Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с вградения микрофон на лаптопа

nikivento

Препоръчан отговор

Значи имам проблем с вградения микрофон на лаптопа не могат хората да ме чуват.Инсталирал съм всички звукови драйвери и Realte-ци но нищо не се получава.Микрофона не е заглушен или намален проверявам съм не еднократно.Най-странното е че като пусна музика на лаптопа и в настройките на запис ми отчита че микрофона работи като спра музиката и като говоря микрофона даже и не трепва.Какво ли не пробвах и не става и не става,затова се обръщам към вас да ми предложите някаква идея.Най-вероятно е от някой не инсталиран драйвер или четох някъде че за този модел лаптоп HP Compaq CQ-61 микрофона е вграден в камерата и някак си трябва да го накарам от там да ти отравя микрофона и затова може да помислите и се обръщам към вас за помощ   :(   :help wanted4:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало провери в device manager дали имаш ! знак ( проблемен драйвер) или ? знак ( непознат хардуер)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало провери в device manager дали имаш ! знак ( проблемен драйвер) или ? знак ( непознат хардуер)

Нямам аз съм го проверявам не еднократно няма нито ! нито непознат хардуер всичко си е наред

Точно това е най-странното че си има всички необходими драйреви а не иска да тръгне даже съм ги ъпгрейдвал от device manager и пак не иска е това е най-странното 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато си инсталирал драйверите инсталирал ли си и допълнителни инструменти или програми за управление на звука?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато си инсталирал драйверите инсталирал ли си и допълнителни инструменти или програми за управление на звука?

Да освен Realtek имам и IDT Audio ама и там съм гледал настройките и микрофона не е на Mute и си е нагласена 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятни причини.

1. Дефектен или недобре монтиран микрофон при сглобяването на лаптопа.

2. Проблемни драйвери.

3. Неправилно инсталирани драйвери ( ако по време на инсталацията се обърка драйвера на звуковата карта или да де някаква грешка досега съм го оправял само с чисто нова преинсталация)

4. Забранено устройство в настройките на звука.

В този случай бих си взел един микрофон за 5 лв и бих забравил за проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И най вероятната прекъснат кабел на микрофона.

Да, така е прав си колега. Просто нахвърлях набързо нещата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено кабела се прекъсва на мястото където минава през пантите към дисплея. Ремонта не си заслужава защото не може на мястото където има най-много огъване да се направи спойко защото тя е твърда и се чупи още по лесно а за да се подмени кабела се налага разглобяване не само на корпуса, но и на дисплея което като цена ще е в пъти по-скъпо от външен микрофон. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за да се подмени кабела се налага разглобяване не само на корпуса, но и на дисплея което като цена ще е в пъти по-скъпо от външен микрофон. 

По скоро разглобяване на капака, а не на дисплея.

Ако човек го е правил - не е по-трудно от това да се почеша по гърба.

Но - ако не е и не е сигурен - най-добре да го остави на някой по-знаещ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По скоро разглобяване на капака, а не на дисплея.

Явно чудесно си разбрал какво съм казал, а и едва ли някой ще реши да разглобява матрицата след като микрофона е до нея. Но както и да е.

След като е толкова елементарно да ти пращам такива ремонти? След като външен микрофон е 6-7 лв ти колко ще вземеш за отварянето на корпуса при някой модели, махането на рамката около дисплеяq подмяната или надеждното снаждане на кабела? Та ако човек е толкова знаещ и можещ няма да пита по форумите, а и няма да го прави за 5лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно чудесно си разбрал какво съм казал, а и едва ли някой ще реши да разглобява матрицата след като микрофона е до нея. Но както и да е.

След като е толкова елементарно да ти пращам такива ремонти? След като външен микрофон е 6-7 лв ти колко ще вземеш за отварянето на корпуса при някой модели, махането на рамката около дисплеяq подмяната или надеждното снаждане на кабела? Та ако човек е толкова знаещ и можещ няма да пита по форумите, а и няма да го прави за 5лв.

Абслютно си прав колега и аз запожих на това че сигурно някъде е прекъснат защото никак не става и да няма да го пращам за ремонт а с 5 лева ще се размина.Благодаря за изчерпателния отговор.А сега се сетих добре тогава ако микрофона е прекъснат защо тогава като пусна музика на високоговорителите на лаптопа микрофона в настройките отчита глас лентите почват да се движат ???? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Абслютно си прав колега и аз запожих на това че сигурно някъде е прекъснат защото никак не става и да няма да го пращам за ремонт а с 5 лева ще се размина.Благодаря за изчерпателния отговор.А сега се сетих добре тогава ако микрофона е прекъснат защо тогава като пусна музика на високоговорителите на лаптопа микрофона в настройките отчита глас лентите почват да се движат ???? ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване