Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Samsung N130 и VMWare Player - проблем (+други)

Препоръчан отговор

Не знаех дали при проблем с програми или тук да постна темата. 

Здравейте, имам проблем със споменатото нетбукче - http://www.amazon.co.uk/Samsung-Netbook-1-6GHz-Processor-Battery/dp/B002MQOI3K

Samsung N130

Процесор Intel Atom n270 1.6 ghz, 1gb RAM. Операционна система Windows 7 Starter. Не иска да ми инсталира VMWare Player. Казва ми, че инсталацията му изисква характеристики, които този проц няма. Инсталирах с успех Oracle VirtualBox, но не съм свикнал с нея и ми е една такава тромава... Някой срещал ли е подобен проблем? Десктопа ми е с Atom CPU 230 1.6 гхц и всичко си е ок с програмата - тоест не е нещо по-особено... VMWare Player ми трябва. Не е мой компа и няма да мога да преинсталирам ОС-а.

Освен това имам грижа с клавиатурата. Не мога да правя комбинации със Shift. Супер досадно е. Функционалния FN ключ също не прави нищо. Копнал съм си звездички, кльомби и тъ нъ в едно текстово файлче и като ми дотрябват ги пействам оттам, но е абсурдно така. Как мога да проверя хардуерен проблем ли е? Клавиатурата е мисля турска, но не съм сигурен - ползвам го временно. Собственикът му и той не можа да каже що е така. А и мисля, но не съм сигурен, че е нещо моднат, за да върви всичко ок...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема мисля че се дължи на процесора, и конкретно в това че не поддържа VT-x инструкции за виртуализация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, аз не разбирам, но защо Oracle Virtual Box работи?

защото той направо се инсталира и не проверява за характеристиките на компютъра 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Демек няма да ме огрее... Между другото от търсене с Гугъл не видях някой да има подобен проблем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Демек няма да ме огрее... Между другото от търсене с Гугъл не видях някой да има подобен проблем...

нямат такъв проблем защото техните процесори потдържат (цитирам techno) "VT-x инструкции за виртуализация"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...