Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Тези дни съм решил да купя лаптопа описан по доло:

Лаптоп Lenovo B50-70 с процесор Intel® Core™ i5-4210U, 1.70GHz, Haswell™, FullHD, 4GB, 1TB, AMD Radeon R5 M230 2GB

Ще го ползвам за офис работа,интернет и гледане на HD / Blu - ray филми свалени от торенти.Много рядко ще се ползва за CS.

Искам компетентното ви мнение , за да съм сигурен какво купувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина че екрана е гланцов , но съм готов да направя жертва в това отношение.Въпросът ми е дали е добър като параметри , качество на изработка и клавиатура.Виждам че корпусът му е пластмасов и съм наясно че за такива пари не мога да очаквам чудеса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То че ще свърши работа, ще свърши. Не съм убеден обаче дали няма нещо по-добро за тези пари. Довечера ще отделя малко време да се поразровя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден обаче дали няма нещо по-добро за тези пари.

Примерно:

HP ProBook 450 с подарък чанта

Дисплея не е FullHD, но за сметка на това е матов. Рама е 4GB вместо 8, но за сметка на това разполага с 250GB SSD освен 1 TB-овия хард диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да ти дам алтернатива Toshiba Satellite L50-B-16C

Или този Acer TravelMate P256 NX.V9PEX.002 а защо  не и този  Acer Aspire E1-572G NX.MJREX.021

А ако се престрашиш за тоя ще си уцелил 6-ца от тотото Asus N56JN-CN082D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да ти дам алтернатива Toshiba Satellite L50-B-16C

Той този модел излиза доста извън бюджета май. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дал съм и алтернативи ако тоя му е скъп. Понеже съм го пипал това Леново и го знам какво дърво е  изобщо няма да му го препоръчам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дал съм и алтернативи ако тоя му е скъп. Понеже съм го пипал това Леново и го знам какво дърво е  изобщо няма да му го препоръчам.

Много благодаря за предложенията.За сега се спирам на Acer TravelMate.Първо че цената е най - достъпна и второ че характеристиките му са наистина добри.Асус и Тошиба са ми скъпи.

Виждам че досега няма кой знае какви добри отзиви за Леновото което бях избрал и затова ще си помисля много за Acer.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерно:

HP ProBook 450 с подарък чанта

Дисплея не е FullHD, но за сметка на това е матов. Рама е 4GB вместо 8, но за сметка на това разполага с 250GB SSD освен 1 TB-овия хард диск.

+1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че авторът трябва сериозно да се замисли, дали му трябва лаптоп с отделна видеокарта! Ако иска постоянно да си кара лаптопа на сервиз или преждевременно да остане без такъв, нека си купи и да се обеди сам!

Ако само заради CS ще си рискува не малкия бюджет и ще си купи евтина пластмаса, която за 2-3 години ще си отиде, за мен това е безумно!

С Intel HD 3000 се играе перфектно CS... нека си купи лаптоп с Intel HD 4600!  

Най-разумно е да се купи лаптоп с процесор i5-4200M и дори да е бюджетен, лаптопа без проблем може да издържи 4-5 години(ако разбира се чисти редовно лаптопа)

Лаптопи с i5-4200M+Intel HD 4600 - който да вземеш, няма да сбъркаш!

Аз бих откроил: Fujitsu LifeBook A544 (много здрави машини са), Probook-ците и Lenovo ThinkPad Edge

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това че лаптопа има външна видеокарта не означава, че ще дефектира. Мина времето на дефектните 50% от всички пуснати на пазара. Случва се при неправилно използване, или пък ако някой лаптоп е тотално сбъркан като дизайн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това че лаптопа има външна видеокарта не означава, че ще дефектира. Мина времето на дефектните 50% от всички пуснати на пазара. Случва се при неправилно използване, или пък ако някой лаптоп е тотално сбъркан като дизайн.

Ама почти всичките изброени модели(без Probook-a), бяха бюджетни...

И ще се съгласиш с мен, че бюджетен лаптоп и отделна видеокарта, си неочаквано лоша комбинация!

ЕДИТ

Иначе м/удругото дори и най-евтините запоените процесори на Intel могат без проблем да възпроизвеждат UltraHD 4k качество - въпреки че са слабички, те си имат вградена инструкция за това, а те са под и около 600 лв. и на тях ще играеш без проблем CS...

Така че ако ще харчиш този голям бюджет за лаптоп с твоите нужди, заложи на здрава и надеждна машина, отколкото да се лъжеш от някакви промоциики  или от мощния пълнеж, който на теб НЕ ти е нужен! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно да се говорят общи приказки от 1001 нощ ама първо се гледа какво има на пазара като наличности. Който очаква с лаптоп за 1200 лева да кара 10 години  сериозно  се е заблудил и не е изобщо в час със действителността . Колега по-форум stzbg  я ми посочи 2-3 модела до 1300 лева  които да са със гаранция повече от 2 години и да речем поне 50% присъствие на метален корпус. Lenovo IdeaPad B5400  серията е същия като 50-30 и 50-70 серията  и ги различава единствено  надписа. Който иска наистина стабилна и качествена мобилна  машина се  изръсва със 1800 до 2500 лева  за бизнес или профи серия  и забравя за проблемите. Като  му е скъпо на  пича 1400 лева за лаптоп си взима един колкото да не е без хич и на всеки 6 месеца вади по 100 кинта за профилактика докато му стопи джигера и това е.Каквото и да си купи сега след 2 години  ще е пишеща машина така или иначе с тези темпове на развитие на хардуера.

И за да не  пиша ей така колкото да си  хабя клавиатурата  ви предлагам да  изгледате едно клипче и  да  видите и цената на машината.Acer TravelMate P645

Core i5-4200U, 8GB, Radeon HD 8750M, 1120GB (120GB SSD + 1TB SSHD)

http://www.vbox7.com/play:1eab447687

Успех с избора на лаптоп  и каквото и да избереш да го ползваш дълго и без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dell Latitude E5530 DELL01502 - сега ако кажеш, че това не е здрав и стабилен лаптоп, че и с 3 години гаранция и то под 1800 лв. ;)
Надали има по-здрав лаптоп в този ценови сегмент! :)

Иначе го знам този Acer TravelMate P645 - дори съм виждал и клипа с джипа! :D
Но не ми харесват тези запоени процесори!

А и Probook-ците си имат не малко алуминии...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора искам да ви кажа нещо.Досега съм сменил три Acer и два Gateway.Последния ми лаптоп беше Asus G73 SW (ROG).Eдинствено Asus ми направи проблеми и то не един.Първо имах проблеми с тъчпада.После проблеми с драйвъра на wireless(крашваше ми и сини екрани).После ми се разбиха две USB и накрая за капак смених буксата на захранването (женската) на адаптора.С първите по ефтини които изброих не съм имал проблеми , въпреки че ги късах от CS(бях по млад).Та мисълта ми беше че това че един лаптоп е хубав само защото е скъп ЗА МЕН не е вярно.Писах във форума за съвет за по бюджетен лаптоп тъй като си минах по пътя и изпитах на гърба си всичко откъм цени и качество.Последния АСУС го имах почти три години и го продадох наскоро.Понеже знам че за три години нещата са много различни и затова и попитах за вашето мнение.Благодаря на всички които се отзоваха.Лека вечер. :beer: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук не се има предвид, че скъпият лаптоп е добър. Добър е лаптопа от по-качествена серия. Такива са бизнес и професионалните решения и те са по-скъпи. Това не означава, че няма лаптопи от по-лошите и некачествени серии, които по някаква причина са същите или почти същите като цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване