Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Сексуално насилие над дете и отново безумно безхаберие!

Препоръчан отговор

Майката на детето с аутизъм: Детето ми не е склонно да се съблича

"Липсва обяснение как, защо и къде е свалено бельото на дъщеря ми. Става въпрос за спортен сутиен, който тя сама не може да свали", разказва Радосвета Симеонова – майката на 13-годишното момиче

655-402-radosveta-simeonova.jpg

Детето ми не е склонно да се съблича. Това заяви в ефира на Нова ТВ майката на 13-годишното дете с аутизъм, която подозира, че върху дъщеря ѝ е извършено сексуално насилие в училище.

Думите на Радосвета Симеонова са в отговор на Лазар Додев, директор на дирекция в министерството, който вчера заяви, че след инцидента родителите са споделили, че детето им има склонност "да се заголва", да си вдига блузката и да си събува обувките.

"За разголване аз никога не съм писала или казвала. Да, тя събира дребни предмети – топчета, кестени – неща, които са мънички. Разголване – не!", категорична е майката.

13-годишната Анна-Мария учи в 4-то помощно училище. На 19 септември майка ѝ я е взела и установила, че блузката на детето е обърната наопаки. Когато я пипнала, установила, че го няма и сутиенът.

"Липсва обяснение как, защо и къде е свалено бельото на дъщеря ми. Става въпрос за спортен сутиен, който тя сама не може да свали”, разказа майката Радосвета Симеонова.

Дни по-късно детето започва да разказва, че "имало чичко, който я е пипал и тя не желае да се съблече в банята", разказва още майката.

"Много внезапно започна да говори за това пипане. И към днешна дата говори, че чичкото я е пипал, показва места, които са страшни”, разказа Симеонова.
Майката споделя още, че има промяна в поведението на дъщеря ѝ.

"За пръв път дъщеря ми не обръща внимание на неща, които до скоро ѝ бяха приоритетни. Тя обожаваше да застане до някое дърво, да събира буболечки и т.н.", разказва Симеонова.

Родителите първо се обърнали към класната, а на 29 септември подали и сигнал.

Жалби са подадени в училището, VI РПУ, районата прокуратура, МОН, Държавната агенция за закрила на детето.

Всичко е проверено. На 19 получихме жалба и се направи вътрешно проучване. Знаем движението на всеки преподавател и ученик по минути, заяви Весела Огнянова – училищен психолог в 4-о училище.

Според нея детето не е пипано.

"На 19 бащата за пръв път спомена, че момичето си събува обувките, вдига си блузата“, разказва Огнянова.

Тя каза още, че няма обяснение защо блузата е била обърната и допълва, че детето е било в добро настроение в училището.

"Учителят казва, че нито си е помислял, нито си е позволявал такова нещо с някое дете", казва още училищният психолог.

"Всичко, което имаме, сме го предали в полицията", категорична е Огнянова.

От полицията заявиха, че по преписката, подадена на 29 септември, се работи от 4 дни и в момента се събират данни.

Началникът районно управление Иван Пепелджийски обаче заяви също, че на детето не е направен медицински преглед.

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/majkata-na-deteto-s-autizym-deteto-mi-ne-se-syblicha-6024269

От ден, два всички медии показват шокиращ материал за сексуално насилие над дете и то с увреждане! Още не е заглъхнал "пукота" от барутената фабрика и нов гнусен инцидент в нашата дейстителност се пръкна! Цялата държава, всички отговорни служби и службици доказаха че не работят! Стоят там някакви мухльовци, които дори не знаят какво правят там, какви задължения имат! Пълно безхаберие! Пълна незаинтересованост и криворазбрана солидарност!
Тия търтеи и шуробаджанаци ние ги храним т.е те всички са на издръжка на бюджета респ. моя джоб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монетата винаги има две страни.

Така поднесена информацията е много относителна какво точно се е случило. Силно се надявам да са просто само излишни съмнения. Разследване трябва да има определено но чак след това могат да се правят заключения и да се хвърля кал.

Друг е въпроса ако на никой в тази държава не му се занимава защото няма да падне келепир от едно такова разследване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монетата винаги има две страни.

Не заемам ничия страна! Не съм адвокат на никой!

Тези хора са подавали сигнали къде ли не и никой никъде не е реагирал! Чак когато решават да се "разшумят" е започнало и демонстративно самосезиране! Това ме възмущава!!!! Ще действаме само когато има келепир ли????

Кой крив или прав, то ще стане ясно, но като гледам тези хора, то едва ли да са тръгнали да въртят интриги с користни цели!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да дишам такива дето посягат на деца, бабки и старци! Такива все се докарват невинни, щото така са намерили!

Еххх - някога тези проблеми колко бързо се решаваха!

Някога държах едно заведение. Разбиха ми го, а полицията нищо не направи - било малко като стойност откраднатото и случая бил приключен! Реших да се обадя на когото трябва!

След 3-4 дни влиза в заведението едни клефуч, търси ме и почва да пее без да съм го питал нищо, не съм го питал и кой е!

Та разправя:

- Не съм аз разбил заведението. Не съм аз, а еди кой си - почва да топи!

Днес уж в други времена живеем ,ноооо.........!?!?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да дишам такива дето посягат на деца, бабки и старци! Такива все се докарват невинни, щото така са намерили!

Еххх - някога тези проблеми колко бързо се решаваха!

Някога държах едно заведение. Разбиха ми го, а полицията нищо не направи - било малко като стойност откраднатото и случая бил приключен! Реших да се обадя на когото трябва!

След 3-4 дни влиза в заведението едни клефуч, търси ме и почва да пее без да съм го питал нищо, не съм го питал и кой е!

Та разправя:

- Не съм аз разбил заведението. Не съм аз, а еди кой си - почва да топи!

Днес уж в други времена живеем ,ноооо.........!?!?!?

Времената се ръководят от хората. Всичко зависи от нас, но никой не се вдига ако, както ти каза, "няма келепир"... Нищо чудно, че младежта търси спасение зад граница.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От ден, два всички медии показват шокиращ материал за сексуално насилие над дете и то с увреждане! Още не е заглъхнал "пукота" от барутената фабрика и нов гнусен инцидент в нашата дейстителност се пръкна! Цялата държава, всички отговорни служби и службици доказаха че не работят! Стоят там някакви мухльовци, които дори не знаят какво правят там, какви задължения имат! Пълно безхаберие! Пълна незаинтересованост и криворазбрана солидарност!

Тия търтеи и шуробаджанаци ние ги храним т.е те всички са на издръжка на бюджета респ. моя джоб!

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/majkata-na-deteto-s-autizym-deteto-mi-ne-se-syblicha-6024269

Колега, мързи те да оформиш темата както трябва или показваш някаква надменност ли, кво ли…?!?!

Едит: така не ти ли харесва повече?!?!

Знаеш ли колко време ми отне - 23 секунди...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мързи те да оформиш темата както трябва или показваш някаква надменност ли, кво ли…?!?!

Едит: така не ти ли харесва повече?!?!

Знаеш ли колко време ми отне - 23 секунди...

Да, така ми харесва повече и ти благодаря!

И не, не е надменност, а как да кажа - малко мърлявост защото тръгнах малко напред с рогата и после дооплесках

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така ми харесва повече и ти благодаря!

И не, не е надменност, а как да кажа - малко мърлявост защото тръгнах малко напред с рогата и после дооплесках

Случва се, няма проблем.

Да караме сега по темата и да използвам случая да обърна внимание на младежите, които не си виждат постовете, да внимават с изразите и нецензурните обръщения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам репортажите на телевизиите по случая! Гледам, и не мога да проумея наглото поведение на разни лелчета, представляващи дадена институция! От тях лъха неприкрита неграмотност, неприязън и злоба! С нищо не показват, че познават случая или пък искат да го решат!  

Това ли е лицето на държавния служител???

Що за държава сме???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване