Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Венци Динев

Windows 10 преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте, 

имам следният проблем. След пускането на новата операционна система Windows 10 реших да я пробвам да видя как се държи и тн. След което реших да се захвана за работа с нея все пак съм девелпър и ми трябваха програми. Слагам си без проблем половината програми който ми трябват, но  имам проблем с най - важната (не мисля да споделям кой са точно самите програми защото все пак въпроса ми  е за друго.). След като видях, че другата програма която ми трябва не работи квото и да направя реших да преинсталирам самият Windows, но за съжеления без успех. Опитах кво ли не да го запиша на диск, да го се опитам да исталирам windows директно от файловата система, да boot-na да чете от диска, но резултат нямаше. След което реших да опитам с всчики възможни други Windows-и 7 / 8 но резултата беше или Incorect function или друга грешка. Може ли да ми дадете съвет какво да направя и да е възможно най - бързо, защото не ми се носи на сервиз и не ми се чака 1 седмица да го взема  от сервиза.

Благодаря за цялата информация която ми предоставихте и се извинявам, че съм ви загубил времето. 

Поздрави, 

Венцислав Динев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

имам следният проблем. След пускането на новата операционна система Windows 10 реших да я пробвам да видя как се държи и тн. След което реших да се захвана за работа с нея все пак съм девелпър и ми трябваха програми. Слагам си без проблем половината програми който ми трябват, но  имам проблем с най - важната (не мисля да споделям кой са точно самите програми защото все пак въпроса ми  е за друго.). След като видях, че другата програма която ми трябва не работи квото и да направя реших да преинсталирам самият Windows, но за съжеления без успех. Опитах кво ли не да го запиша на диск, да го се опитам да исталирам windows директно от файловата система, да boot-na да чете от диска, но резултат нямаше. След което реших да опитам с всчики възможни други Windows-и 7 / 8 но резултата беше или Incorect function или друга грешка. Може ли да ми дадете съвет какво да направя и да е възможно най - бързо, защото не ми се носи на сервиз и не ми се чака 1 седмица да го взема  от сервиза.

Благодаря за цялата информация която ми предоставихте и се извинявам, че съм ви загубил времето. 

Поздрави, 

Венцислав Динев

А чете ли някакви дискове това CD/DVD устроиство.Като филми и музика например.Пробвай Windows7-USB-DVD-tool да го сложиш на флашка и от нея да бутнеш.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да оспамвам темата на човека - аз пробвах версия на 10 от темата на сайта на Калдата с новините но незнайно защо нямам Language Bar. Странна работа - избощо не мога да си го обясня това. LNG Bar просто стои прозрачен и празен, а когато се опитвам да добавям и премахвам клавиатури - директно експлорер забива.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LNG Bar просто стои прозрачен и празен, а когато се опитвам да добавям и премахвам клавиатури - директно експлорер забива.

А имате ли инсталирани повеч от една клавиатура?

Здравейте, 

имам следният проблем...

Поздрави, 

Венцислав Динев

Пробвайте да форматирате системния дял или през mini Win XP на Hirens, или от gpartedили от Acrons Disk Director CD и тогава заредете медията с инсталатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UEFI - SECURE BOOT мисля че ти се казва проблема.

Дай DISABLE на тая опция и пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кога Microsoft пуснаха новата версия - Windows 10  ?

Че и преинсталации започнаха да правят вече,.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кога Microsoft пуснаха новата версия - Windows 10  ?

Че и преинсталации започнаха да правят вече,.

За пускане, пуснаха, но няма работещи драйвъри и освен това е страшно бъгава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пускане, пуснаха, но няма работещи драйвъри и освен това е страшно бъгава...

Ама нали не говориш за Technical Preview версията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама нали не говориш за Technical Preview версията ?

То друга май няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте да форматирате системния дял или през mini Win XP на Hirens, или от gpartedили от Acrons Disk Director CD и тогава заредете медията с инсталатора.

Пробвах да го поставя с Традиционната фонетика и ЮС Английски - при това конфигуриране на инсталацията - греда.

При инсталация само с Английска клавиатурна подредба отново - греда.

7060d553d79df133.png

Пробвах да ги премахна и да ги поставя на ново контролния панел и explorer.exe брадясва.

Oсвен това имам конструктивно предложение - с риск автора на темата да се разсърди - да се направи главна тема за обсъждане на проблеми с Windows 10 Tech Preview.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да го поставя с Традиционната фонетика и ЮС Английски - при това конфигуриране на инсталацията - греда.

При инсталация само с Английска клавиатурна подредба отново - греда.

7060d553d79df133.png

Пробвах да ги премахна и да ги поставя на ново контролния панел и explorer.exe брадясва.

Oсвен това имам конструктивно предложение - с риск автора на темата да се разсърди - да се направи главна тема за обсъждане на проблеми с Windows 10 Tech Preview.

Разбира се, че нямам нищо против. Стига всички други да са съгласни това да стане факт. Защото аз може да искам темата ми да спечели оскар :D , но все пак това не зависи изцяло от мен. Така, че ако админите са съгласни с Вас аз нямам нищо против. А затова, че си леко започнал да спамиш няма проблем. 

Поздрави, 

Венцислав Динев

UEFI - SECURE BOOT мисля че ти се казва проблема.

Дай DISABLE на тая опция и пробвай пак.

Възможно ли е да ми кажеш къде точно трябва да я намеря тази опция. В BIOS или някъде другаде? 

Благодаря предварително за информацията. 

Поздрави, 

Венцислав Динев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

1. https://www.kaldata.com/forums/topic/232782-windows-10-%D0%B2%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8/

2. Когато се появи финалния продукт ще измислим нещо по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да ми кажеш къде точно трябва да я намеря тази опция. В BIOS или някъде другаде? 

Благодаря предварително за информацията. 

Поздрави, 

Венцислав Динев

http://www.youtube.com/results?search_query=how+to+disable+uefi+secure+boot+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеи, след като прочеътох поста ти реших да пробвам някой от програмите който си изброил за да видя коя ще ми е най - удобната. За съжаление не можах да пусна нито 1 от програмите който си изброил тук. Явно самият Windows е прекалено бъгав и не знам какво да правя с него сега. Ще се радвам ако можеш да ми дадеш някой друга добра програма. 

Благодаря предварително. 

Поздрави, 

Венцислав Динев

След като видях линка който ми прати претърсих всички възможни места в Windows то не беше BIOS, контролният панел и кво ли още не. Обаче за съжаление не можах да намеря това. Ще се радвам ако можеш да ме посъветваш още нещо. 

Благодаряр предварително. 

Поздрави, 

Венцислав Динев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли това което съм написал в поста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли това което съм написал в поста си.

Чете всичко друго само не и Windows-a. Нямам флашка на близко за да ползвам нея за съжаление. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пробва ли буутващ диск на Hirens, ама да го пуснеш не след като Уин-а вече се е заредил, ами от БИОС-а да настроиш first boot device да ти бъде CD/DVD и като сложиш бутващ диск с Hirens да се зареди менюто на самия диск?

Друго, което можеш да направиш - сваляш хард диска, носиш го при приятел, триете дяла, на който е инсталирана ОС-а, закачаш си тръвдия диск на твоя си компютър и пробваш да инсталираш каквато ОС поискаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - добре Win 10 върви с надграждане но преди това си направете чиста инсталация  настоящата ОС до ъпдейт до 10. Аз така направих защото регистрите да ми са всички наред. До сега съм нямал никакви проблеми с нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от aivanov1
      Здравейте, специалисти! Имам въпрос. Имам два лаптопа с еднакви параметри. Единствените разлики са, че единият е с 2 gb RAM и с инсталиран 32 bit Windows 10, а другият е с 4 gb RAM и с инсталиран Windows 10 64 bit. Е, лаптопът с по-ниските параметри работи много по-бързо от този с по-високите. Моля Ви за съвети и помощ. Иначе лаптопите са чисти, няма инсталирани глупости на тях, които да бавят примерно и пр. Някои съветват да инсталирам на този с 4 gb RAM 32 bit Windows, но не знам доколко ще е правилно и дали това ще подобри производителността. Моля за съвети. Прикачвам и скрийншот на характеристите на процесора на въпросния тромав лаптоп.
      Поздрави! Лек и спокоен ден пожелавам на всички! 🤗🍀😊
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Dominik Georgiev
      Здравейте скъпи приятели , става въпрос за това , че на моят посредствен лаптоп ( казвам посредствен защото не е нищо особено ) му сложих нов windows 10 -64 , активирах го , два дни му пусках всички актуализации . 
      в крайна сметка след като процеса приключих зададох свой настройки , и си инсталирах необходимите програми сложих си други тапети , и разместиха иконите ..Та въпросът ми е защо след рестарт windows, не запазва почти нищо от това настройките се нулират , програмите се дейнсталират , изтриват се и инсталационните файлове .. 
      благодаря на всички , лек ден !! 
    • от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
  • Дарение

• Добави ново...