Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Внезапно изключване!

BaiJack

Препоръчан отговор

Здравейте. Скоро бях пуснал тема за избор на захранване и вече го смених с - Seasonic SSR-650RM 650W 80 PLUS Gold

И както бях писал в темата, старото захранване изгоря, уж без никакви поразии. Но сега имам следния проблем. Както си работи компютъра, изведнъж изключва. Все едно е спрял тока. И като погледнах с Everest-а, ми показва температура на 4-те ядра на процесора 99 градуса, което не е така, защото вентилатора духа студено и ядрата на процесора се товарят съвсем малко... почти никакво натоварване. Възможно ли е да е отишло нещо по дъното? Компютъра работи различно - 15, 30, 40мин. и изключва. 

Дъно - Gigabyte GA-P55M-UD2  (2 PCI, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

RAM - 4GB / 4087 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) / НО ще я сменя с 2x4GB или 2x8GB.

Процесор - QuadCore Intel Core i5 750, 616 MHz (9 x 68)

Видео карта - SAPPHIRE HD 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 VAPOR-X

Захранване Seasonic SSR-650RM 650W 80 PLUS Gold

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой датчик може би не работи както трябва.

Еверест няма отдавна,сегашното име на програмата е AIDA64. 

Изтеглете я и тествайте с нея.Може да пуснете и стрес тест(да натоварите процесора) и да видите какви са температурите му.

Също така проверете и дали правилно е поставен охладителя и в какво състояние е термопастата,това за всеки случай.Поставете си пръста на охлаждането и засечете дали е горещо или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Скоро бях пуснал тема за избор на захранване и вече го смених с - Seasonic SSR-650RM 650W 80 PLUS Gold

И както бях писал в темата, старото захранване изгоря, уж без никакви поразии. Но сега имам следния проблем. Както си работи компютъра, изведнъж изключва. Все едно е спрял тока. И като погледнах с Everest-а, ми показва температура на 4-те ядра на процесора 99 градуса, което не е така, защото вентилатора духа студено и ядрата на процесора се товарят съвсем малко... почти никакво натоварване. Възможно ли е да е отишло нещо по дъното? Компютъра работи различно - 15, 30, 40мин. и изключва. 

Дъно - Gigabyte GA-P55M-UD2  (2 PCI, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

RAM - 4GB / 4087 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) / НО ще я сменя с 2x4GB или 2x8GB.

Процесор - QuadCore Intel Core i5 750, 616 MHz (9 x 68)

Видео карта - SAPPHIRE HD 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 VAPOR-X

Захранване Seasonic SSR-650RM 650W 80 PLUS Gold

Вероятно охладителя не прави добър контакт с процесора, а е възможно също така проблема да е в самият процесор:

1. Направи ресет на биос.

2. Виж дали охладителя ти има луфт

3. Провери волтажа на процесора какъв е

4. Направи стрес тест на процесора (Prime95 е отлична програма за това)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Термопастата е много зле... като цимент е ( малко я остъргах на места ). И охладителя ( радиатора на процесора ) има много лек луфт. Изкарам ли нощната ще му направя стрес теста. Знаете ли от къде мога да купя охлаждаща паста? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Термопастата е много зле... като цимент е ( малко я остъргах на места ). И охладителя ( радиатора на процесора ) има много лек луфт. Изкарам ли нощната ще му направя стрес теста. Знаете ли от къде мога да купя охлаждаща паста? 

Има ги в повечето магазинчета за компютри/офисите на кварталните интернет доставчици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никакви тестове преди да сте сменил пастата и да сте наместил както трябва охладителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с AIDA64, но показва същото. Температура на ядрата между 92-98 градуса. Още не съм сложил пастата, утре ще я слагам и тогава ще проверя и ще направя стрес теста (въпреки, че тоя комп преживява стрес всеки ден ;D). А пастата е така (суха) от може би повече или близо 2 години. Радиатора на процесора е студен, леко топъл и вентилатора духа студено. Захранването и вскичко останало е студено. Вече ми показва температура на ядрата 99 градуса. Охладителя е закрепен добре, няма луфт. 

baa9eb784270fad0.png9ae2c05da4a82019.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си една паста и я сменявай веднага... Че има шанс да изгори така процесора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:wors:   Оправи се!!! Почистих старата паста, нанесох новата, обилно и на всякъде. Благодаря ви много!!!  :yanim:  Лошо, че няма как да изпием по една бира  :sobbing:  Ето го резултата: 

dd54a83312d96f02.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че термичната защита е задействала правилно. Иначе...нов CPU.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди месец преинсталирах и чистих лаптопа си. Беше започнал да се самоизключва. Даваше син екран, някакви съобщения, които светкавично изчезваха, и се изключваше. И по-страшното- някакво стряскащо ръмжене или хъркане, рязък звук. След направеното нямаше проблем почти месец. Тая вечер пак направи същото. С тази разлика, че тоя път се и рестартира сам, докато преди почистването направо си изключваше и, ако не включех от on/off-а, не тръгваше. Охлаждащата подложка работи. Вентилаторът излъхва едва доловимо топъл въздух. Ползвах Скайп. Нищо друго не беше включено. Като цяло, лаптопът е топъл, но след почистването си е добре. Не го товаря особено. Филм, интернет, скайп- нормалните неща, и то веднъж в деня. Вече не ползвам батерия, защото от нея се получаваха подобни блокажи. В момента температурите, които показва SpeedFan, са: GPU- 65, HDO- 43,Temp1- 49, Temp2- 48,Core- 62. За моя лаптоп са си направо китка. Те си и варират, де. Не го настъпвам постоянно. Преди го товарех до 70 и нещо, 80 и нещо...

Имате ли идеи от какво би могло да бъде, след като съвсем скоро беше на сервиз? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...