Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Таблет за студентка във Франция - предимно за лекции и т.н.

quickJO

Препоръчан отговор

Здравейте колеги и приятели!

Една моя близка приятелка, която е студентка във Франция, иска да си вземе таблет. Бюджета е 300 Евро, 600 лева.

Ще се ползва предимно за учебни цели, писане на лекции, за това ѝ трябва външна клавиатура, 10 инча екран... Трябва ѝ батерия издръжлива и някак си, държи тя таблета да е с Windows заради офис пакета. Споменах ѝ за Windows RT и други неща, както и личното си мнение за Windows, но това да го оставим на страна.

Външна клавиатура е задължителна направо.

Гледайки цените в България аз ѝ предложих следното: ASUS Transformer Pad (TF103CG) преди да спомене криворазбраното изискване за Windows. След това тя предложи от сайт във Франция http://www.cdiscount.com/informatique/ordinateurs-pc-portables/asus-pc-convertible-tablette-t100ta-dk048h/f-107092203-t100tadk048h.html.

До колкото разбирам е предпочела да използва сайта C - Discount, френски. Ще помоля да предлагате от там или от други френски сайтове.

(знам, че това усложнава работата ви!!! Извинявам се).

Та в 300-350 Евро във Франция, може ли да се намери нещо по-добро, 10 инча, с възможност за външна клавиатура, евентуално с Windows, макар и аз да съм против това.

Благодаря предварително,

поздрави и лека вечер на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и приятели!

Една моя близка приятелка, която е студентка във Франция, иска да си вземе таблет. Бюджета е 300 Евро, 600 лева.

Ще се ползва предимно за учебни цели, писане на лекции, за това ѝ трябва външна клавиатура, 10 инча екран... Трябва ѝ батерия издръжлива и някак си, държи тя таблета да е с Windows заради офис пакета. Споменах ѝ за Windows RT и други неща, както и личното си мнение за Windows, но това да го оставим на страна.

Външна клавиатура е задължителна направо.

Гледайки цените в България аз ѝ предложих следното: ASUS Transformer Pad (TF103CG) преди да спомене криворазбраното изискване за Windows. След това тя предложи от сайт във Франция http://www.cdiscount.com/informatique/ordinateurs-pc-portables/asus-pc-convertible-tablette-t100ta-dk048h/f-107092203-t100tadk048h.html.

До колкото разбирам е предпочела да използва сайта C - Discount, френски. Ще помоля да предлагате от там или от други френски сайтове.

(знам, че това усложнава работата ви!!! Извинявам се).

Та в 300-350 Евро във Франция, може ли да се намери нещо по-добро, 10 инча, с възможност за външна клавиатура, евентуално с Windows, макар и аз да съм против това.

Благодаря предварително,

поздрави и лека вечер на всички!

Не може ли да се вземе едно прилично нетбукче за тези пари или настоява да е таблет ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'quickJO' какъвто и таблет да избере добре да е от Франция. Аз поне тук (във форума) не видях някой с Windows таблет, но при Андроид устройствата за БГ винаги закъсняват update на ОС. Не знам как е при Windows, но анд. таблета също ще и върши работа. Желателно е да има раз. способност мин. 1280х800 и добра батерия не по-малко от 7000 mAh.

П.П.- 'quickJO' Извинявай, но малко е обиден коментара ти на моя пост. Все пак ние се събираме тук 'новобранци' да си казваме мнението, а ти с твоя опит не би трябвало да публикуваш тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да се вземе едно прилично нетбукче за тези пари или настоява да е таблет ?

Да. Трябва да е таблет. Иначе в друг раздел щях да пусна темата и друго щях да съм описал...

Ти май нямаш много опит с жените?

Ххах, точно по темата :) Дай да не СПАМ-им!

'quickJO' какъвто и таблет да избере добре да е от Франция. Аз поне тук (във форума) не видях някой с Windows таблет, но при Андроид устройствата за БГ винаги закъсняват update на ОС. Не знам как е при Windows, но анд. таблета също ще и върши работа. Желателно е да има раз. способност мин. 1280х800 и добра батерия не по-малко от 7000 mAh.

Говорили сме за резолюция, говорили сме за параметри, процесори, каквото се сетиш. Казал съм ѝ, че Андорид таблет е достатъчен и ще ѝ върши работа. Нормално е за Андроид да закъсняват ъпдейтите за БГ. Тук говорим за Франция, където нещата са по-различни!

Не случайно съм казал, че батерията е едно от основните изисквания, не е нужно да ми казваш колко да е минимум... Не случайно съм посочил модел, който е хем с външна клавиатура, хем с допълнителна батерия в тази външна клавиатура...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Acer Iconia Tab W510 64GB -> Windows

Asus Transformer Pad TF300T ->Android

Асус/а, ако успее да го намери в Франция за по-ниска цена да го взима направо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Acer Iconia Tab W510 64GB -> Windows

Asus Transformer Pad TF300T ->Android

Асус/а, ако успее да го намери в Франция за по-ниска цена да го взима направо.

http://www.amazon.com/Transformer-TF300-T-B1-BL-10-1-Inch-Tablet/dp/B007P4YAPK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412799188&sr=8-1&keywords=Asus+Transformer+Pad+TF300T$228.95 

Дали го има и във Франция ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф стига сте мрънкали, че ви закасняват ъпдейтите, на моя Asus FonePad 175 всеки месец на 7 число получавам ъпдейт.

Стъни, това което си предложил ти е най-доброто :-) Получаваш 64GB SSD, 500GB HDD и офис пакета Acer PC Portable Aspire Switch 10 32Go + http://www.cdiscount.com/informatique/ordinateurs-pc-portables/acer-pc-portable-aspire-switch-10-32go-500go/f-107092201-ntl48ef001.html#mpos=58|cd Голяма разлика между 3775 няма да забележиш, защото като е на икономичен режим е все тая :-) Нещо по-красиво като дизайн и в рамките на бюджета + офис пакета Asus PC convertible tablette T100TA http://www.cdiscount.com/informatique/ordinateurs-pc-portables/asus-pc-convertible-tablette-t100ta-dk002h/f-107092203-t100tadk002h.html#mpos=10|cd

Ето снимка преди малко я направих :-)

http://store.picbg.net/pubpic/F3/73/c72a685a0c4df373.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С нова функция и е оправен лекия, но досаден лаг в лаунчера :-) http://store.picbg.net/pubpic/23/C5/ebb9434cf0a623c5.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване