Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Питане за формула в Excel

Препоръчан отговор

Моля за малко помощ в Excel

Става въпрос за следното:

- Търся формула / алгоритъм чрез, който да се оцветява най голямото число вписано в дадена колона с N брой числа към определен момент!

Т.е.

3

7

4 

8  към определен момент пр. дата

3

1

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- Търся формула / алгоритъм чрез, който да се оцветява най голямото число вписано в дадена колона с N брой числа към определен момент!

Т.е.

3

7

4 

3

1

Благодаря предварително!

Маркираш колоната. във Форматиране (Format ) намираш Условно форматиране (conditional formating) и там даваш като условие клетката да е равна на max(първа-клетка:последна-клетка) примерно MAX(E1:E100) и избираш какъв да е стила на клетката - примерно цвета да е червен или фона...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е.

3

7

4 

3

1

Благодаря предварително!

Това на кой пакет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маркираш колоната. във Форматиране (Format ) намираш Условно форматиране (conditional formating) и там даваш като условие клетката да е равна на max(първа-клетка:последна-клетка) примерно MAX(E1:E100) и избираш какъв да е стила на клетката - примерно цвета да е червен или фона...

Тъкмо го пробвах да видя дали работи така :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блажени са ония дето са повярвали без да са видели :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си го пробвал, щото имаш Office - аз как да го пробвам, като нямам (MS Office) - имам Libre.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си го пробвал, щото имаш Office - аз как да го пробвам, като нямам (MS Office) - имам Libre.

Хм, този пост трябва да се цитира в някоя линукс дискусия, където всички хвалят отворения код :D

Мисля че имаше и там подобна функционалност, май в Symphony съм го виждал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блажени са ония дето са повярвали без да са видели :D

Не, имах предвид да го видя сам къде беше (още не бях видял твоя пост) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, този пост трябва да се цитира в някоя линукс дискусия, където всички хвалят отворения код :D

Мисля че имаше и там подобна функционалност, май в Symphony съм го виждал

Има разбира се - и в Либре им. Само че променя фона, не текста, ама все тая.

Подобни функции никога не са ми вършели работа и не съм ги ползвал

ps. Та-а-а-аман да попитам какво ще да е това "жигирам", и ти го промени. Другото уточнение - пиша на "Ти", нали не сте няколко - че да пиша на "Вие"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги ползвал един път, но точно този път ми свършиха страхотна работа, направиха нещо като джойн между 3 таблици в база данни :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре! Ще си поиграя за да видя как ще го докарам!

Ако се объркам, то пак ще питам!

Благодаря за навременната помощ  :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем да се промени и текста.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване