Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Реших да си закупя един допълнителен компютър - настолен, който ще ползвам за обработка на снимки (photoshop предимно). Не ми се инвестират много средства на този етап, та за това се ориентирах към втора употреба. Не е строго задължително да е втора употреба, но мисля че така ще имам възможност да закупя нещо по-мощно. Не държа на определена марка или технология/и, но от време на време може да играя Dota2, която върви задоволително и на лаптопа ми с видео Nvidia GT630M.

Идеята за конфигурацията е само за компютър, без монитор и други периферни устройства. Разглеждам разни уеб сайтове с готови конфигурации втора употреба та:

компютри HP xw8600
  • Процесор: 2броя Intel Quad Core Xeon E5410 (2.33GHz, 12MB, 1333MHz FSB)
  • Памет: 4GB DDR2 FB-DIMM (max 128GB 8слота, quad chanel, 256bit)
  • Хардиск: 160GB SATA (Вграден RAID 0, 1, 5, 10, 8*SATA, IDE)
  • вграден LSI SAS 1068E контролер с RAID 0, 1, 6*SAS
  • Видео карта: Nvidia Quadro FX1700 512MB/128bit
  • Чипсет: Intel® 5400 Chipset
  • Оптично устройство: DVD
  • Друго: 7xUSB, PS/2, LAN, 1394, Com, HD Audio, 2*PCIe x16, 2*PCIe x8, 1*PCIe x 1, PCI-X, PCI
  • Захранване: 800W 80+ Efficient

като предвиждам друга видео карта  PALIT GeForce® GTX 750 StormX 2GB (нова)

Цена: 390 за компютъра + 230 за видеокартата.

Как ви се струва и евентуално други предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ми се струва не зная, но тия дни оглеждам цените на захранвания втора ръка, които според мен си струват. Не ме брой за капацитет, но аз самият, ако взимам втора ръка захранване, бих взел нещо от типа на това:

PSU Corsair Rm850 850w

А подобно нещо с доста търсене можеш да намериш на около 200 лева. С по-малко търсене, можеш да го намериш, за момента, на 220-250. Ако ситуацията се е променила, и ако подвеждам с цифрите - то е неволно.

Скочи ли отново цената на биткоините, тези захранвания, които се продават в момента, ще изчезнат моментално. Така си мисля аз, и понеже поетапно подменям неща по няколко машинки, спазарих днес едно на 200 лева. И подчертавам, че говоря за захранване с остатъчна гаранция от над 4 години.

По отношение на видеокартата може и да не разбирам нищо, но аз бих взел неклокнатата версия с 2 гигабайта памет, но това е само ако трябва да взема PALIT. Иначе, ако погледнеш темата ми за двете видеокарти, в крайна сметка се насочвам към употребявана Sapphire, с оставащи 18 месеца гаранция.

Моля поста ми да не се счита за обвързващ с нищо. Написах какво мисля, и какво съм направил. Не разбрах това с двата процесора готово предложение ли е за парите, които посочваш, или искаш да го събереш от дъно, процесори, памет, и останалите части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не виждам какво общо има това с питането на автора.

Към автора: Можете ли да дадете линк към мястото от което мислите да вземете тази конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък това е уеб сайта, относно колегата Shreek - въпросната конфигурация има някакво захранване + гаранция към него. Вероятно си заслужава да закупя по-добро такова, но компютъра ще се ползва периодично. Относно видеокартата нямам определена избрана - отворен съм за всякакви предложения!

Редактирано от Павел Ангелов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Optiplex 380 DT

dell_gx280_tower_new.jpg Процесор: Intel Core 2 Duo 3.33GHz E8600

Дъно: Intel G41 Express

HDD: 250 GB Sata 7200rpm 

Оперативна памет4096MB DDR 3 PC1066

Видео карта: up to 384MB Intel GMA X4500

ДругиDVDRW, мрежа, звук.

Това ми звучи добре от този сайт за 355лв.

При марковите компютри не се знае дали дъното ще поддържа новата видеокарта. Трябва да проверите дали ще тръгне преди покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм привърженик на стоката втора употреба, така че ако има предложение за нова конфигурация със сигурност ще го огледам. Целта ми е да направя най-продуктивната конфигурация за целите, които по горе съм описъл, при една цена от 600, 650 макс, само за компютър. Мониторът на който ще работя е acer 22" wide при 1440х990.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това положение спокойно можете да си вземете чисто нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже с i5 може да се вмести в бюджета...Надявам се.След малко като се прибера ще му сглобя нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето с i3 и 250x,малко над бюджета и ето с i5 и вградено видео.

Dell Optiplex 380 DT
dell_gx280_tower_new.jpg Процесор: Intel Core 2 Duo 3.33GHz E8600
Дъно: Intel G41 Express
HDD: 250 GB Sata 7200rpm 
Оперативна памет4096MB DDR 3 PC1066
Видео карта: up to 384MB Intel GMA X4500
ДругиDVDRW, мрежа, звук.

Това ми звучи добре от този сайт за 355лв.

При марковите компютри не се знае дали дъното ще поддържа новата видеокарта. Трябва да проверите дали ще тръгне преди покупката.

Извинявам се за двойния пост.Повечето от тези компютри са сървърни,принципно аз ги харесвам,защото са много тихи и стабилни,въпреки слабите им параметри,тези core 2 quad преди около една седмица с колегите ги сравнихме с pentium g3220 ,а ето и разликата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислям се за първата конфигурация, като за момента имам 2 излишни твърди диска от друг компютър и ще спестя някой лев за да влезна в бюджета, а по-късно обмислям един SDD + подобен на описания в обявата. Има ли някакви други предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ползвате друг хард ето моето предложение,конфигурация с добра производителност,хубава и качествена кутия,качествено захранване,допълнителна перка за по-добър въздушен поток.Процесорът е достатъчно мощен за всяко приложение...Ссд-то е много бързо,дъното е качествено също...За тези пари не може да се иска повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.