Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп до 1500 лева

Препоръчан отговор

Здравейте ! 
Един приятел е решил да си купува лаптоп за университета и не искаше да се регистрира, за това аз пиша от негово име. Лаптопът ще се използва за програмиране на matlab, c, c++ и java също така и за някоя друга игра (нищо твърде голямо - World of warcraft, League of legends, Starcraft 2 и т.н.). Не държи игрите да вървят на ултра с 100 fps :). Другото изискване е лаптопът да е под 15 инча (14 или 13.3). Той се е спрял на един - http://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_Edge_E440-lenovo_thinkpad_e440_20C5007HBM_128gbssd . Какво мислите и имате ли други предложения :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята да бъде по-малък екрана ? Няма ли да е по-удобно с по-голям екран ?

HP ProBook 640

ПС: Поправете си линка според правилата на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за Леновото.... Но виж и товa Fujitsu LifeBook UH552 UH552M0005BG

По-слаб процесор, но не грее толкова много, колкото i7, което си е голям плюс... И той си има SSD, много е лек, по-добра батерия и не на последно място 3г. м/ународна гаранция и далеч по здрав от пластмасовия Thinkpad! :)

https://www.youtube.com/watch?v=8BwBcGq46l0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леновото е със значително по-добри параметри от предложеното HP и fujitsu-то.

HP-to е с по слаб процесор, без SSD

Fujitsu-то е с най-слаб процесор от трите и има само ССД

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря на всички за бързите отговори. И аз го посъветвах да вземе леновото. Единственият минус евентуално е, че дисплей-а не е Full HD, но не мисля, че за тези пари е възможно :D.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря на всички за бързите отговори. И аз го посъветвах да вземе леновото. Единственият минус евентуално е, че дисплей-а не е Full HD, но не мисля, че за тези пари е възможно :D.

Кой ти каза: Lenovo Yoga 2 59-431630

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което бих препоръчал е да го поръча поне с 8GB рам, понеже за javata си трябва доста. На някои колеги тук в офиса едвам им стигат 16 ГБ... ама те дигат по няколко виртуалки... което за учебни цели едва ли ще е необходимо.

Кой ти каза: Lenovo Yoga 2 59-431630

Yoga-та не е лоша, но отново е с U процесор... за целите, които е посочил автора, използването на U процесор поне на мен не ми изглежда логично.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но поне ако ще е Thinkpad-a, избери версията с по-слабия i5-4200M, че не е толкова горещ, а иначе видеокартата е еднаква - Intel HD 4600! :)

Защото мисля, че температури от над 90 градуса, са не благоприятни за лаптопа в дългосрочен план...

При стрес тест с този 4-ядрен процесор, вдига без проблем като нов 92 градуса - не знам какви ще са, ако е заплашен! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което бих препоръчал е да го поръча поне с 8GB рам, понеже за javata си трябва доста. На някои колеги тук в офиса едвам им стигат 16 ГБ... ама те дигат по няколко виртуалки... което за учебни цели едва ли ще е необходимо.

Yoga-та не е лоша, но отново е с U процесор... за целите, които е посочил автора, използването на U процесор поне на мен не ми изглежда логично.

До колкото знам, зимата ще добави още 4ГБ рам, но за сега ще кара с 4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване