компец хардуера ми е:
MB:Asus Z87-K, Intel Core i3-4340, 4GB ram, video Gigabyte AMD Radeon R7-250OC version
Има ли някаква вероятност да му се качи hackintosh или не ? Благодаря предварително! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MB:Asus Z87-K, Intel Core i3-4340, 4GB ram, video Gigabyte AMD Radeon R7-250OC version

Има ли някаква вероятност да му се качи hackintosh или не ? Благодаря предварително! :)

Вероятно да, но не е ли по лесно на виртуалка ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защо ти е тоя боклук на отгризаната ябълка това е си е линукс с по грозен интерфейс

слагай линукс много по лесно е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност   да му се качи и да работи даже.  Моля потребителите без опит за инсталация на мак да не се обаждат неподготвени ако е възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност   да му се качи и да работи даже.  Моля потребителите без опит за инсталация на мак да не се обаждат неподготвени ако е възможно.

?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ми лично :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защо лично ?

Тука примерно може да има други хора (не мен) които искат да направят същото

Не помислих за това съжалявам. нека колегата даде някакво обяснение и ако има някой който не е разбрал нещо ще пита на лично :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започнем ще си позволя да те питам няколко неща и  от това какво ще отговориш   ще преценя дали да продължим с диалога.

1. Имаш ли  някакви знания по Английски ?

2. Инсталирал ли си до сега някаква версия на Mac OS ?

3. Знаеш ли какво е kext,DSDT, Chameleon,Clover ?

4. Знаеш ли  какво е Bios  

5. Работил ли си до сега с програми за разделяне на хард диска ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започнем ще си позволя да те питам няколко неща и  от това какво ще отговориш   ще преценя дали да продължим с диалога.

1. Имаш ли  някакви знания по Английски ?

2. Инсталирал ли си до сега някаква версия на Mac OS ?

3. Знаеш ли какво е kext,DSDT, Chameleon,Clover ?

4. Знаеш ли  какво е Bios  

5. Работил ли си до сега с програми за разделяне на хард диска ?

Така колега, да имам познания по английски , не съм инсталирал нито една версия на mac os , не знам какво са kext,dsdt,chameleon или clover , за kext съм чувал, че за всеки хардуер kext-овете били различни или тн незнам точно какво, знам какво е BIOS, и да работил съм с програми за разделяне на хард-а :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Привет, ами щом сте на ти с английския можеш да опиташ, при положение,че имаш някой приятел който да има инсталиран Mac Osx за да направите флашката по, този начин. Метода е добър лично с него подкарах Yosemite, въпреки,че дъното ми е доста старо и не поддържа EFI.

http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/144426-how-install-os-x-yosemite-using-clover.html

Ако това не Ви удовлетворява има начин и под Windows да си направите флашка по метода на Филип.

http://hackintosh.me/forum/viewtopic.php?f=7&t=3702

Методи има доста, но трябва първо да съберете инфо да правите разлика между ботлодерите chameleon, chimera, clover... Като clover е бъдещото, да изгледате доста клипове в тубата има почти всичко. Нали знаете как просто пишете  How to.....

Тук братята руснаци са направили също добър метод...   

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4755224

Остава само да имате желание и доста четене. Само не се плашете най важно е желанието и ще се насладите на нещо много повече от убунто.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

В момента едни от най-добрите инсталатори с Хакинтош са на един човечец от Шри Ланка Niresh

Потърси в нета Niresh OS X тегли и инсталирай. Но както и други хора казаха Макинтош си е една извънредно грозна разновидност на ГНУ Дарвин/БСД/Линукс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Намерих въпросната Niresh OS X, но в торента няма никакво описание как се инсталира. Само записва на DVD и boot-вам през него като при Уиндолс ли или има и други трикове?

Според вас дали ще мога да го подкарам на Dell Optilex 980 с процесор i7 и 8GB DDR3? Отделил съм1 отделен партишън на втория хард 50GB, предполагам ще е достатъчно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз успешно я подкарах на Dell Precision 390. С малки изключения де.

Ниреш няма нужда от нищо допълнително просто стартираш и инсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В W7BG ще намериш информация как да направиш retail усб за не os x компютър :) Съжалявам ако модератора го сметне за реклама но единствено там има свясно описание/обяснение стъпка по стъпка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, дръпнах OS X Mavericks, ще го сложа на флашка с Rufus и ще видим какво ще стане.  

С Rufus не става, а във форума от горния линк е описано как да се направи флашка за инсталация на Уиндоус или аз поне не намирам за OS X. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намери раздела Други операционни системи ;) Там има тема за os x mavericks ретайл инсталация като даже на предпоследната страница или малко по назаде има и за yosemite!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване