Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

60 градуса с отворен само google chrome?

Препоръчан отговор

Определено лаптопа НЕ издържа на тези температури.Няколко дена след последния пост на 1-ва страница лаптопа се прецака - свети само power копчето.3-4 дена го мъчих - нищо.Преди 5 минути го "духах" със сешоар за 1-2 минути,чукнах го леко отгоре и от долу и тръгна,но не се знае до кога.Някой има ли идея от какво може да е,мене ми мирише на отлепен чипсет,ама не вярвам тъпия сешоар през кутията му да го стопли,че и калая да разтопи.Някакви идеи колко ще кара и от какво е било?

Е честито отлепен или чипсет или видеочип и сега онзи с твърдението за нормалните 80+ градуса да поеме разходите по ремонта след като дрънка глупости. При такива температури няма да изгори нито видео чипа нито чипсета нито процесора а ще се отлепят както е и станало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е честито отлепен или чипсет или видеочип и сега онзи с твърдението за нормалните 80+ градуса да поеме разходите по ремонта след като дрънка глупости. При такива температури няма да изгори нито видео чипа нито чипсета нито процесора а ще се отлепят както е и станало.

Ай върни се назад в постовете и виж къде съм писл, че 80+ са нормални, писах, че ще издържи, 60-70 са напълно норамални и нищо не може да се разпои, гледай като играеш следващия път да не ти се разпадне лаптопа на парчета или пък пробвай да разпоиш чип с 70 градуса, аман от разбирачи, които през живота си не са пипали поялник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде ти си прочети постовете сам.

.................................. достигал е 90 и нищо не му е имало, ....................................

Какво да кажа? Аман от такива дет са виждали поялник и си мислят, че знаят за какво служи. И що после хората говорят, че всички сервизи са пе******, именно заради умници като тебе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все едно лъжа, аз пиша от личен опит, на моя нетбук охлаждането не е добро или просто Е-350 си грее повече, ама играта не вървеше добре и като погледнах градусите бяха 90, вече бях играл около 15-20 минути. Освен това нормалната му работа е 56-67 градуса като "само" си браузвам, щото и браузването достатъчно си товари, работи си 3г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И все едно лъжа, аз пиша от личен опит, на моя нетбук охлаждането не е добро или просто Е-350 си грее повече, ама играта не вървеше добре и като погледнах градусите бяха 90, вече бях играл около 15-20 минути. Освен това нормалната му работа е 56-67 градуса като "само" си браузвам, щото и браузването достатъчно си товари, работи си 3г.

Лъжата в случая няма отношение а НИКАКВИЯ опит който имате свеждащ се до вашия лаптоп. В този случай е желателно да се въздържате от констатации за температурите, който за вашия частен случай още не са довели да фатален край, но за болшинството лаптопи са пагубни. Та пак стигаме до там, че само сте виждали поялник и то вероятно на картинка и даването на компетентни становища не ви е по силите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено проблемът му не са 60 градуса на процесора, вероятно има друг проблем. Но какъв и да е той със сешоар не бива да се нагрява дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурата на процесора ти е висока, защото просто ти е много слаб този процесор и на елементарни неща, дори и на браузване, се мъчи на над 80% поне...

Лошото е, че твоя процесор е и запоен и при такива високи температури, направо още от сега почвай да си събираш пари за нов лаптоп!

За мен, температури над 70 градуса, са не нормални и не бива да се задържат в такъв диапазон дълго време!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и друг лаптоп, просто давам за пример, че е възможно, особено ако е малък като моят 11.6

Процесора, може да устиска и 100 градуса. За еднократно събитие. Но, повтарящо се загряване, до 80-90, и поддържането на тези температури дълго време, ще доведе до дефект в околните еленти. Те се запояват, чрез SMD монтаж. И ще се 'отлепят', както му викат колегите. Такава температура /80-90 градуса/, в корпуса на лаптоп, е убийствена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къв корпус кви 5 лева, това температура на процесора, на дъното е съвсем различна и поне 2 пъти по-ниска. Процесорът няма да "устика" повече, слагат се сензорите на него, за да може да изключи на момента, когато се привиши максималната температура. Аз съм виждал процесор работи 2 минути и изключва, и след това се видя, че радиатора е сложен накриво и процесорът загрява много бързо до максимума и се изключва, всички процесори имат темературна защита. За кво ли ви ограмотявам, за мен темата е приключила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къв корпус кви 5 лева, това температура на процесора, на дъното е съвсем различна и поне 2 пъти по-ниска. Процесорът няма да "устика" повече, слагат се сензорите на него, за да може да изключи на момента, когато се привиши максималната температура. Аз съм виждал процесор работи 2 минути и изключва, и след това се видя, че радиатора е сложен накриво и процесорът загрява много бързо до максимума и се изключва, всички процесори имат темературна защита. За кво ли ви ограмотявам, за мен темата е приключила.

Ограмоти се ти. Че, само бисери пишеш. Виждал бил. :D  Колко хора ти казаха, че тази температура на процесора, оказва негативен ефект на околните елементи?  Айде, замисли се малко. Един процесор, затворен в корпуса на лаптоп. И този процесор, се награвя до 80-90 градуса. Дали няма да повлиае, върху околните елементи? И дали техните стойности, няма да се променят, от непрекъснато нагряване? И дали, няма да се появят 'пукнатини' /дето някой му викат студена спойка/, на местата на спояване на елента с платката? И от там, различни ефекти, появаващи се, при работа или загряване до нормални температури.  Да, най-добре, приключи темата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти добре ли си!!! Вари са прегледай! Спри да пишеш по тази тема за температури от 70 - 90 градуса и да ми казваш че са нормални за лаптоп. Хем не разбираш, хем отговаряш, после щял да ни ОГРАМОТЯВА. Ограмоти себе си и стига писа по тази тема! 1000 човека ти казаха че тези температури за убийствени за един лаптоп, но ти пак си знаеш твоята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм написал, че са нормални 70-90 вземи се прегледай. Писах 60-65 са напълно нормални, естествено, че 80+ изобщо не са нормални, но няма да му навреди на процесора, ако не работи твърде дълго на тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм написал, че са нормални 70-90 вземи се прегледай. Писах 60-65 са напълно нормални, естествено, че 80+ изобщо не са нормални, но няма да му навреди на процесора, ако не работи твърде дълго на тях.

40 - 50 това е нормата на един лаптоп и тази температура е много, на границата е! А и 80+ може и да не навреди на процесора но за другите компоненти тази температура е непоносима и ще издъхнат много преди процесора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, на процесора няма да навреди. Но ще окаже негативно влиание, върху другите елементи. Защо не го разбираш това? Лаптопа не е само процосер.  ;)  Ти пипал ли си лаптоп, загрял до 60 градуса? Предполагам знаеш колко е горещ? Е сега си представи 90 градуса, в един лаптоп дето, няма практически никакво охлаждане. Поради конструктивни особености, да е тънък, да е лек и др. Често вдигане на такива температури, ще съсипе лаптопа. Явно никога, не си работил с smd монтаж. И никога, не си сменял такива елементи. Е, да ти кажа, аз това работя. И знам за какво иде реч. И какви предпазни мерки се взимаме, за да не разпоим околните. И пак се е случвало. И не ползвам поялник. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти пипал ли си лаптоп, загрял до 60 градуса? Предполагам знаеш колко е горещ? Е сега си представи 90 градуса, в един лаптоп дето, няма практически никакво охлаждане.

Естествено, че НЕ съм пипал лаптоп загрял до 60 градуса, когато процесорът е загрял до 70+ градуса, лаптопът едва ли е на повече от 40. Аз разправям, че температурата на процесора няма нищо общо с тази на дъното, сензорът е точно върху процесора, освен него има радиатор и въздушно охлаждане, радиаторът спомага за отдаване на топлина и я отвежда извън корпуса, затова отдолу на лаптопите има решетки, въздушното охлаждане не го слагат да отвежда отдолу, а отстрани, затова има и решетка отстрани. Когато температурата на процесора е ниска, тя зависи от модела и не може да се кажат точни стойности, но приблизително 40-45 градуса, въздушното охлаждане или не работи или работи на много ниски обороти, защото радиатора си върши работата и не нужно повече, след като температура се покачи, 52-57 вентилаторът засилва степента на обороти и така казано се регулира температурният диапазон. Когато се стигне критична температура, тя е различна от максималната, макс около 90 тогава всякакво охлаждане е на макс, но понякога то не е достатъчно, което води до ново увеличаване до достига не критична температура, тя се казва crit около 110 градуса, но пак варира спрямо модела, процесорът се изключва веднага, за да бъде предпазен от изгаряне. http://openhardwaremonitor.org/може да се види много добре от тази програма, температура на процесора, графичния, хард диска и дънната платка, ще забележите, че при 60 градуса на процесора дъното е около 31 и ако сложите ръка отдолу на лаптопа ще усетите, че той е студен, защото температурата на ръката ви е около 37 градуса, с увеличаването на температурите на отделните компоненти може да забележите, че лаптопът се стопля, около хард диска е по-топло там вече може да 40 градуса. Значи ако температурата на процесора е около 70, GPU-то ако е отделно може да е повече, ако е вградено е същата, на дъното вече ще 36-37 градуса и с ръка може да се дианостицира, при увеличаване още на натоварването идват и проблемите те са при дъно над 43 градуса, процесор 75+ и т.н. тогава е задължително да бъде намалено натоварването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз какво да правя с лаптопа.Като го нагрея да го подкарам докато не го изключа си работи като часовник.Изкюча ли го не тръгва.Може ли да е някой по-малък чип да се смени?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали програмата http://openhardwaremonitor.orgсложи скрийншот да се видят точните температури, докато браузваш. Най-добре е да се носи на сервиз. И друг път никога със сешоар!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали програмата http://openhardwaremonitor.orgсложи скрийншот да се видят точните температури, докато браузваш. Най-добре е да се носи на сервиз. И друг път никога със сешоар!

Не мога да го пусна :/ иначе бях ги гледал като го подкарах един път ги видях.Бяха от порядъка на 50C на процесора, 53C на видеото и 31C на дъното

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не си имал проблеми с високи температури, занеси го в сервиз, ако гаранционен не казвай, че си обдухвал със сешоар, че ще ти скъсат гаранцията, ако вече е изтекла кажи, че си направил необмислената постъпка и като го нагрееш тръгва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не си имал проблеми с високи температури, занеси го в сервиз, ако гаранционен не казвай, че си обдухвал със сешоар, че ще ти скъсат гаранцията, ако вече е изтекла кажи, че си направил необмислената постъпка и като го нагрееш тръгва.

На 3-4 години е и няма гаранция.Ще го закарам само за диагностика пък ако ремонта ще струва над 40 лева го продавам за части и се отървам.Той излезе златен вече...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване